2023. június 9.
Rutinos védőnk is szerződést hosszabbított
Jégkorong szakosztályunk megállapodott Lauri Kärmeniemivel, aki így újabb egy évig erősíti férfi csapatunkat.

Hét távozó, két érkező, valamint két szerződését meghosszabbító játékos után ismét jó hírrel szolgálhatunk a 2023/24-es idényre készülő férfi jégkorongcsapatunk háza tájáról, ugyanis

a szakvezetés mindenben megállapodott a csapatunkat 2018 nyara óta erősítő Lauri Kärmeniemivel, a finn védő így újabb egy évig az FTC-Telekom játékosa lesz, összességében pedig hatodik ferencvárosi szezonjára készülhet.

Az 1991-es születésű Lauri Kärmeniemi 2018-ban csatlakozott a Ferencvároshoz a francia élvonalbeli Amiens csapatától, de előtte több idényen át a finn első és második vonalban szerepelt, egy-egy szezont pedig eltöltött Dániában és Fehéroroszországban is. Végigjárta a korosztályos finn válogatottakat, az U18-as világbajnokságról van egy bronzérme. Az elmúlt öt idényben részese volt a Ferencváros összes sikerének, klubunkkal zsinórban öt magyar bajnoki címet nyert, kétszer ünnepelhetett Erste Liga- és egyszer Magyar Kupa-győzelmet, nyert egy Szuperkupát, részese volt a 2019 őszi Kontinentális Kupa-menetelésnek. A védőegység egyik legmegbízhatóbb oszlopa, emellett remek passzaival és távoli lövéseivel kifejezetten hasznosan támogatja a támadásokat is. Az alapszakaszban öt eddigi ferencvárosi szezonjában sorrendben 32, 21, 15, 17 és 11 pontig jutott, de a rájátszásban is folyamatosan eredményes tudott lenni.

Lauri Kärmeniemi, Aku Kestilä és Turbucz Martin szerződéshosszabbításával, a két friss igazolással, Jake Crespivel és Galajda Zsomborral, valamint az érvényes szerződéssel rendelkező Arany Gergellyel, Nagy Kristóffal, Nagy Gergővel, Sarciá Antoninóval, Farkas Simonnal, Seregély Mátéval, Tóth Adriánnal, Tóth Gergővel és Boros Dániellel jelenleg 14 főt számlál az FTC-Telekom a 2023/24-es idényre készülő kerete.

Férfi jégkorong, az FTC-Telekom keretének eddig bejelentett változásai a 2023/24-es szezon előtt:

Érkezett: Galajda Zsombor (DVTK Jegesmedvék), Jake Crespi (Michigan Tech)

Távozott: Ollie Betteridge (Nottingham Panthers), (?), Galántai Richárd (?), Kreisz Brúnó (?), Konsta Mesikämmen (?), Kozma Dávid (Åmåls SK), Jari Sailio (?) Matias Sointu (?)

Maradt: Arany Gergely, Lauri Kärmeniemi (szerződéshosszabbítás 2024-ig), Aku Kestilä (szerződéshosszabbítás 2024-ig), Nagy Kristóf, Nagy Gergő, Sarciá Antonino, Farkas Simon, Seregély Máté, Tóth Adrián, Tóth Gergő, Boros Dániel (mindannyian érvényes szerződéssel) Turbucz Martin (szerződéshosszabbítás  2025-ig)

Cikkajánló

Bálizs Bence a szezon legjobb kapusa

A Magyar Jégkorong Szövetség pénteki küldöttgyűlésén adták át az idény legjobbjainak járó díjakat.

David Booth távozik

A Fradi korábbi NHL-játékosa Melbourne-ben folytatja pályafutását.

Vedres Mátyás Kupa-jelölt frissen igazolt kapusunk

Bálizs Bencét is jelölte A szezon legjobb kapusának járó díjra a Magyar Jégkorong Szövetség.

Újabb három jégkorongozó távozik

Banga Nándor, Mártonffy Máté és Valentin Razumnyak is máshol folytatja a következő szezontól.

Távozik három finn jégkorongozó

Lauri Heino, Michael Keränen és Leo Ring is máshol folytatja pályafutását.

„Azt gondolom, hogy ez egy szuper dolog”

A hokisainkhoz a vb előtt érkező válogatott kapust, Bálizs Bencét kérdeztük a magyar sporttörténelmi sikerről.

Svájc győzelmével bennmaradt az elitben válogatottunk

Az utolsó harmad döntött a Svájc-Kazahsztán mérkőzésen válogatottunk elit világbajnoki tagságáról.

Tóth Gergő és Lauri Kärmeniemi is távozik

Hét ferencvárosi szezon után nem hosszabbít szerződést férfi jégkorongcsapatunk két tagja.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin