2026. február 7.
Két vereséggel zártuk az oslói tornát
Ausztria ellen is sok volt a kiállítás, második mérkőzését is elveszítette a magyar jégkorong-válogatott.

Az első jégkorong Nemzetek Európai Kupája-évadot két vereséggel zárta a magyar férfi jégkorong-válogatott. A meccskeretben ezúttal mind a nyolc FTC-játékos ott volt, a 23 fős keretből ezúttal Stipsicz Bence kimaradt, míg Horváth Milán, aki pár nappal korábban még betegséggel küzdött, újra bevethető volt. A kapuban is csere történt, hiszen a legutóbb kezdő Bálizs Bence helyett ezúttal Nagy Kristóf kapott lehetőséget, aki klub- és válogatott szinten is jól ismert váltótársa.

A találkozó a korábbinál gyorsabb tempóban indult. Az osztrákok hamar két kiállítással segítették a dolgunkat. Az első hátrányuk után kapuvasat ütöttek, a második emberelőnyünkből viszont mi szereztünk gólt Terbócs István jóvoltából (0-1). Nem sokkal később egészen szokatlan jelenet következett: Schlekmann Márk a támadóharmadban esett össze, mert elvesztette a pengéjét, és nem tudott felállni. A helyzetet végül az osztrák cserekapus sportszerű segítsége oldotta meg, aki felsegítette, majd kinyitotta előtte a palánkajtót. A csere azonban szabálytalanul történt, amiért két percet kaptunk, de az emberhátrányt sikerült kivédekezni. Az öröm nem tartott sokáig, mert egyenlő létszámnál az osztrákok egalizáltak a Red Bull Salzburg csapatát erősítő Benjamin Nissner góljával (1-1). A középső játékrész már kevésbé alakult kedvezően: sorra jöttek a büntetések, összesen négyszer kényszerültünk védekezni emberhátrányban. Bár az ellenfél kétszer is betalált, végül csak Vinzenz Rohrer örülhetett, miután a másik osztrák találatot rúgó mozdulat miatt nem adták meg a zebrák. (2-1) Eléggé érződött válogatottunkon a rengeteg védekezés miatt a fáradtság. A záró harmadra ez meg is látszott: hiába kaptunk lehetőséget emberelőnyben, nem tudtunk érdemben visszajönni a meccsbe. A hajrában az osztrákok újra betaláltak, majd a kapuslehozatal sem hozta meg a várt fordulatot, sőt, egy újabb gól állította be a 4-1-es végeredményt.

A magyar válogatott sorösszeállítása:

Nagy Kristóf (Bálizs) – Kiss, Csollák, Dobos, Hári, Sofron – Nagy D., Horváth D., Mihalik, Ravasz, Terbócs – Tóth, Ortenszky, Schlekmann, Szongoth, Vincze – Horváth M., Szabó, Ambrus, Nagy Krisztián, Laskawy

A magyar férfiválogatott februári kerete:

Kapusok (2): Bálizs Bence (FTC-Telekom), Nagy Kristóf (FTC-Telekom)

Hátvédek (9): Csollák Márkó (DVTK Jegesmedvék), Horváth Donát (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Milán (FTC-Telekom), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Dominik (FEHA19), Ortenszky Tamás (EHC Winterthur, SUI), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Szabó Bence (BJAHC), Tóth Gergely (FTC-Telekom)

Csatárok (12): Ambrus Gergő (Gyergyói HK), Dobos Bendegúz (KeuPa, FIN), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Laskawy Ferenc (FTC-Telekom), Mihalik András (FTC-Telekom), Nagy Krisztián (FTC-Telekom), Ravasz Csanád (Gyergyói HK), Schlekmann Márk (BJAHC), Sofron István (FTC-Telekom), Szongoth Domán (KooKoo, FIN), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK)

A magyar férfiválogatott norvégiai mérkőzései:

2026. február 5., csütörtök, 19:00: Norvégia–Magyarország 5-4 – hosszabbítás után
2026. február 6., péntek, 19:00: Ausztria–Magyarország 4-1

Cikkajánló

Tóth Gergely is marad, tovább erősödik a Fradi

A magyar válogatott hátvéd marad az FTC-Telekom jégkorongcsapatánál az új ICEHL-szezonban is.

Újabb válogatott játékossal hosszabbítottunk

Molnár Dávid a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Eltemették Terjék Istvánt

Klubunk egykori jégkorongozóját a budapesti Új köztemetőben kísérték utolsó útjára.

U19-es utánpótláscsapatunkból igazoltunk csatárt

Bencze Sebestyén a Fradiban töltött utánpótlásévek után most a felnőtt jégkorongcsapatnál kap lehetőséget.

Elindult a bérletértékesítés!

Mától elérhetők a szezonbérletek az FTC-Telekom jégkorongcsapatának 2026/27-es ICEHL-szezonjára.

Finnországból igazoltunk magyar válogatott hátvédet

Farkas Olivér négyévnyi finn légióskodás után lesz ICEHL-ben induló jégkorongcsapatunk játékosa

Harmadik szezonját kezdi meg a Fradiban csatárunk

Mattyasovszky Gergely a következő szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunk játékosa lesz

Újabb Fradi-szezonokra készülhet csatárunk

Galajda Zsombor továbbra is jégkorongcsapatunkat erősíti.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin