2025. szeptember 6.
Kiütéses sikerrel Szuperkupa-győztes az FTC-Telekom!
Férfi jégkorongcsapatunk 5-0-ra nyert a Budapest Jégkorong Akadémia HC ellen.

Szinte teltház, több mint 1800 néző előtt rendezték a 2023-as Szuperkupa döntő „visszavágóját", ahol a BJA és az FTC-Telekom feszültek egymásnak. A találkozó ugyan a vendégek aktívabb kezdésével indult, de gyorsan világossá vált: ezen az estén a zöld-fehérek írják a forgatókönyvet.

A negyedik percben Lindgren szenzációs passzát Shaw váltotta gólra, majd alig fél perccel később ismét a kanadai csatár volt eredményes, így pillanatok alatt 2–0 állt az eredményjelzőn. A hetedik minutumban Farkas tartotta életben a BJA reményeit egy bravúros védéssel, majd röviddel később Molnár Dávid és Drake Pilon csapott össze – a jégen inkább birkózás, mint klasszikus hokibunyó alakult ki, de az adrenalin így is felrobbantotta a csarnokot.

A második harmad elején ugyan emberelőnybe került a Fradi, de ekkor még nem jött az újabb gól. Nem kellett azonban sokat várni: Sofron remek keresztpasszát Topi Rönni kotorta be közelről, 3–0! Alig egy perccel később Kestila és Lindgren duettje tette fel a koronát a játékrészre: a finn csatár végül üres kapura passzolt társa visszajátszásából, 4–0! A harmad statisztikája is a mieink fölényét igazolta: lövésekben 11–6-ra, gólokban pedig kettővel voltunk jobbak ebben az etapban.

A harmadik felvonás elején Mihalik is beköszönt, így már 5–0-ra vezettünk. Bár a hajrában még emberelőnyhöz jutottunk, újabb találat már nem született. A BJA becsületgólja is elmaradt: Bálizs és a védelem betonbiztosan állt a helyén.

Az est hőse kétségkívül a duplázó Brady Shaw volt, de a csapat egésze kirobbanó formát mutatott. Az FTC-Telekom így két év szünet után ismét elhódította a Szuperkupát, és ismét bebizonyította: ha páratlan év, akkor Fradi-diadal!

FÉRFI JÉGKORONG
SZUPERKUPA
FTC-Telekom–Budapest Jégkorong Akadémia HC 5–0 (2–0, 2–0, 1–0)
Gólszerzők: Shaw (3:34, 4:10), Ronni (26:39), Kestila (27:05), Mihalik (41:15)

 

FTC - Telekom: Bálizs B., Nagy Kristóf– Bengtsson, Ytterell, Shaw, Coulter, Trepanier – Tyni, Lindgren, Tammela, Rönni, Sofron – Horváth M., Tóth G., Mihalik, Kestilä, Laskawy – Seregély, Galajda, Molnár D., Nagy Krisztián, Mattyasovszky
Vezetőedző: [Timo Saarikoski]

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas R, Kiss D. – Szabó B., Szabó D., Turbucz, Nagy G., Razumniak – Boros, Varga, Schlekmann, Horváth B., Honejsek – Pozsgai, Szivák, Banga, Novotny, Pilon – Jurkovics, Zimányi, Weidemann, Nádasy

Vezetőedző:  [Kangyal Balázs]

Cikkajánló

Tóth Gergely is marad, tovább erősödik a Fradi

A magyar válogatott hátvéd marad az FTC-Telekom jégkorongcsapatánál az új ICEHL-szezonban is.

Újabb válogatott játékossal hosszabbítottunk

Molnár Dávid a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Eltemették Terjék Istvánt

Klubunk egykori jégkorongozóját a budapesti Új köztemetőben kísérték utolsó útjára.

U19-es utánpótláscsapatunkból igazoltunk csatárt

Bencze Sebestyén a Fradiban töltött utánpótlásévek után most a felnőtt jégkorongcsapatnál kap lehetőséget.

Elindult a bérletértékesítés!

Mától elérhetők a szezonbérletek az FTC-Telekom jégkorongcsapatának 2026/27-es ICEHL-szezonjára.

Finnországból igazoltunk magyar válogatott hátvédet

Farkas Olivér négyévnyi finn légióskodás után lesz ICEHL-ben induló jégkorongcsapatunk játékosa

Harmadik szezonját kezdi meg a Fradiban csatárunk

Mattyasovszky Gergely a következő szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunk játékosa lesz

Újabb Fradi-szezonokra készülhet csatárunk

Galajda Zsombor továbbra is jégkorongcsapatunkat erősíti.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin