2020. augusztus 21.
Tökéletes visszatérés, magabiztos győzelem
Férfi jégkorongozóink 6-2-re nyertek a DAB elleni első felkészülési mérkőzésen.

Ahogy arra számítani lehetett, nagy érdeklődés övezte magyar bajnok, Erste Liga-győztes, Magyar Kupa-címvédő férfi jégkorongcsapatunk első felkészülési mérkőzését. A vírushelyzet miatt csupán 880 jegy állt a szurkolók rendelkezésére, melynek háromnegyedét sikerült is értékesíteni, ami az augusztus 20-ai hosszúhétvége tekintetében igencsak nagy szó.

A jégen melegítő Fradisták több ízben is meglepetést okozhattak a nézők számára, ugyanis mindkét csapat játékosai, a szezon eleji felkészülési találkozókon megszokott módon a tavalyi szerelésben voltak, így olyan, már távozott játékosok neveit láthattuk, mint például Pulli, Rantanen vagy épp Juusela. Ezekben a szerelésekben többnyire friss igazolásaink szerepeltek. Emellett próbajátékon szereplő fiataljainkat könnyedén meg tudtuk különböztetni, ők ugyanis a többiekétől eltérően fekete festésű sisakban szerepeltek. Ezen kívül feltűnő volt, hogy nincs ott a meccskeretben Farkas Simon, aki edzésen szenvedett sérülést, valamint az esküvője miatt igazoltan távol lévő Pavuk Attila.

A csapat március 9-e óta nem lépett pályára, így nem okozott különösebb meglepetést, hogy a szurkolók nagy ujjongással köszöntötték a ferencvárosi játékosokat. A kezdés után azonnal rákapcsolt a hazai tábor, erre pedig Fodor Szabolcs tanítványai szerettek volna rákontrázni, de az előző idényben remekül teljesítő Hughson védte Tóth Adrián közeli próbálkozását. Az első percben végig a hazaiaknál volt a korong, amit Kulmala kékvonalas lövése zárt, eredménytelenül. A Fradi kapujában az a Nagy Kristóf kezdett, aki a tavalyi csonka idény végén előbb a Fehérvári Titánok elleni negyeddöntőben, majd az Újpest elleni elődöntőben – egyben magyar bajnoki fináléban – is remekül védett. Három és fél perc kellett az első Fradi-gólhoz: egy tökéletes kontra után Kulmala lépett ki a védők között Somogyi remek indtásával, majd elegánsan emelt a hosszú sarokba (1-0). A gól után a hazaiak szedték össze az első kiállítást is: Hajós térdhasználat miatt kapott két percet, akihez csatlakozott Nagy Gergő is sportszerűtlen magatartásért, így kettős emberhátrányban játszottunk két percig. Azonnal megpróbálta kihasználni előnyét a DAB, de Mazurek lövését Nagy Kristóf hárította, majd pillanatokkal később ismét játékba kellett avatkoznia a fiatal hálóőrnek. Az újvárosiak szinte végig a mi harmadunkban voltak, de nem tudták kihasználni a lehetőségeiket, így rögtön egy kettős hátrány kivédekezésével kezdtük a mérkőzést. A kiegészülés pillanatában pedig már a Ferencváros került emberelőnybe: Szappanos magas bottal való játékért ült a büntetőpadra. Alig kilenc perc telt a játékrészből, amikor a DAB Németh Péter góljával egyenlített (1-1). Majd fél perccel később jött a hidegzuhany: Szappanos is bevette a hazaiak kapuját (1-2). A harmad felén túllépve ismét emberhátrányba került a zöld-fehér együttes: ezúttal Tóth Richárd kapott két percet a játék késleltetéséért, ismét előnyben támadhatott a Dunaújváros. Még a kiegészülés előtt Boros Dániel csatlakozott Tóth Richárdhoz, így egy rövid időre ismét öt a három elleni játék alakult ki. Egy perccel később, még emberhátrányban mehettünk Hugshon kapujára, de a kanadai hatalmas védéssel kiszedte Kulmala vas mellé tartó lövését. Pillanatokkal később Török Viktor akadt össze Tóth Gergővel, előbbit ezért a megmozdulásáért kettő plusz kettővel jutalmazta a játékvezető. A ferencvárosiak ennek köszönhetően három és fél percig emberelőnyben támadhattak. Egy perccel később Tóth Gergely egyenlíthetett volna, de távoli lövését védte a vendég kapus. Alig fél perc kellett az újabb komoly helyzethez, de Hegyi Ádám lökete a vasat találta telibe. Sorra jöttek a helyzetek, de Nagy Gergő is csak a vasat lőtte meg, egy percen belül másodszor „csengettek” Hughson kapujánál. Németh Péter bottal akasztásért kapott két percet, így egy percig kettős emberelőnyben támadhattunk az egyenlítésért, de nem sikerült élni a fórral. Az utolsó percben is a mieink előtt adódtak a nagyobb helyzetek, de ezeket nem sikerült kihasználni, így 2-1-es vendég előnnyel mentek a csapatok a pihenőre.

