2021. július 27.
Két fiatal játékosunk is hosszabbított
Bán Károly és Galántai Richárd a következő szezonban is bajnok férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

A jeges felkészülés kezdete előtt szűk egy héttel is folytatódott a magyar bajnoki címet zsinórban háromszor elhódító férfi jégkorongcsapatunk keretének kialakítása a 2021/22-es idényre. Szakosztályunk öt érkező, a finn Juhani Tamminen, a szlovák Lukas Bohunicky, a kanadai Cody Fowlie és Josh McFadden, valamint a magyar U20-as válogatott Seregély Máté bejelentése, illetve Lauri Kärmeniemi, Rasmus Kulmala, Boros Dániel, Sarcia Antonino, Somogyi Balázs, Kóger Dániel, Hajós Roland, Farkas Lőrinc Simon, Roczanov Dezső és Tóth Gergő szerződéshosszabbítása után újabb jó hírrel szolgált, ugyanis

2022-ig szóló szerződést kapott az előző szezonban már a Ferencváros színeiben szereplő két fiatal játékos, Bán Károly és Galántai Richárd.

Bán Károly 1998. július 21-én született Budapesten, 186 centiméter magas, 82 kilogrammos védő. A Pesterzsébeti Farkasoknál kezdte pályafutását 2013-ban U18-asként, majd 2016-ban a KMH játékosa lett. Az osztrák juniorliga és a szlovák harmadosztály után a Hokiklub Budapest Erste Ligás csapatában is játszott, két szezon alatt összesen 41 mérkőzést. 2020 nyarán érkezett a Ferencvároshoz próbajátékosként, majd mivel játéka elnyerte a Fodor Szabolcs vezette szakmai stáb tetszését, szerződést kapott a teljes szezonra. Az alapszakaszban 24, a rájátszásban 4 mérkőzésen jutott szóhoz, magyar bajnoki címet szerzett a Fradival.

Galántai Richárd még társánál is fiatalabb, 2000. február 5-én született, 186 centiméteres, 88 kilogrammos támadó. 2014-ben kezdett a Pesterzsébeti Farkasok színeiben, majd 2016-tól a MAC játékosa volt, az U18-as és az U20-as együttesben szerepelt, játszott Fodor Szabolcs keze alatt is. 13 alkalommal lépett jégre az U18-as válogatottban. Bánhoz hasonlóan ő is 2020 nyarán érkezett a Fradihoz próbajátékosként, és végül ő is kapott szerződést a teljes szezonra. A felnőttcsapatban 15, az U21-es együttesben 8 mérkőzést játszott, utóbbiban 6 gólig és 5 gólpasszig jutott.

Az előző szezon vége után is élő szerződéssel rendelkező Arany Gergely, Nagy Kristóf, Hegyi Ádám, Nagy Gergő, Pavuk Attila és Tóth Adrián, a szerződését már meghosszabbító Rasmus Kulmala, Lauri Kärmeniemi, Boros Dániel, Sarcia Antonino, Somogyi Balázs, Kóger Dániel, Hajós Roland, Farkas Lőrinc Simon, Roczanov Dezső és Tóth Gergő, valamint az újonnan igazolt Juhani Tamminen, Cody Fowlie, Lukas Bohunicky és Josh McFadden és Seregély Máté után Bán Károllyal és Galántai Richárddal már huszonhárom játékos neve ismert az FTC-Telekom 2021/22-es Erste Ligás keretéből.

Férfi jégkorong, az FTC-Telekom keretének változásai a 2021/22-es szezon előtt:

Érkezett: Juhani Tamminen (finn, FPS), Cody Fowlie (kanadai, Corona Brassó), Lukas Bohunicky (szlovák, Bratislava Capitals), Josh McFadden (kanadai, Corona Brassó), Seregély Máté (Opten Vasas HC)
Távozott: Keaton Ellerby (?), Justin Hodgman (Sheffield Steelers), Tóth Richárd (MAC HKB Újbuda), Sági Martin (DEAC), Németh Attila (Újpest), Tóth Gergely (MAC HKB Újbuda)
Maradt: Arany Gergely, Nagy Kristóf, Hegyi Ádám, Nagy Gergő, Pavuk Attila, Tóth Adrián (mind érvényes szerződéssel), Lauri Kärmeniemi (2022-ig), Rasmus Kulmala (2023-ig), Boros Dániel (2022-ig), Sarcia Antonino (2022-ig), Somogyi Balázs (2022-ig), Kóger Dániel (2022-ig), Hajós Roland (2022-ig), Farkas Lőrinc Simon (2022-ig), Roczanov Dezső (2022-ig), Tóth Gergő (2022-ig), Bán Károly (2022-ig), Galántai Richárd (2022-ig)

Cikkajánló

Újabb Fradi-szezonokra készülhet csatárunk

Galajda Zsombor továbbra is jégkorongcsapatunkat erősíti.

Negyedik körben draftolt kanadai csatár érkezik

Az NHL-ben draftolt, komoly észak-amerikai tapasztalattal rendelkező Carter Savoie csatlakozik keretünkhöz.

Újabb válogatott védő hosszabbított

Horváth Milán a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Válogatott védőnk is hosszabbított

Hadobás Zétény második ICEHL-szezonját kezdheti szeptemberben férfi jégkorongcsapatunknál.

Válogatott kapusokkal vágunk neki az új ICEHL-szezonnak

A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.

Hosszabbított válogatott csatárunk

Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Playoffról álmodik az FTC-Telekom két csatára

Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.

Megvannak felkészülési mérkőzéseink időpontja

Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin