2019. június 21.
Sorsolás: velük játszunk a Kontinentális Kupában!
Az IIHF budapesti CC-kongresszusán kisorsolták a Kontinentális Kupa 2019/2020-as kiírásának csoportbeosztását.

Amint arról beszámoltunk, magyar bajnok és Erste Liga-győztes férfi jégkorongcsapatunk a bajnoki aranyéremmel indulási jogot szerzett a második számú európai kupasorozatban, a Kontinentális Kupában, így 19 év után visszatér a nemzetközi porondra.

A Fradi európai kupatörténelméről, és a Kontinentális Kupáról minden fontos információt összegyűjtöttünk egy helyen, cikkünk IDE kattintva olvasható el.

A Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) évi rendes CC-közgyűlésén pénteken Budapesten kisorsolták a Kontinentális Kupa 2019/2020-as kiírásának csoportbeosztását is. Mint ismert, a Ferencváros a sorozat második körében csatlakozik a mezőnyhöz.

A sorsolás értelmében az FTC-Telekom a D csoportba kapott besorolást, ahol az olasz Ritten Sport, a szlovén Olimpija Ljubljana, valamint az első körös B csoport győztese (vagyis a horvát KHL Zagreb, a belga HYC Herentals, a spanyol Txuri Urdin San Sebastian, vagy az izraeli Bat Yam Hockey) lesz az ellenfele.

A D csoport küzdelmeinek házigazdája az olaszországi Ritten lesz 2019. október 18-20 között, a csoport első helyezettje jut tovább a harmadik körbe.

Férfi jégkorong, IIHF Kontinentális Kupa, 2019/2020, menetrend

Első kör, 2019. szeptember 20-22.
A csoport (Isztanbul, Törökország): Crvena Zvezda (SRB), Irbis-Skate Szófia (BUL), Skautafelag Akureyrar (ISL), Zeytinburnu Istanbul (TUR)
B csoport (Mechelen, Belgium): KHL Zágráb (CRO), HYC Herentals (BEL), Txuri Urdin San Sebastian (ESP), Bat Yam Hockey (ISR)

A csoportok első helyezettjei jutnak tovább.

Második kör, 2019. október 18-20.
C csoport (Druzskovka, Ukrajna): Mogo Riga (LAT), HC Donbassz (UKR), Corona Brassó (ROU), az A csoport győztese
D csoport (Ritten, Olaszország): Ritten Sport (ITA), FTC-Telekom (HUN), Olimpija Ljubljana (SLO), a B csoport győztese

Harmadik kör, 2019. november 15-17.
E csoport (Vojens, Dánia): Nottingham Panthers (GBR), Amiens Gothiques (FRA), SonderjyskE Vojens (DEN), a D csoport győztese
F csoport (Krakkó, Lengyelország): Bejbarisz Atirau (KAZ), Nyeman Grodno (BLR), Cracovia (POL), a C csoport győztese

A csoportok első két helyezettje jut tovább.

Final Four, 2020. január 10-12.
A helyszín később dől el, a résztvevők egyike lesz a rendező.