2022. december 15.
Kikapott a válogatott az osztrák torna első meccsén
Magyarország csütörtökön Kapfenbergben csapott össze a szintén A csoportban lévő osztrák hokiválogatottal.

Az októberi Sárközy Tamás Emléktornától eltérően, ezúttal leginkább a fiatalokra építő kerettel utazott ki a magyar felnőtt férfi válogatott Ausztriába, Kapfenbergbe, hogy a szintén A csoportos Ausztriával mérje össze tudását.

A várakozásnak megfelelően pörgősen kezdtek a felek, mindkét csapatban leginkább fiatalok játszottak. Az elejétől kezdve nagy nyomást helyeztek az osztrákok a mieink harmadára, ami be is érett a negyedik percben. Thaler tudott kilépni egyedül a koronggal és laposan átlőtte Halász lábai között a pakkot (1-0). Császár kiállítása következtében először támadhattak emberelőnyben a hazaiak méghozzá egyből 2+2 percig, de sikerült kivédekeznie a magyaroknak ezt a hátrányt.

A szünetet követően igyekezett folytatni az osztrák válogatott a nyomást, amit az első harmadban már kialakított, azonban a magyarok egyre több sikerrel bújtak ki a szorításukból és alakítottak ki helyzeteket. Végül nem született gól a második harmadban. Az utolsó játékrészben Szabó kiállítása alatt sikerült felállni a házigazdáknak a speciális játékhoz. Harnisch tudott korongot szerezni a harmadunkban és a lövése utat is talált a magyarok kapujába (2-0). Nem sokkal később Kiss Rolandot ütközték le a meccs hevében a palánknál, aminek következtében 2 percet ítéltek a vétkes osztrák játékosnak. A büntetés letelte után újabb kis büntetést kaptak a hazaiak, de azzal sem sikerült élnie válogatottunknak. Végül ugyan egyre több helyzetet sikerült kialakítani és Halász is lekorcsolyázott, hogy hatan támadhassanak, de csak nem akart összejönni a szépítés, így 2-0-ás végeredménnyel az osztrákok húzták be a felkészülési torna első mérkőzését.

(Fotó: Vörös Dávid/MJSZ)