2022. május 8.
Kellettek a Fradi-gólok is: Legyőztük Romániát!
Nagy Gergő és Kulmala Rasmus is betalált a 4-2-re nyerő magyar jégkorong-válogatottban.

A jövőre már biztos az A-csoportban szereplő magyar férfi jégkorong-válogatott a Ljubljanában zajló divízió I-es világbajnokság 4. fordulójában Romániával találkozott. A keretben természetesen ott volt a magyar bajnok FTC-Telekom négy játékosa: kapusunk, Arany Gergely, aki ezúttal a kispadon kezdett, illetve Kóger Dániel, Kulmala Rasmus és Nagy Gergő.

Az első percekben jelentős mezőnyfölényt harcoltunk ki, érkezetek is a lövések a román kapura. A 9. percben góllá érett a magyarok előnye, miután a ferencvárosi Nagy Gergő kihasználta a román kapus apróbb hibáját, és az elé kerülő korongot Tőke Zoltán lábai között a kapuba lőtte. Alig telt el négy perc, és újabb találatnak örülhettünk, miután Magosi Bálint elemi erővel bombázott a kapuba. A harmad vége előtt mindkét oldalon volt egy-egy kiállítás, és bár Nagynak megint adódott egy ígéretes lehetősége, újabb gól már nem született.

A második játékrész viszont elsőre úgy tűnt, hogy rémálomszerűen indul a magyaroknak. Románia a harmad első percében gyorsan szépített, majd egy perc sem telt, amikor kiegyenlített. A bírók azonban nem adták meg a gólt, maradt a 2-1. A folytatásban jöttek a magyar helyzetek, de újabb gólt ismét a románok szereztek, így kiegyenlítettek.

Azonnal jött a válasz, ráadásul újabb Fradi-játékostól! Kulmala a Tőkésről kipattanó korongot azonnal a kapuba vágta, újra mi vezettünk! Ez volt Kulmala pályafutásának első világbajnoki gólja. A játékrész végén Románia előtt adódtak helyzetek, de ellenfelünk nem tudott élni a lehetőségekkel.

Bár az emberelőnyös játékunk nem volt ma az igazi, a helyzetek és lövések terén nem volt gond. A záró harmadban majdnem a harmadik ferencvárosi mezőnyjátékos, Kóger is betalált, de csak az oldalhálóba püfölte a korongot. Küzdelmes játék zajlott a jégen, kisebb mezőnyfölényt is kialakítottunk, amelynek az 57. percben érett meg a gyümölcse. Egy szép korongjáratás után Sofron lőtt kapásból nagy gólt, eldöntve ezzel a meccset. Magyarország 4-2-re nyert, és remek győzelemmel zárta a világbajnokságot.