2020. március 8.
Nagyszerű kezdés, nálunk az előny a bajnoki döntőben
Férfi hokisaink 6-3-as győzelemmel kezdték az UTE elleni OB I döntőt, egyben Erste Liga elődöntőt.

A Ferencváros a sokak által vártnál talán egy picit nehezebben, hat mérkőzésen, 4-2-es összesítéssel harcolta ki az Erste Liga idei kiírásában az elődöntős szereplést a Fehérvári Titánok ellen a rájátszás első körében, míg az ősi rivális Újpest az alsóházból továbbjutva kissé meglepően sima, 4-0-s söpréssel ütötte ki a második kiemelt Dunaújvárosi Acélbikákat - így érkeztek meg a felek a ligában a legjobb négy közé, az egymás elleni párharcba, amely a legtovább versenyben maradt magyarországi csapatok csatájaként egyben magyar bajnoki döntő is - 28 év után találkozik egymással az OB I fináléjában a két együttes, ráadásul amióta létezik MOL/Erste Liga, az abba integrált magyar bajnoki cím sorsa nem is mindig a jégen dől el közvetlenül - tavaly például az újpestiek Csíkszereda elleni elődöntős búcsújával a Fradi automatikusan, a fotelben ülve lett magyar bajnok, még az Erste Liga döntője előtt.

A zöld-fehérek keretében ezúttal sem volt Hegyi Ádám és Arany Gergely, akik sérülés miatt a Fehérvári Titánok elleni sorsdöntő, utolsó összecsapást is kihagyták. Ahogy azt a mérkőzés előtt is sejteni lehetett, már a találkozót megelőzően is kiváló hangulat fogadta a csapatokat, minden belépő elkelt a találkozóra, a csapatok pedig Derbihez méltó játékkal szálltak bele a bajnoki döntő első összecsapásába. A szurkolók is kitettek magukért, az első pillanattól fogva hajtották kedvenceiket. A kilátogatóknak nem kellett sokat várnia az első helyzetre sem: húsz másodperc után Nagy Gergő lőtt, de célt tévesztett. A vendégeknek sem kellett több, de az ő próbálkozásukat az Arany Gergely helyére már Székesfehérváron is remekül beugró, és bravúros teljesítményt nyújtó, élete első felnőtt rájátszását teljesítő Nagy Kristóf védte. A fordulás után ismét a zöld-fehérek támadtak: Pavuk kapta a korongot a bal szélen, majd továbbította azt Kulmalának, aki elképesztő higgadtsággal előbb igazított rajta egyet, majd Duschek előtt elhúzva a kapuba lőtt (1-0). A Ferencváros tanult a fehérváriak ellen elkövetett hibákból, ugyanis ezután egy pillanatra sem adta át a kezdeményezést az újpestieknek. A harmadik percben a játékvezetők mindkét oldalról kivettek egy-egy játékost: a hazaiaktól Pulli kapott két percet durva játékért, míg a túloldalon Di Diomete is ugyanennyi időt tölthetett a büntetőpadon testre ütésért, így négy a négy ellen folytatták a felek. A kiegészülés után rövid időre a lilák ugyan megpróbáltak dominálni, de Nagy Kristóf eszén nem tudtak túljárni, igaz, nem is igazán jöttek életveszélyes próbálozások. A Fradi ezt követően újfent magához vette a kezdeményezést és sorra dolgozta ki a helyzeteket, amit egyszer-egyszer csak szabálytalan eszközökkel tudott megállítani a vendég együttes: a hetedik perc végén Kovács kapott két percet fogásért, így a hazaiak támadhattak először emberelőnyben. Azonnal fel is álltunk a rivális harmadában és szép adogatás után nagyon gyorsan helyzetbe kerültünk, de Nagy Gergő lövését védeni tudta Duschek. A nyomás nem szűnt meg, a Fradi szinte végig ott tartotta az újpestieket a saját harmadukban, de gól nem lett belőle. A kiegészülés után azonban kissé megzavarodott a lilák védelme, így Tóth Gergő nagyon könnyen szerezte meg a korongot, amit egy fordulás után el is lőtt, de nem volt elég pontos. A harmad első felében ha el is jutottak a vendégek az ellenfél kapujáig, remekül védekezett a Ferencváros, szinte minden lövést sikerült blokkolni, de ha mégsem, akkor Nagy Kristóf magabiztosan tartotta a frontot. A tizenegyedik percben Reed kapott két percet, miután Farkast gáncsolta, így másodszor is a zöld-fehérek rohamozhattak emberelőnyben. Ez a létszámfölény közel sem hozott akkora nyomást, mint az első, így a vendégek ezt a hátrányt is kihúzták. Továbbra sem találta a ritmust az Újpest, három perccel később ismét a címvédő került létszámfölénybe Pance gáncsolása után. A ferencvárosiak ezt az előnyt már nem hagyták kihasználatlanul, a kapusról lecsorgó korongra remekül érkezett Kärmeniemi és a kapuba emelt (2-0), így már kétgólos fórban volt a hazai csapat. A második gól után is lendületben maradtunk, sorra jöttek a helyzetek, de nem sikerült harmadszor is feltörni az újpesti falat. Három perccel a játékrész vége előtt Nagy Gergő kapott két percet, amit nagyon gyorsan büntetett az Újpest: Reed szépített egy elé kerülő korongból (2-1). Ugyan a folytatásra a ferencvárosiak visszavették az irányítást, de hiába próbálkoztak, nem volt meg Duschek ellenszere. A Fradi nagyszerűen indította az első harmadot, hiszen villámgyorsan sikerült megszerezni a vezetést, amit meg is dupláztak, és az egész játékrészben fölényben is játszottak a zöld-fehérek, de egy emberelőnyös szituációból szépített az Újpest, és visszajött a meccsbe, így egygólos hazai vezetésről várták a csapatok a folytatást.

