2023. április 25.
Remek kezdés után fordítottak a britek
Kétszer is vezetett a jégkorong válogatott, de végül ellépett a brit válogatott, és 7-4-re nyer.

A magyar férfi jégkorong-válogatott a lengyelországi két felkészülési meccset követően egyből Nagy-Britanniába utazott. Nemzeti együttesünk kedd este Milton Keynesben, szerda este pedig Nottinghamban csap össze a brit válogatottal. Érdekesség, hogy mindkét csapatban van ferencvárosi vonatkozású játékos: a magyarok első sorát Nagy Gergő, a zöld-fehérek csapatkapitánya, a britek második sorát pedig Ollie Betteridge erősíti, akik ebben a szezonban együtt küzdöttek a Fradiban.

Jól kezdtek a magyarok, az első harmad derekánál Szabó Bence tudta a Bartalistól kapott korongot értékesíteni (0-1). Ezt az egygólos előnyt sikerült is megtartani, és magyar vezetéssel mentek szünetre a felek. A pihenő után gyorsan kiegyenlítettek a britek, az első percben tudott gólt szerezni Robert Dowd (1-1), az egyenlítés után pár perccel pedig jött az újabb hazai gól, ismét Dowd volt eredményes Rajna kapuja előtt (2-1). Dowd második gólja után Galló Vilmos tudott korongot szerezni és egyenlíteni (2-2), majd Vértes Nátán találatának köszönhetően újra megszerezte a magyar válogatott a vezetést (2-3). Röviddel a harmadik magyar találat után Horváth Milán is feliratkozott a gólszerzők közé és tovább növelte az előnyt (2-4). Rögtön Horváth gólja után viszont Dowd ismét betalált a magyar kapuba (3-4). A folytatásban belekezdett a gólgyártásba a hazai csapat, Ben Davies egyenlő létszámnál, Liam Kirk és Robert Lachowicz pedig emberelőnyben tudott eredményes lenni, így gyorsan kétgólos előnyre tettek szert a britek (6-4). Az utolsó percben végül Kirk egy üreskapus góllal beállította a 7-4-es végeredményt (7-4). Szerdán Nottinghamben lesz lehetősége visszavágni a magyar válogatottnak a vereségért.

Fotó: Vörös Dávid/MJSZ

Férfi Jégkorong, válogatott felkészülési mérkőzés
Nagy-Britannia – Magyarország 7-4 (0-1, 3-3, 4-0)
Nagy-Britannia: Whistle J. (Bowns) – Halbert, Clements, Kirk, Hammond, Dowd – Tetlow, Mosey, Lachowicz, Critchlow, Betteridge – Batch, Jones, Norris, Whistle B., Phillips – Richardson, Venus, Davies, Duggan, Vezetőedző: Peter Russell
Magyarország: Rajna (Bálizs) – Hadobás, Stipsicz, Galló, Hári, Nagy G. – Fejes, Szabó, Sofron, Bartalis, Erdély – Garát, Szirányi, Vincze, Papp, Vértes – Horváth, Kiss, Sárpátki, Németh, Magosi, Vezetőedző: Kevin Constantine
Gólok: Dowd (20:20), Dowd (23:19, Halbert, Hammond), Dowd (35:16, Hammond, Halbert), Davies (42:53, Batch), Kirk (45:11 EE, Dowd, Hammond), Lachowicz (46:05 EE, Jones, Mosey) Kirk (60:00, Hammond) illetve Szabó B. (07:29, Bartalis), Galló (24:49), Vértes (29:16), Horváth (35:00)

A magyar válogatott további vb-felkészülési programja:

Április 26., szerda, 20:30: Nagy-Britannia–Magyarország (Nottingham)
Május 3., szerda, 19:00: Magyarország–Szlovénia (MVM Dome)
Május 4., csütörtök, 19:00: Magyarország–Szlovénia (MVM Dome)
Május 9., kedd, 19:00: Magyarország–Kanada (MVM Dome)

Távozik két cseh és egy finn játékos

Jégkorong szakosztályunk egy támadója és két védője nem hosszabbít szerződést a Ferencvárossal.

Brassóban folytatódik az Erste Liga-döntő

Magyar bajnok jégkorongozóink szépíthetnek a döntő párharcának első brassói mérkőzésén.