2019. május 3.
Súlyos vereség Szlovéniától
A magyar férfi jégkorong-válogatott régen látott súlyos vereséget szenvedett a világbajnokságon.

A magyar férfi jégkorong-válogatott egy győzelemmel és két vereséggel a háta mögött találkozott Szlovéniával a kazahsztáni Divízió I/A világbajnokság negyedik mérkőzésén. A mieink azzal a tudattal léptek jégre, hogy amennyiben sikerül győznünk, megőrizzük halvány matematikai esélyünket a feljutásra, egy vereséggel viszont nemhogy le kell mondanunk erről, de még a biztos bennmaradásunk is veszélybe kerülhet. Az FTC-Telekom csapatkapitánya, Nagy Gergő a harmadik sorban kapott ezúttal is helyet a keretben.

Nos, a győzelemtől végig rendkívül távol volt sajnos a magyar együttes. Az első perctől kezdve a tornán eddig pont nélkül álló Szlovénia uralta a mérkőzést, már az első harmadban megszerezték a vezetést, a második játékrészben teljesen felőrölte a mieink ellenállását, és végül megsemmisítő, 6-0-s vereséget mért a magyar együttesre.

Váratlan, és rendkívül szomorú eredmény ez, a magyar válogatott utoljára a decemberi EIHC-tornán szenvedett hasonlóan nagy különbségű vereséget, de tétmeccsen egészen a 2016-os A csoportos világbajnokságig kell visszamenni az időben, ám ott is csak a világklasszis Kanada tudott ilyen különbségű, 7-1-es vereséget mérni Magyarországra. Ennek tükrében ez az eredmény még kellemetlenebb, pláne, ha számításba vesszük, hogy az utolsó játéknapon szlovén-litván mérkőzést rendeznek, és ha a szlovének akár csak egyetlen góllal is kikapnak Litvániától a számukra már tét nélküli találkozón, azzal körbeverést alakítanak ki az utolsó három helyen, amelyből a mieink jönnének ki rosszul, ez pedig azt jelentené, hogy hosszú évek után búcsúznunk kellene a Divízió I/A mezőnyétől...

Ezt a katasztrófát egyetlen módon kerülhetjük el matematikailag is biztosan, ha a vasárnapi záró mérkőzésen pontot szerzünk a feljutásért harcban álló házigazda, Kazahsztán ellen...

(fotó: jegkorongszovetseg.hu)

Férfi jégkorong, Divízió I/A világbajnokság, Kazahsztán
Magyarország - Szlovénia 0-6

Cikkajánló

Az FTC is jégre lép az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán

Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.

Magyar válogatott csatár csatlakozik keretünkhöz

Tovább erősödik az FTC-Telekom ICEHL-kerete, Dobos Bendegúz Finnországból érkezik a csatársor megerősítésére.

Kétszeres lengyel bajnok csatár érkezik a Fradiba

Újabb finn légióssal erősödik ICEHL-es csapatunk, Rasmus Heljanko személyében ponterős jégkorongozó érkezik.

Újabb alapember marad: finn védőnk is hosszabbított

A sérülésből visszatérő Paavo Tyni marad a Fradiban, és már a rájátszást célozza a következő idényben.

Finn csatárunk a következő idényben bizonyíthat

Topi Rönni jégkorongcsapatunkban folytatja, az előző szezon nagy részének kihagyása után.

Ötödik Fradi-szezonjára készül finn légiósunk

Aku Kestilä a következő szezonban is az ICEHL-ben szerepelő jégkorongcsapatunkat erősíti.

A következő szezonban is Fradi-színekben toplégiósunk

Jussi Tammela a Fradi második ICEHL-szezonjában is felnőtt jégkorongcsapatunk tagja lesz.

Szuper Levente: „A Fradinak nem mondanék nemet!”

A Ferencváros egykori bajnok jégkorongozója ma is büszkén őrzi első, 1985-ös igazolását.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin