2019. április 30.
Nagy küzdelemben maradt alul a válogatott
Sokat javult a nemzeti csapat, azonban a fehéroroszok könyörtelenül kihasználták lehetőségeiket.

A fehéroroszok ellen érkezett az esély a javtásra a hétfői vereséget követően a Nagy Gergővel felálló férfi jégkorongválogatott számára a kazahsztáni divízió 1/A csoportos világbajnokságon.

A mérkőzést a magyar csapat kezdte jobban, azonban mégis ellenfelünk talált be először. Feoktyiszov ért először oda a Vay kesztyűjéből kipattanó korongra, majd be is kotorta, ezzel a fehéroroszok szerezték meg a vezetést (0-1). Ezután mindkét csapatnak volt több lehetősége, de nem esett több találat a játékrészben.

A második harmadot jobban indította ellenfelünk, majd emberelőnybe kerültünk, de mindegyik lehetőségünk kimaradt. Ezt követően sajnos ismételten a fehéroroszok találtak be. Vay védett nagyot, majd nagy kavarodás után a korong Liszovechez került, akinek lökete átjutott a tömegen (0-2). A harmad végén volt még egy fórunk, de abból sem született gól.

Az utolsó játékrészben Galló kiállítása után először került hátrányba a magyar válogatott. A fehéroroszok azonban rögtön első emberelőnyükből betaláltak, Platt hatalmas löketét képtelenség volt hárítani (0-3). Milcsakovnak azonban nem jött össze a shutout, Galló ugyanis egy emberelőnyünket még ki tudta használni (1-3).

Legközelebb csütörtökön, 8.30-kor, Litvánia ellen lép jégre a válogatott.

(Fotó: jegkorongszovetseg.hu)