2021. november 11.
Parádézó fradisták az olaszokat verő hokiválogatottban
Kulmala Rasmus meglőtte első gólját a magyar válogatottban • Nagy is betalált, Arany a kapuban parádézott.

A rigai olimpiai selejtező után ezúttal Budapesten, a Tüskecsarnokban a Sárközy Tamás Emléktornán találkozott egymással a magyar és az olasz jégkorong-válogatott.

Az FTC-Telekom kapusa, Arany Gergely kezdett a kapuban, az első sorban ott volt csapatkapitányunk, Nagy Gergő, míg a második támadó szekcióban kapott lehetőséget élete első magyar válogatott mérkőzésén Kulmala Rasmus. A kispadon pedig ott volt a Fradi vezetőedzője, a magyar csapat másodedzője, Fodor Szabolcs is.

Az A-csoportban szereplő olaszok hiába kaptak már az első percben egy kiállítást, nem éltek az emberelőnnyel, azonban a kapuban Arany remekelt. A harmad végén is bőven volt dolga kapusunknak, nem véletlenül zárt 13 védéssel, de ami a legfontosabb, kapott gól nélkül. Bár több ígéretes lehetőségünk is volt, mi sem tudtuk bevenni az olaszok kapuját.

A második játékrész viszont parádésan indult, miután Vincze Péter bevágott egy emberfórt. Feltámadtak az olaszok, de sem a védelmünkkel, sem Arannyal nem tudtak mit kezdeni. Az utolsó öt percben Nagy Gergő lövése még a kapuvason csattant, de a 38. percben Galló Vilmos már kettőre növelte az előnyt.

A harmadik 20 percben is többet birtokoltuk a korongot, a 49. percben viszont először, de utoljára hibáztunk a védekezésben, a lehetőséget pedig Simon Berger használta ki. Néhány perccel később újabb emberelőnyt kaptunk, az olaszok meg gólt Nagy jóvoltából, aki egy kapusról kipattanó korongot húzott be fonákkal a kapuba. A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak a szépítésért, lehozták a kapust is. Ennek az lett az eredménye, hogy az 59. percben egy elveszített korongra Kulmala csapott le és az üres kapuba lőtte a negyedik magyar és pályafutása első válogatott gólját, így 4-1-re nyertünk.

Folytatás szombaton 16 órától Ukrajna ellen.

FÉRFI JÉGKORONG
SÁRKÖZY TAMÁS EMLÉKTORNA, TÜSKECSARNOK
Magyarország–Olaszország 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)
Magyarország: ARANY (Rajna) - Pozsgai, Horváth, Erdély, Nagy G., Sofron - Garát, Szirányi, Kulmala, Sebők, Galló - Kiss R., Kiss D., Csányi, Magosi, Vincze - Mihály, Nagy K., Szita. Szövetségi kapitány: Sean Simpson
Gólok: Vincze (21:14), Galló (37:40), Nagy G. (53:34), Kulmala (58:38), ill. Berger (48:15)
Kapura lövések: (16:13, 13:5, 11:13) 40:31
Védések: (13:16, 5:11, 12:9) 30:36 / 96.77% : 90.00%
Kiállítás percek: (2:4, 4:0, 0:2) 6:6
Emberelőny kihasználás: (3 / 2) 66.67% / (3 / 0) 0.00%
Emberelőnyben töltött idő: 5:09 / 6:00
Emberhátrányos védekezés: (0 / 3) 100.00% / (2 / 3) 33.33%