Nemrég több magyar válogatott játékos szerződéshosszabbítását is bejelentettünk: Mihalik András, Nagy Kristóf és Bálizs Bence, valamint Hadobás Zétény után Horváth Milán is a Ferencvárost erősíti a következő ICEHL-szezonban.
A 2001-es születésű Horváth Milán 2025 nyarán érkezett csapatunkhoz az Erste Ligából. Már az első ICEHL-szezonjában stabil helyet harcolt ki magának a keretben, és megbízható játékkal járult hozzá a csapat teljesítményéhez. 46 mérkőzésen 1 gólt és 2 gólpasszt jegyzett. A magyar válogatottban is rendszeresen játéklehetőséget kap, az elmúlt évek során alapemberré vált. Részt vett az idei A-csoportos világbajnokságon is, ahol 7 meccsen 2 assziszttal segítette az elit tagság megőrzését.
– Azért döntöttem a maradás mellett, mert a tavalyi szezonban egész sok játékidőt sikerült kiharcolnom, és úgy éreztem, jó úton járunk, helyt tudunk állni a ligában – nyilatkozta Horváth Milán a döntése hátteréről. – Az ICEHL sok tapasztalatot adott mind védekezésben, mind támadásban. Azt mondanám, hogy a védekezőjátékom fejlődött a legtöbbet.
Fodor Szabolcs, csapatunk általános igazgatója szerint a bekkre fontos feladatok várnak a következő idényben is.
– Horváth Milán az évek során a válogatott meghatározó hátvédjévé vált. A következő szezonban tovább fejlődhet, és fontos szerepet kaphat a hátsó alakzatban klubunkban és a nemzeti csapatban is – nyilatkozta Fodor Szabolcs.

Az FTC-Telekom játékoskerete a 2026/27-es szezonra:
Érkezett: Ortenszky Tamás (EHC Winterthur), Schlekmann Márk (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Rasmus Heljanko (GKS Tychy), Dobos Bendegúz (KeuPa HT)
Távozott: Brady Shaw (EHC Black Wings Linz), Arany Gergely (Háromszéki Ágyúsok), Sofron István (?), Nagy Krisztián (?), Farkas Boldizsár (MAC Budapest AHC), Seregély Máté (?), Tóth Richárd (?), Joose Antonen (?), Tyler Coulter (HK Poprad), Luke Green (?), Gordie Green (?), Marek Hudec (?), Alexander Ytterell (?)
Maradt: Laskawy Ferenc (szerződéshosszabbítás 1+1 évre, opcionálisan 2028-ig), Jussi Tammela (szerződéshosszabbítás 2027-ig), Aku Kestilä (szerződéshosszabbítás 1+1 évre, opcionálisan 2028-ig), Topi Rönni (szerződéshosszabbítás 2027-ig), Paavo Tyni (szerződéshosszabbítás 2027-ig), Mihalik András (szerződéshosszabbítás 2027-ig), Nagy Kristóf (szerződéshosszabbítás 2028-ig), Bálizs Bence (élő szerződés 2027-ig), Hadobás Zétény (szerződéshosszabbítás 1+1 évre, opcionálisan 2028-ig), Horváth Milán (szerződéshosszabbítás 2027-ig)
Hadobás Zétény második ICEHL-szezonját kezdheti szeptemberben férfi jégkorongcsapatunknál.
A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.
Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.
Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.
Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.
Tovább erősödik az FTC-Telekom ICEHL-kerete, Dobos Bendegúz Finnországból érkezik a csatársor megerősítésére.
Újabb finn légióssal erősödik ICEHL-es csapatunk, Rasmus Heljanko személyében ponterős jégkorongozó érkezik.