A második játékrészt magasabb fordulatszámon indította az Újpest, a kezdés után szinte azonnal megpróbáltak veszélyeztetni, de az első komolyabb helyzet így is a Ferencváros nevéhez köthető, amikor Farkas centerezésére érkezett Tóth Gergő, de Duschek védett. A Fradi nem akarta kiengedni kezéből a kezdeményezést, így sorra dolgozta ki a helyzeteket, de csak nem sikerült belőni a nagyon fontos harmadikat. Ellenben az ötödik percben Tóth Gergő kapott két percet gáncsolásért, így előnyben támadhatott az Újpest. Joggal reménykedhettek a lilák a következő percekben, ugyanis az előző létszámfölényüket sikerült gólra váltaniuk. Hiába álltak fel a Ferencváros harmadában, az első igazán komoly helyzet mégis az emberhátrányban lévő hazaiak előtt adódott, amikor Tóth Richárd csapott le egy könnyelmű korongra, de lövését Duschek védeni tudta. A kiegészülés után felváltva jöttek a lövések, de egyik oldal sem tudta kihasználni azokat. A harmad feléhez közeledve ismét a Fradi vette kézbe az irányítást, de hiába, ugyanis a 11. percben Pulli kapott két percet a játék késleltetése miatt, miután kilőtt egy korongot a lelátóra saját harmadából. Negyven másodperc után az ex-Fradista Rafaj vette be korábbi csapata kapuját - és elismerésre méltó sportszerűséggel nem csapott nagy ünneplést. Ugyan a játékvezetők ugyan még kimentek megnézni videón is az esetet, mert a 88-as nagyon közel állt a kapuhoz, de gyorsan döntésre jutottak és megadták a találatot (2-2). A Fradi a második kapott gól után magasabb fokozatra kapcsolt, így ismét záporoztak a lövések Duschek kapujára, de továbbra sem sikerült meglőniük a harmadikat. Az Újpestet sem kellett félteni, a meccs ezen periódusában mindkét oldalon megszülethetett volna a vezető gól. Az utolsó percekben újfent a Ferencváros akarata érvényesült, de hiába a helyzetek tömkelege, nem tudtuk visszavenni a vezetést. A második harmadban mindkét oldalon megvoltak a helyzetek, de végül egy emberelőnyt kihasználva a vendégek egyenlíteni tudtak, ezzel megnyerték a harmadot, így 2-2-ről várták az utolsó játékrészt.

A harmadik húsz percet az elsőhöz hasonlóan a Ferencváros kezdte sokkal aktívabban. Az első öt percben a liláknak gyakorlatilag momentumuk sem volt, míg a Fradi szinte minden lehetséges helyzetből célba vette Duschek kapuját, de az általa húzott falat nem sikerült áttörni. A szurkolók érezték, hogy nagy szükség van rájuk is, így azonnal rákezdtek a „Hajrá Fradi!” rigmusra, ez pedig tüzet lobbantott Fodor Szabolcs tanítványaiban, akik ezután kettőzött erővel szorították oda saját kapujuk elé az újpestieket. A hetedik percben Rafaj kiállítása miatt emberelőnybe került a Fradi. A helyzetek ezúttal is megvoltak, de gólt nem tudtunk szerezni. A tizedik percben aztán megtört a jég: Roczanov kapta a játékszert, majd egy életerős lövést eresztett meg, amelyről úgy tűnt, hogy Duscheké lesz, de végül befért a rövid oldalon, így ismét a Fradinál volt az előny (3-2). A ferencvárosi dominancia ezután nemhogy alább hagyott volna, sokkal komolyabb erőbedobással jött a folytatás, aminek két perccel később ismét meglett az eredménye: Nagy Gergő készítette le Tóth Adriánnak a korongot, aki kíméletlenül lőtte a kapuba, Duscheknek esélye nem volt a hárításra (4-2). Újabb két perc telt el jött az újabb Fradi-gól: kettő az egyben léptek ki a támadóink, ezúttal Tóth Adrián volt az előkészítő aki kivárta a megfelelő ütemet, és remekül tálalt Nagy Gergő elé, a Ferencváros kevesebb mint hat perccel a vége előtt hárommal vezetett (5-2). A vendégek trénere, Baróti Zsolt azonnal időt kért, hogy újra összerázza a lilákat. Úgy tűnt, hogy a mondandója utat talált a játékosokhoz, hiszen alig tíz másodperccel később az aranysisakos Sikorcin hozta vissza a vendégek reményeit, kihasználva egy hatalmas védelmi hibát és egy közvetlenül a hazai kapu előtt ajándékba kapott korongot (5-3). Öt és fél perccel a vége előtt Varga Arnold kapott 2+10 percet fejre irányuló támadásért, miután Pavukot terítette le a sarokban saját harmadában, felesleges helyzetben. A Fradi 12-ese, bár mint utólag kiderült, jól van, akkor már nem folytatta a találkozót. A Ferencváros szinte azonnal szerette volna megbosszulni társuk kiesését, de Pulli életerős bombája pont középre ment, így Duschek védett. Az utolsó percek is főleg a zöld-fehérekről szóltak, de az újabb gól váratott magára. Az újpestiek csak elvétve szabadultak ki saját harmadukból, így szinte minden reményük szertefoszlott, hogy bravúrosan visszakapaszkodjanak. Duschek már szűk három perccel a vége előtt, miután kiegészültek, folyamatosan nézte, mikor korcsolyázhat le, ám a társak nem tudták tartósan birtokolni a korongot a hazai harmadban, a Fradi remekül ölte az órát. A lilák kapusa végül csak lement, ám szinte rögtön elveszítették az ellenfél kékjénél a korongot, Kulmala pedig az üres kapuba emelte a korongot (6-3), ezzel végleg lezárva a még nyitott kérdéseket, és keretbe foglalva a találkozót. Az utolsó pillanatokban azért még volt esemény: újpesti kezdeményezésre egymásnak estek a játékosok a ferencvárosi kapu előtt, kialakult egy kettő a kettő elleni tömegbunyó, és még két szóló párharc, de ebből is a hazaiak jöttek ki győztesen, Sarcia terítette le az őt kihívó ellenfelet. 22 másodperccel a vége előtt így percekig állt a meccs, a játékvezetők kiosztották a megfelelő büntetéseket: vendég oldalról Vincze és Sarcia kapott 2+2-t, Kärmeniemi, Godó és Di Diomete 2-t, míg Saukko 2+2+véglegest. A Hokiderbi így nem csupán a játék miatt maradt emlékezetes a nézők számára.

A Ferencváros ezúttal nem követte el azt a hibát, amit a negyeddöntő első mérkőzésén, és magabiztos, gyors csapatjátékot tett a jégre, amellyel már az első harmadban kétgólos vezetésre tett szert. Az Újpest két emberelőnyt kihasználva ebből a helyzetből még visszajött a találkozóba, ám címvédő együttesünk a harmadik harmadban bedarálta az ősi rivális lila-fehéreket és végül 6-3-as győzelmet aratott, ezzel előnybe került a négy győzelemig tartó párharcban. Folytatás kevesebb mint 24 órán belül, hétfő este Pesterzsébeten!

Férfi jégkorong, Erste Liga, elődöntő, OB I, döntő
FTC-Telekom – UTE 6-3 (2-1, 0-1, 4-1)
Pesterzsébet Jégcsarnok
FTC-Telekom: Nagy K. (Maros) – Kärmeniemi, Sarcia, Juusela, Nagy G., Tóth Ad. – Boros, Pulli, Kulmala, Pavuk, Switzer – Rantanen, Tóth Gergely, Hajós, Németh, Tóth Ri. – Jászai, Tóth Re., Farkas, Roczanov, Tóth Gergő Vezetőedző: Fodor Szabolcs
UTE: Duschek (Márkus) – Henderson, Varga, Benk, Pance, Sikorcin – Kiss-Rusk, Saukko, Ainsworth, Di Diomete, Reed – Kovács, Nagy Nilan, Godó, Rafaj, Vincze – Horváth, Kovács, Odnoga Vezetőedző: Baróti Zsolt
Kapura lövések: (17:10, 16:12, 22:6) 55:28
Védések: (9:15, 11:16, 5:18) 25:49 / 89.29% : 89.09%
Kiállítás percek: (4:8, 4:0, 6:44) 14:52
Emberelőny kihasználás: (5 / 1) 20.00% / (3 / 2) 66.67%
Emberhátrányos védekezés: (2 / 3) 33.33% / (1 / 5) 80.00%
Gólszerzők: Kulmala (01:52, Pavuk), Kärmeniemi (14:35, EE, Pavuk, Sarcia), Roczanov (49:19, Kärmeniemi), Tóth Adrián (51:07, Nagy G.), Nagy Gergő (53:26, Tóth Ad.), Kulmala (59:03, üres kapu) illetve Reed (17:48, EE, Di Diomete, Ainsworth), Rafaj (31:18, EE, Di Diomete, Reed), Sikorcin (53:37)

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.