Lejátszotta utolsó előtti felkészülési mérkőzését is férfi jégkorong-válogatottunk,
amely komoly csatát vívott Bledben a házigazda Szlovéniával. Az összecsapás végül az utolsó játékrészben dőlt el, amikor kettős emberelőnyben Mahkovec betalált, ezzel 3-2-re megnyerve a mérkőzést.
A Fradi-játékosok közül ezúttal Mihalik András maradt ki a keretből, míg Bálizs Bence a három kapott gól ellenére megkapta a mérkőzés legjobbjának járó díjat a magyar csapatból.
Fotó: MJSZ/Vörös Dávid
Kiegyenlített harmadok, nehéz hajrá
Nem kezdte rosszul a mérkőzést a Majoross Gergely irányította magyar válogatott, amely az első lehetőségét gólra váltotta. Ortenszky Tamás kékvonalról eresztett bombája után a kipattanó korongra a kapu előtt üresen várakozó Papp Kristóf csapott le (0-1). Sokáig azonban nem örülhettünk, egy perccel a vezetés megszerzése után emberelőnybe került a házigazda, a fórt pedig Matic Török használta ki, kilőve a botos felsőt (1-1).
A szünet után Szlovénia megszerezte a vezetést, Marcel Mahkovec szúrt bele jól a kapu elé érkező korongba (2-1). A második játékrész közepén Ravasz szerzett korongot a támadó harmadban, amit a középen üresen érkező Sebők Balázs fonákkal tett a kapuba (2-2).
A speciális játékhelyzetek a világbajnokságon is fontosak lesznek
A záró játékrészben ugyan sikerült néhány szimpla emberhátrányt kivédekezni, azonban amikor mindkét Bence, Bálizs és Stipsicz is kapott 2-2 percet, az öt a három elleni lehetőséget pedig Mahkovec értékesítette (3-2).
Az utolsó két percben a szövetségi kapitány még megpróbálkozott az üreskapus játékkal, de hiába próbálkoztunk, nem sikerült végül kiharcolni a hosszabbítást.
A VBT 2.0 jövő szerdán majd Neuchatelben Kanada ellen zárul - a küldöttség hétfőn indul el Svájcba.
VBT 2.0
Szlovénia-Magyarország 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
Gólok: 04:05 Papp (Ortenszky, 0-1), 06:51 Török (Drozg, Horak, EE, 1-1), 23:37 Mahkovec (Török, Podrekar, 2-1), 28:46 Sebők (Ravasz, 2-2), 47:44 Mahkovec (Drozg, Gregorc, EE2, 3-2)
AZ AKTUÁLIS KERET
Kapusok: Bálizs Bence (FTC-Telekom), Hegedüs Levente (FEHA19), Vay Ádám (Piráti Chomutov, cseh)
Hátvédek: Csollák Márkó (DVTK Jegesmedvék), Garát Zsombor (Nottingham Panthers, brit), Hadobás Zétény (FTC-Telekom), Horváth Donát (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Milán (FTC-Telekom), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Ortenszky Tamás (EHC Winterthur, svájci), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Tornyai Gábor (UTE)
Csatárok: Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo, finn)*, Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Bence (Jukurit, finn), Mihalik András (FTC-Telekom), Nagy Krisztián (FTC-Telekom), Nemes Márton (Bentley University, amerikai), Papp Kristóf (Norfolk Admirals, amerikai), Péter Donát (Eisbären Regensburg, német), Ravasz Csanád (Gyergyói HK), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sebők Balázs (Ässät Pori, finn), Sofron István (FTC-Telekom), Szongoth Domán (KooKoo, finn), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK)
*később csatlakozik a kerethez
Topi Rönni jégkorongcsapatunkban folytatja, az előző szezon nagy részének kihagyása után.
Aku Kestilä a következő szezonban is az ICEHL-ben szerepelő jégkorongcsapatunkat erősíti.
Jussi Tammela a Fradi második ICEHL-szezonjában is felnőtt jégkorongcsapatunk tagja lesz.
A Ferencváros egykori bajnok jégkorongozója ma is büszkén őrzi első, 1985-ös igazolását.
Két mérkőzés után a teljes szezonra csatlakozik jégkorongcsapatunkhoz a válogatott Schlekmann Márk
Laskawy Ferenc a következő szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunkat erősíti.
Öt magyar és hat légiós távozik az ICEHL-ben szereplő jégkorongcsapatunktól, megkezdődött a keret átalakítása.
Klubunk és a magyar válogatott egykori kiválósága a sportági Hírességek Csarnokába is bekerült.