2023. június 23.
Megvannak hokisaink Kontinentális Kupa-ellenfelei
Harmincszoros bajnok férfi jégkorongcsapatunk október közepén Belgrádban kezdi meg nemzetközi kupaszereplését.

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) kisorsolta az IIHF Kontinentális Kupa 2023/24-es idényére vonatkozó csoportjait és menetrendjét. A nemzetközi szövetség tájékoztatásából kiderül, hogy a magyar bajnoki címet zsinórban ötször elhódító férfi jégkorongcsapatunk az elmúlt három kiíráshoz hasonlóan a második körben, a legjobb 14 csapat között kezdi meg szereplését a jégkorong BL mögötti második számú, patinás európai kupasorozatban, amelybe számos országból, így Magyarországról is a bajnokcsapatok kvalifikálnak.

Az FTC-Telekom a második kör D csoportjában szerepel majd az IIHF KK legújabb kiírásában, és 2023. október 13-a és 15-e között a belgrádi Pionir Jégcsarnokban a házigazda, szerb bajnoki címvédő SKHL Crvena zvezda, az ukrán bajnok Szokil Kijev, valamint a selejtező B csoportjának győztese, vagyis a horvát KHL Zágráb, az izlandi Skautafelag Reykjavikur, az észt HC Panter, valamint a litván Kaunas City együtteseinek egyike ellen harcol majd a továbbjutást jelentő csoportgyőzelemért.

Amennyiben a Ferencváros megismétli a 2019 októberi ritteni bravúrt, és az első helyen zárja csoportját, úgy novemberben a harmadik kör F csoportjában az olaszországi Cortina d’Ampezzóban folytathatja a legjobb nyolc között, ahol a dán Herning Blue Fox, a lengyel GKS Katowice, és a házigazda olasz SGC Hafro Cortina lennének a Fradi ellenfelei.

Férfi jégkorong, IIHF Kontinentális Kupa, a 2023/24-es idény csoportbeosztása

Első kör (selejtező), 2023. szeptember 22-24.
A csoport (Isztambul): SC Irbis Skate (bolgár), Buzadam GSK (török), Bulldogs de Liége (belga), CH Jaca (spanyol)
B csoport (Kaunas): KHL Zágráb (horvát), Skutafelag Reykjavikur (izlandi), HC Panter (észt), Kaunas City (litván)

Második kör, 2023. október 13-15.
C csoport (Jelgava): Corona Brassó (romániai), HK Zemgale (lett), HK RST Pellet Celje (szlovén), az A csoport győztese
D csoport (Belgrád): SKHL Crvena zvezda (szerb), HC Szokil Kijev (ukrán), FTC-Telekom, a B csoport győztese

Harmadik kör, 2023. november 17-19.
E csoport (Grenoble): Cardiff Devils (brit), Nomad (kazah), Les Bruleurs de Loups (francia), a C csoport győztese
F csoport (Cortina d'Ampezzo): Herning Blue Fox (dán), GKS Katowice (lengyel), SGC Hafro Cortina (olasz), a D csoport győztese

Final Four, 2024. január 12-14.
Az E és az F csoport első két helyezettjei

Cikkajánló

A DVTK Jegesmedvék a következő ellenfelünk

A nemzetközi szünet előtt Miskolcon játszanak Erste Liga-meccset magyar bajnok férfi hokisaink.

Vereség a BJA HC ellen, oda a veretlenségi sorozat

Magyar bajnok hokisaink hosszabbításban 3-2-re kaptak ki a BJA HC csapatától.

A BJA HC otthonába látogatunk

Magyar bajnok hokisaink pénteken Káposztásmegyeren játszanak Erste Liga-meccset.

Galajda Zsombor a felnőtt válogatottban

Újabb három játékos csatlakozik a nemzetközi szünetben a jégkorong-válogatotthoz, Fradi-játékos a keretben.

Ismét a Fradié A Hét Játékosa

Újra az FTC-Telekom adta A Hét Játékosát a jégkorong Erste Ligában, ezúttal Adam Bradyre esett a választás.

Megvannak a Magyar Kupa negyedik körének időpontjai

Decemberben és januárban is játszanak Magyar Kupa-meccset férfi jégkorongozóink.

Győzelem Debrecenben

Férfi hokisaink 4-0-ra győzték le a DEAC csapatát, továbbra is vezetjük az Erste Liga-tabellát.

Először utazunk Debrecenbe

Magyar bajnok hokisaink vasárnap a szezonban először látogatnak a DEAC csapatához.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin