2023. február 10.
Olaszország nyerte a felkészülési mérkőzést
A magyar jégkorong-válogatottnak megvoltak a helyzetei, de nem tudott áttörni az olaszok kapusán.

A februári IIHF szünetben Bolzanóban készülő magyar férfi jégkorong-válogatott csütörtökön kezdte meg szereplését Dél-Korea ellen, és a mieink 4-1-re győztek a nyitónapon. Pénteken pedig a házigazda olaszokkal találkozott a magyar csapat.

Arra lehetett számítani, hogy nehezebb dolga lesz a magyar válogatottnak az olaszok ellen. Rögtön a találkozó elején emberhátrányba kerültek a magyarok, amit az olaszok ki is tudtak használni, Spornberger kapott korongot, és a kék vonal közeléből egyenesen Horváth Dominik kapujába bombázta azt (1-0). A folytatásban is a házigazdák tudtak eredményesek lenni, Spornberger megismételte első gólját, ám ezúttal egyenlő létszámban talált be (2-0).  Az utolsó harmadban is küzdöttek a magyarok, és sikerült is komoly helyzeteket kialakítani, az olaszok kapusán azonban sehogy sem tudtak átjutni. Kevine Constantine nem sokkal a vége előtt lehozta Horváth-kapust, hogy hat emberrel tudjanak támadni. Végül McNally egy üreskapus góllal másodpercekkel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést (3-0).

A férfi válogatott harmadik és egyben utolsó mérkőzését szombaton 13.00-tól játssza a szintén A csoportos szlovén válogatott ellen.

(Fotó: Madarász Milán/MJSZ)

Férfi jégkorong, bolzanói felkészülési torna
Olaszország - Magyarország 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
Olaszország: Vallini (Clara) – Miglioranzi, Larkin, Deluca I., Morini, Zanetti – Spornberger, Pietroniro, Marchetti, Hannoun, Tedesco – March, Gios, Mantinger, Deluca S., Frank – Soracreppa, Ginnetti, McNally, Schiavone, Felicetti
Magyarország: Horváth D. (Bálizs) – Stipsicz, Hadobás, Erdély, Hári, Galló – Garát, Kiss R., Mihály, Németh, Amburs – Falus, Tóth G., Kóger, Horváth B., Vértes – Szabó D., Szabó B., Sárpátki, Páterka, Vincze
Gólok: Spornberger (01:29 EE, Pietroniro, Tedesco) Spornberger (26:52, Deluca S., McNally), McNally (59:57, Hannoun)