2022. november 10.
Nagy Gergő-dupla, győzelem Japán ellen
A magyar válogatott Japán ellen kezdett a Sárközy Tamás Emléktornán, a meccset csapatkapitányunk döntötte el.

A magyar felnőtt férfi válogatott csütörtökön megkezdte szereplését a Sárközy Tamás Emléktornán. A torna első mérkőzését az olasz és az ukrán válogatott játszotta, amelyet 2-1-re az ukránok húztak be. A nyitó meccset követően 18:30-tól rendezték a Tüskecsarnokban a második összecsapást, melyen az A-csoportba feljutó magyar válogatott és Japán együttese találkozott.

A magyar válogatott jól kezdett, remek lehetőségeik voltak a vendégek harmadában. Garát hibájából adódóan a vendégek előnybe kerültek, amit Sato Kohei tudott érvényesíteni (0-1). Az első szünetről Japán vezetéssel jöttek vissza a felek, de a magyar válogatott gyorsan egyenlített, a válogatott és a Fradi csapatkapitánya, Nagy Gergő talált be (1-1). Gyorsan át is vette a vezetést nemzeti együttesünk, Kiss Dániel lövéséből született az újabb hazai gól (2-1). A harmadik harmadban Yuto Osawának sikerült játékban tartania csapatát (2-2). A játékrészben mindkét félnek sikerült kiharcolnia helyzeteket, de újabb találat hiányában hosszabbításban folyatták a felek. Nem sokkal a vége előtt Nagy Gergő belőtte második gólját, ezzel megszerezte a magyar válogatott a győzelmet.

Következő, szombati meccsén a magyar válogatott Franciaországgal találkozik 15:00-tól.

Férfi Jégkorong,
Sárközy Tamás Emléktorna

Magyarország – Japán 3-2 (0-1, 2-0, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után

Magyarország: Rajna (Hetényi) – Horváth M, Pozsgai, Sebők, Galló, Kulmala – Fejes, Szirányi, Sofron, Nagy G., Ambrus G. –Garát, Stipsicz, Csányi, Sárpátki, Vas –Kiss R., Kiss D., Vincze, Nagy K., Szigeti Vezetőedző: Kevin Constantine

Japán: Narisawa (Sato E.) – Sato H., Yamada, Nakajima S., Sato K., Takagi. –Halliday, Hayata, Nakayashiki, Osawa, Otsu K. – Hashimoto, Minoshima, Furuhashi, Nakajima T., Suzuki – Otsu Y., Soma, Irikura, Isogai Vezetőedző: Perry Pearn

Gólok: Nagy G. (28:57, Sofron, Garát), Kiss D. (33:56, Nagy K., Vincze) Nagy G. (63:59, Sebők, Sofron) illetve Sato (11:38, Osawa, Nakajima), Osawa (53:10, Otsu, Nakayashiki)

Kapura lövések: (13:8, 18:6, 5:11) 36:25
Védések: (7:13, 6:16, 10:5) 23:34 / 92.00% : 94.44%
Kiállítás percek: (2:4, 2:4, 2:0, 0:2) 6:10
Emberelőny kihasználás: (5 / 1) 20.00% / (3 / 1) 33.33%
Emberelőnyben töltött idő: 8:44 / 4:47
Emberhátrányos védekezés: (1 / 3) 66.67% / (1 / 5) 80.00%