2021. szeptember 11.
Kulmala-tripla, remek hangulat, megvan a Szuperkupa!
Férfi jégkorongcsapatunk 6-2-re győzte le a DEAC-ot a Szuperkupa döntőjében, megvan az idény első trófeája!

Férfi jégkorongcsapatunk a 2020/21-es idény végén zsinórban harmadszor elhódított magyar bajnoki címmel szerzett jogot arra, hogy összecsapjon a Magyar Kupa címvédőjével, a DEAC csapatával az Andersen Szuperkupa 2021-es döntőjében a Tüskecsarnokban. Fodor Szabolcs együttesének volt miért visszavágnia a hajdúságiaknak a klubszezon hivatalos rajtjaként felvezetett eseményen, ugyanis a két csapat utoljára április elején éppen a Magyar Kupa debreceni négyes döntőjének elődöntőjében találkozott, és akkor a későbbi győztes debreceniek le tudták győzni a Ferencvárost.

A Fradi szerdai utolsó előszezonbeli felkészülési mérkőzéséhez hasonlóan, amin a mieink 6-1-re legyőzték az Erste Ligába három év szlovák Extraligás kitérő után visszatérő DVTK Jegesmedvéket, a Fodor Szabolcs vezette szakmai stábnak ezúttal sem kellett hiányzókkal számolnia, így teljes kerettel és a legjobb sorokkal tudtunk kiállni a mérkőzésre, amelyen a szerdai edzőmeccshez hasonlóan ezúttal is jelen lehettek nézők, így a hangulat is már közelített a koronavírus-járvány előttihez.

Remek tempóban kezdtük a mérkőzést, az elejétől kezdve uraltuk mezőnyben a játékot, ennek pedig hamar, már a 4. percben meglett az eredménye. Somogyi tette be a kapu elé a korongot, a középen érkező Kulmala kapura tudott fordulni, az ő lövése még lejött a sérült Hetényi Zoltánt helyettesítő Göncziről, Juhani Tamminen viszont közelről behúzta, megszereztük a vezetést! (1-0) Két perccel később újra ez a sor teremtett veszélyt, Kulmala csinált nagy szólót a támadó harmadban, majd lövésre tette le Somogyinak, Gönczi azonban védett, pillanatokkal később Tamminen próbálkozását pedig a blokk állította meg. Sokkal élesebbek és veszélyesebbek voltunk ellenfelünknél, és a védekezésünk is működött. Jól mutatta ezt az is, hogy a 7. percben egy támadó harmadbeli korongvesztés után Kloz egyedül szólózhatott a kapunk felé, Boros azonban utolérte, és bevetődve gyönyörűen szerelt. Igaz, néhány másodperccel később szabálytalankodott, amiért ki is szórták két percre. Ez azonban nemhogy előny lett volna a DEAC-nak, de a buli után rögtön elhoztuk a korongot, Kulmala meglépett egyedül, és Gönczi mammutjai között a hálóba juttatta a korongot, emberhátrányban is mi lőttünk gólt! (2-0) A debreceniek csak az utolsó fél percre tudtak felállni előnyben, Spirko lőtt is, azonban jócskán mellé. A 10. perc elején Fowlie állt bele egy hatalmas lövésbe, majd fájdalmas arccal lenn maradt. Végül segítség nélkül le tudott korcsolyázni, sőt, vissza is állt még az első harmadban, a szünet után viszont nem tudta folytatni a játékot, így később némileg át kellett alakítania a sorokat Fodor Szabolcs vezetőedzőnek. Szűk egy perccel később McFadden indult meg a kapu felé a kékről, kihúzták a lábát, emberelőnybe kerültünk. Fel tudtunk állni, Nagy Gergő azonban elvétett egy passzt, ahogy pedig küzdött érte, hogy visszaszerezze, szabálytalannak látták, így négy a négy ellen folytatódott a játék, majd a DEAC közel 40 másodpercig emberelőnyben játszhatott, de remekül védekeztünk, felállni sem tudtak a harmadunkban. A 16. percben Hegyi Ádámot is kiszórták, ezúttal már fel tudtak állni a vendégek a harmadunkban, sőt, lövésük is volt, de továbbra is remekül védekeztünk. Sőt, Kulmala és Roczanov kettő az egyben megléptek egy koronggal, és remek passzokkal egészen a kapuig száguldottak, majd sakk-mattig játszották az akciót, finn pontkirályunk végül kapunak háttal, fonákkal tette a hálóba az egyensúlyából kibillentett Gönczi mellett a korongot, újabb emberhátrányos gólt szereztünk! (3-0) Kiegészültünk, majd jött is az újabb gól, ezúttal Hajós és Pavuk játszott össze az ellenfél harmadában, majd támadónk a kapu mellől, az alapvonalról tálalt a középen érkező Hegyi Ádám elé, aki a hálóba vágta a korongot. (4-0) Eddig bírta a DEAC szakvezetése, jött a kapuscsere, Gönczi helyén Antek Tamás folytatta. A harmad végén még emberelőnybe kerültünk, ezt viszont nem sikerült kihasználnunk, egy remekül végigjátszott figura végén McFadden kékvonalas bombáját Antek védte. Ennek ellenére meggyőző fölénnyel, magabiztos, néhol lehengerlő játékkal hoztuk le az első harmadot, és megadtuk az alaphangot a folytatáshoz.

A második harmadra is átmentettük a mezőnyfölényt, igaz, már nem rohamoztunk olyan elánnal, mint a mérkőzés kezdetén – erre persze négygólos vezetésünk birtokában nem is volt akkora szükség. Így sem engedtünk azonban teret a debreceni támadásoknak, tudatosan és magabiztosan kontrolláltuk a játékot. Cody Fowlie a szerencsétlenül elsült első harmadbeli blokkja után valóban nem tudta folytatni a játékot, Pavuk Attila lépett fel a helyére az első sorba, az ő helyét pedig a 13. támadó, Galántai Richárd vette át a harmadik sorban, aki így jóval több időt töltött a jégen, mint korábban. A 27. percben meleg pillanatokat élhettünk át, egy saját harmadbeli korongvesztés után Novotny közelről lőhetett, Arany azonban remekül védett. Egy perccel később mi is jó lövéssel jelentkeztünk, Nagy Gergő passza után Roczanov húzta kapura, Antek védett. A 30. percben Bohunicky tüzelt nem sokkal mellé, majd a túloldalon Arany kapta le Kloz lövését. A 31. percben Galántai lépett ki egy megszerzett koronggal és tört kapura egyedül, Vokla szabálytalanul állította meg. Ezért pedig nagy árat fizetett a csapata, ugyanis bár egy remekül végigjátszott figura végén McFadden még fölé bombázott a kékről, majd Nagy Gergő lövését védte Antek, ám végül egy alaposan megjáratott korongot Somogyi kapott meg a kapu mögül Kógertől, és bár elsőre a vendégek kapusa védett, támadónk másodszorra a rövid oldalon a kapuba emelt, kihasználtuk tehát az emberelőnyt. (5-0) A 35. percben parázs jelenetet láthatott a közönség, Turcotte lépett ki és lőtt, Arany védett, majd a DEAC támadója nézeteltérésbe keveredett Somogyival, páros kiállítás lett a vége. Egy perccel később Kulmala ismét egyedül törhetett kapura, közel járt a mesterhármashoz, azonban nem tudott túljárni Antek eszén, aki időben zárta a mammutjait. A harmad vége előtt nem sokkal a DEAC kapott még egy emberelőnyt, veszélyeztetett is, ám gólt lőni ezúttal sem tudtak, néhány másodperc áthúzódó büntetés híján kivédekeztük a hátrányt.

A harmadik játékrész újabb emberhátránnyal kezdődött, ezúttal Sarcia Antonino ült ki a büntetőpadra két percre. Ezt az emberelőnyt a korábbiaknál jobban játszotta meg a DEAC, de gólig ezúttal sem jutottak el, köszönhetően a védekezésnek és Aranynak, aki közelről nagyot védett. A debreceniek játékán ebben az időszakban már az elkeseredett küzdelem látszott, de keménységben is felvettük velük a küzdelmet. A 44. percben Farkas Simon tette a palánkra szabálytalanul ellenfelét, amiért meg is kapta a két perces büntetést, ám ezt Sándor Flórián úgy torolta meg, hogy nemes egyszerűséggel a nyakánál fogva igyekezett jégre vinni 13-asunkat, akinek Tóth Gergő vezetésével többen is a védelmére siettek, így komolyabb tömegjelenet alakult ki a kapunk mögött. Sándor végül öt perc plusz véglegessel kiszállt a játékból. Egy perccel később közel járt a szépítéshez a DEAC, ám az előretörő Gőz jó lövését remekül védte Arany. Ezután ismét a mi perceink jöttek, előbb Hajós hagyott ki szóló után nagy helyzetet, majd Kärmeniemi passzából Pavuk lőhetett volna gólt, ám Antek hárított. Rögtön ezután Kulmalának is meglehetett volna ismét a harmadik találata, ám megint a debreceni kapus nyerte a párharcot. Az 52. percben Hegyi akadt össze Turcotte-tal, a bunyóért mindketten 5-5 percet kaptak, plusz védőnk még kettőt elkönyvelt. Ebből az emberelőnyből pedig már szépíteni tudott a DEAC, a buli után Kulesov jobbról villámgyorsan bombázott a kapunk bal oldalába. (5-1) Sőt, hat másodperccel később megjött a második debreceni gól is, Spirko lövésénél Arany picit mellényúlt, a lepkése érintésével hullott a hálóba a korong. (5-2) Még több mint nyolc perc hátravolt a végéig, nem volt szabad kiengedni, Fodor Szabolcs időt is kért. Sikerült rendezni a sorokat, sőt, az 55. percben Somogyi passzából Kulmala teljessé tette mesterhármasát, egyúttal végleg eldöntötte a mérkőzést és a Szuperkupa sorsát. (6-2)

Az FTC-Telekom magabiztos, helyenként kifejezetten szemet gyönyörködtető játékkal nagy különbséggel is megérdemelt győzelmet aratott a kupagyőztes DEAC ellen, ezzel begyűjtötte a Szuperkupát, amely az egyetlen hiányzó hazai klubtrófea volt a Fradi számára azóta, hogy Fodor Szabolcs vezetőedző 2018-ban átvette a csapat irányítását. Folytatás szeptember 19-én, már az Erste Liga rajtjával, a nyitányon a Ferencváros a Győri ETO csapatát fogadja, a mérkőzésre a belépés ingyenes lesz!

Férfi jégkorong, Andersen Szuperkupa-döntő, Tüskecsarnok
FTC-Telekom – DEAC 6-2 (4-0, 1-0, 1-2)
FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Kärmeniemi, Sarcia, Fowlie, Kóger, Nagy G. – Bohunicky, McFadden, Kulmala, Somogyi, Tamminen – Boros, Hegyi, Tóth A., Hajós, Pavuk – Bán, Galántai, Tóth G., Farkas, Roczanov. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
DEAC: Gönczi (Antek) – Bogesic, Kloz, Dalecky, Novotny, Turcotte – Gőz, Matheson, Kulesov, Sági, Spirko – Sándor F., Vokla, Berta, Hári N., Molnár – Almási, Kozma, Sándor B. Vezetőedző: David Musial.
Gólok: Tamminen (03:21, Kulmala, Somogyi), Kulmala (07:02, EH, McFadden), Kulmala (15:47, EH, Roczanov), Hegyi (16:40, Pavuk, Hajós), Somogyi (31:49, EE, Kóger, Nagy G.), Kulmala (54:44, Somogyi), illetve Kulesov (51:30, EE, Klimek, Hári N.), Spirko (51:36, Klimek, Gőz)

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.