2021. október 1.
Remek harmadik harmad és FTC-siker a Győr ellen
Az FTC-Telekom férfi jégkorongcsapata 4-2-re nyert hazai jégen az UNI Győr ETO HC ellen.

Két meccs, 10 lőtt gólt és csak egy kapott. Így jó statisztikai mutatóval várta az FTC-Telekom férfi jégkorongcsapata az UNI Győr ETO HC elleni újabb bajnoki mérkőzést az Erste Ligában. A péntek esti meccsen azonban nem csak a jég, de az a bizonyos zuhany is hidegként hatott, ugyanis a negyedik perc végén Nagy Márk bevette Nagy Kristóf kapuját. A gól után Pavuk Attila és Fodor Szabolcs vezetőedző hosszasan beszéltek a gólról a játékvezetővel, de végül megadták a találatot.

A hátrány felpörgette a Ferencvárost. Egy-egy kiállítás történt mindkét oldalon, a helyzetek többségét viszont mi harcoltuk ki. A 13. percben góllá érett a fölény, miután Rasmus Kulmala köszönte szépen a Bohunickytől kapott korongot és kiegyenlített.

A második harmad Pavuk találatával indult, apróbb szépséghiba, hogy játékosunk a korongot a kapuba rúgta, így érvénytelenítették a gólt. A 25. percben viszont már a Fradi vezetett, Kulmala ismét eredményes volt egy emberelőnyös szituációból. Sok látványos és nagy ütközés tarkította a játékot, az FTC két kiállítást is kapott, de kivédekeztük az emberhátrányt, ugyanakkor a másik oldalon a bírók nem büntették a győrieket.

Egy perccel a játékrész vége előtt Majoross Barnabás révén a vendégek kiegyenlítettek, így a záró harmadra maradt a döntés.

A mindent eldöntő 20 perc újabb ferencvárosi kiállítással indult, ráadásul duplával. Pavukra egyszerre két kétperces kiállítást fújtak rá, ugyanis egy veszélyes győri kontránál visszakorcsolyázva próbált menteni, a játékvezetők szerint szabálytalanul. Viszont ezt a hátrány is sikeresen kivédekeztük a hátrányt. Kevesebb, mint három perccel a vége előtt Joshua McFadden érkezett egy második hullámba visszatett korongra, kivárt, majd higgadtan a győri kapuba lőtt. Az ETO időt kért és a pontszerzésre mindent feltéve lehozta a kapusát. Csupán 19 másodperc volt hátra, amikor Tóth Adrián korongot lopott és az üres kapuba lőtt a negyedik, egyben ferencvárosi győzelmet érő gólt.

Folytatás vasárnap 14.15-től ismét hazai pályán a Csíkszereda ellen.

ERSTE LIGA
FTC-Telekom–UNI ETO Győr HC 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)
Tüskecsarnok
Vezette: Soós Dániel, Pálkövi Zsombor
FTC-Telekom: Nagy K. (Arany) – McFadden, Kärmeniemi, Fowlie, Kulmala, Nagy G. – Bán, Bohunicky, Komáromy, Tamminen, Somogyi – Hegyi, Boros, Tóth A., Tóth G., Pavuk – Sarcia, Seregély, Galántai, Farkas, Roczanov. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Gólszerzők: Kulmala (12:27, 24:08), McFadden (57:25), Tóth A. (59:41), ill. Nagy M. (03:56), Majoross (38:59)
Kapura lövések: (16:9, 18:9, 17:12) 51:30
Védések: (8:15, 8:17, 12:15) 28:47 / 93.33% : 92.16%
Kiállítás percek: (2:2, 4:4, 4:0) 10:6
Emberelőny kihasználás: (3 / 1) 33.33% / (4 / 0) 0.00%
Emberelőnyben töltött idő: 4:59 / 10:00
Emberhátrányos védekezés: (0 / 4) 100.00% / (1 / 3) 66.67%