A mieink kezdték jobban a második húsz percet, gyakorlatilag azonnal odaszögezték a vendégeket a saját kapujuk elé, akik csak egy-egy röpke pillanatig birtokolták a játékszert. Az újvárosiak mindent eszközt bevetettek a Fradi-támadók megállításáért, így Dósa kapott két percet akadályozásért. Tizenhat másodperccel az ex-Fradista kiállításának vége előtt Mazurek is a büntetőpadon találta magát, így egy rövid ideig kettős emberelőnyben támadhattunk, de Németh Attila közeli lövését Hughson hárította. Hiába jött vissza Dósa a vendégekhez, az emberelőny maradt, akárcsak a Fradi a kapu előtt. Ezt pedig már sikerült kihasználnia a hazaiaknak: Tóth Adrián első lövése még lejött a kanadai kapusról, de a kipattanót már értékesítette rutinos támadónk (2-2). A gól után sem álltunk le, megalkuvást nem ismerő játékkal továbbra is nyomás alá helyeztük a vendég kaput, ezt pedig Hegyi Ádám tudta kihasználni (3-2). A Dunaújváros sem hagyta annyiban, alig egy perccel később Kovács Bronson takarásból vette célba a hazai kaput, de Nagy Kristóf eszén nem tudott túljárni. A gyorsan bekapott két gól után kezdett magára találni a DAB, de fiatal kapusunkon nem találtak fogást. A két vendég helyzet pont elég volt ahhoz, hogy feltüzeljék magukat a hazaiak, akik egy szempillantás alatt ott teremtek az újvárosi kapu előtt. Előbb Kulmala veszélyeztetett, majd Somogyi visszakészítését Hajós bombázta a kapusba. Az elsöprő lendület mind a két oldalon alábbhagyott, de mind a Ferencváros, mind pedig az Acélbikák előtt adódtak kisebb lehetőségek, a kapusoknak azonban ezek a próbálkozások nem okoztak gondot, könnyű szerrel szedték le a korongokat. Az eredmény nem változott, 40 percnyi játék után 3-2-es ferencvárosi előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

Az utolsó harmadot a vendégek indították nagyobb elánnal, de az első komolyabb helyzet a Fradi előtt adódott, amikor Kulmala húzott el a bal oldalon, ám éles szögből leadott lövése nem talált utat Hughson kapujába. Két és fél perc elteltével tanítani való támadással ért az újvárosi kapuhoz a hazai együttes, de a Nagy Gergő-Tóth Renátó korongjáratásba közbeszólt egy vendég védő, így nem sikerült kettőre növelni a különbséget. Bő egy perccel később azonban már nem volt menekvés: Tóth Gergely távoli lövésébe nagyon rosszul ért bele Hughson, a korong továbbcsorgott, Németh Attila pedig közvetlen közelről a kapuba tessékelte a játékszert (4-2). A bekapott gól felpörgette a DAB-ot, de Gebei közeli lövését Nagy Kristóf védte. Támadhatott a Fradi, majd jött egy kék vonalról leadott remek Kärmeniemi-lövés, háromra növelve a két csapat közti különbséget, végleg letörve a vendégek lelkesedését (5-2). Pillanatokkal később ismét zöld-fehér támadás, Somogyi tette vissza a korongot a kapu mögül Kulmalának, aki szinte egyből továbbított a kapu előterében álló Sági Martinnak, aki nem teketóriázott, első mérkőzésén meglőtte első ferencvárosi gólját (6-2). A DAB próbálta menteni a menthetőt, a harmad feléhez közeledve Nagy Kristófnak kellett ismét játékba avatkozni, de egy remek védéssel tartotta a közte négyet. A magabiztos előny tudatában sem álltak le Fodor Szabolcs tanítványai, akiknek minden egyes helyzetükben benne volt az újabb találat. Ez már kezdett hasonlítani arra a Ferencvárosra, melyet márciusban, a leállás előtt láthattunk. Hiába ment előre az újvárosi együttes, nem találtak fogást a Fradi védelmén. Támadóink azonban nem adták fel, könnyen ott teremtek a vendég kapu előtt, becsületesen tüzeltek is szinte minden lehetséges pozícióból, de szemmel láthatóan jót tett Hughsonnak a hatodik gól utáni időkérés.

A találkozót követően a szakosztály megtartotta a szokásos, szezon előtti szurkolói ankétot, ahol Hudák Gábor szakosztályvezető, Pap Gábor csapatmenedzser, Fodor Szabolcs vezetőedző és Nagy Gergő csapatkapitány válaszoltak a kérdésekre.

Férfi jégkorong, felkészülési mérkőzés
FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 6-2 (1-2, 2-0, 3-0)
2020. augusztus 21. péntek 18.30
Tüskecsarnok
FTC-Telekom: Nagy K. (Arany G.) -  Kärmeniemi, Sarcia, Nagy G., Németh, Tóth Ad. – Tóth Gergely, Hegyi, Kulmala, Sági, Somogyi – Boros, Imre, Tóth Re., Hajós, Tóth Ri. – Bán, Gáspár, Galántai, Roczanov, Tóth Gergő (Kemény Patrik) Vezetőedző: Fodor Szabolcs
Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson (Pinczés) – Nilsson, Kovács B., Azari, Philquist, Török V. – Dósa, Jakabfy, Szappanos, Mazurek, Dansereau – Mestyán, Hruby, Németh Péter, Pozsár, Gebei G. – Türmer, Barna, Szeredi, Subotic Vezetőedző: David Leger
Gólszerzők: Kulmala, Tóth Ad., Hegyi, Németh Attila, Kärmeniemi, Sági illetve Németh Péter, Szappanos