2023. január 28.
„Örülök, hogy újra itt lehetek a srácokkal”
Sarciá Antonino a héten visszatért és csatlakozott a csapathoz a száraz edzéseken – INTERJÚ!

Csapatunk védője a december eleji UTE – FTC-Telekom meccs harmadik percében szenvedett komoly sérülést, ami miatt, mint később kiderült, egy csigolyája el is tört. Szerencsére idegsebészeti beavatkozásra nem volt szükség, játékosunkat pedig hamar hazaengedték a kórházból és otthon folytathatta a lábadozást. Szemfüles szurkolóinknak azonban feltűnhetett, hogy Sarciá ismét a csapattal van és egyre több időt tölt a lelátón a jeges edzés alatt, sőt a héten már a száraz edzésekre is visszatért, így az elmúlt időszakról és a jelenlegi állapotáról is megkérdeztük.

- Hogy érzed magad, így több mint egy hónappal a történtek után?

- Sokkal jobban érzem már magam, de azért voltak nehezebb pillanatok, napok, hetek, főleg mentálisan. Viszont azok a gesztusok, amiket kaptam a szurkolóinktól, a srácoktól, amikor eljöttek meglátogatni, vagy amikor a kapitány a mezemben ment nyilatkozni, meg, hogy felakasztották azt a cserepad mellé, azok azért sokat segítettek és átlendítettek a nehezebb pillanatokon.

- Mivel teltek az első napok, vagy hetek, hiszen sokáig otthon voltál, mozognod se nagyon lehetett.

- Igazából az első pár hét, az első két-három hét nem volt a legkellemesebb. Ott ugyanabban a pozícióban feküdtem vagy ültem, de nem nagyon tudtam semmit se csinálni. Utána azért már elkezdtem sétálgatni, meg kicsit mozogni, de igazából végig pörgettem a Netflixet. Meg mellette azért próbáltam kicsit tanulni is.

- Mit lehet tudni a rehabilitációdról, hiszen az elmúlt héten már visszatértél a száraz edzésekre, újra a csapattal edzel.

- A rehabilitáció a terv szerint halad, egész szépen gyógyulgatok. Szerencsére elkezdhettem már a gyógytornát, Ildivel (a csapat fizioterapeutája - a szerk.) meg a kezeléseket Bazsival (a csapat masszőre - a szerk), és igen, a mozgást is elkezdtem szépen lassan. Örülök, hogy újra itt lehetek a srácokkal, és hogy mozoghatok.

- Tudsz már valamit, hogy mikorra várhatunk vissza a jégre?

- Ezt még pontosan nem tudom megmondani, de ha továbbra is ilyen gyorsan gyógyulok, és jól halad minden akkor bízom benne, hogy minél hamarabb, de majd az orvosok eldöntik.

Cikkajánló

Harc a végsőkig, de vereség a döntő harmadik meccsén

Hokisaink 5-3-ra kikaptak az Erste Liga-döntő harmadik meccsén, de vezetik a párharcot, folytatás szombaton.

Kétmeccses előnnyel folytatjuk az Erste Liga döntőjét

Hatalmas bravúrral kétszer is győzött a Fradi Gyergyóban, itthon akár le is zárhatjuk a finálét.

Hosszabbításos győzelem, kettővel vezetjük a döntőt!

Hokisaink utolsó perces egyenlítés után a ráadásban megnyerték az Erste Liga-finálé második meccsét is!

Újabb bravúr, győzelem a ligadöntő első meccsén!

Friss magyar bajnok hokisaink rögtön elvették a Gyergyói HK pályaelőnyét az Erste Liga döntőjében.

Gyászolunk

Elhunyt az FTC jégkorong szakosztályának egykori elnökhelyettese, Szepeshelyi István.

Gyergyószentmiklóson kezdjük az Erste Liga-döntőt

Harmincszoros magyar bajnok csapatunk vasárnap útnak indult Erdélybe, kezdődik az Erste Liga döntője!

Jegyinformációk az Erste Liga-döntőre!

Férfi hokisaink megszerezték a 30. magyar bajnoki címet, már csak az EL-finálé van hátra!

„A Fradi-család győzött, megmutatta igazi erejét”

Nagy Gergely nem hitte el, Fodor Szabolcs pedig puzzle-t rakott ki, így lett meg a 30. bajnoki cím –...

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin