2020. március 2.
Váratlan vereség, hatodik mérkőzés jön
Férfi hokisaink a negyeddöntő ötödik meccsén 4-2-es vereséget szenvedtek, így szerdán hatodik mérkőzés jön.

Erste Liga-címvédő férfi jégkorongcsapatunk ugyan a négy győzelemig tartó negyeddöntős párharc első négy meccsén a gyenge kezdés után zsinórban aratott három győzelemmel 3-1-es meccselőnyre tett szert, így hétfő este hazai jégen a továbbjutásért korcsolyázott ki, igencsak foghíjás összeállításban tette ezt a Fehérvári Titánok elleni ötödik találkozón, ugyanis a hosszabb ideje sérült Hegyi Ádám és Rasmus Kulmala mellett nem volt ott a vasárnap betegség miatt kidőlő Farkas Simon és Aki Juusela sem, míg Tóth Gergely a harmadik találkozón összeszedett kétmeccses eltiltásának második felét töltötte. A fiatal hátvéd nagyon hiányzott a hátsó alakzatból, míg a két támadó is érzékeny veszteségnek ígérkezett, a Farkas-féle sor volt az első két találkozón a csapat motorja, míg Juusela pontérzékeny játékának kiesése miatt a csapat első sorát is át kellett variálni. Fehérvári oldalon pedig nemhogy kieső nem volt, a szombaton az EBEL-től búcsúzó első csapat stabil válogatott védője, Stipsicz Bence csatlakozott a Titánok keretéhez erősítésként. Ha ehhez hozzávesszük a már sokszor beigazolódott régi hokis közhelyet, miszerint egy playoff-szériát lezárni a legnehezebb, úgy nagy hibát követett el, aki ferencvárosi oldalon könnyű estére számított...

A mieink kapujában ezúttal sem volt meglepetés, ezúttal is a válogatott Arany Gergely kezdett, ahogy a vendégek sem variáltak, Gyenes Dávid védett. Ahogy arra számítani lehetett, nagy iramban kezdődött a mérkőzés, fél perc után megérkezett az első hazai helyzet: Tóth Richárd vette célba Gyenes kapuját. A vendégeknek sem kellett több, a buli után azonnal indították az ellentámadást, de Arany is résen volt. Ahogy az eddigi mérkőzéseken, úgy most is hatalmas harc zajlott a jégen, szemmel láthatóan az életükért küzdő fehérváriak sem akarták kiengedni a kezükből a párharcot. A negyedik percben Nagy Gergő csinált utat Pavuknak, aki egy-két igazítás után tüzelt is, de célt tévesztett a próbálkozás. A nyolcadik percben komoly lehetőséghez jutott a Fehérvár: Kärmeniemi kapott két percet bottal akasztásért, így a vendégek támadhattak először emberelőnyben. A két csapat eddigi mérkőzésein is remekül sikerült kihasználniuk a létszámfölényes helyzeteket a Titánok játékosainak, így most is joggal bízhattak hasonló sikerekben, dacára az alap- és középszakaszban egészen kiemelkedő ferencvárosi emberhátrányos védekezésnek. Az utolsó pillanatig ezúttal is remekül védekezett a Ferencváros, de a kiegészülés előtt nem sokkal egy gyorsan körbejáratott korongot Péter lőtt el kissé balról tisztán, és megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). Pánikra még nem volt ok, a második meccsen aratott 8-1-es sikerünk alkalmával is volt egyenlő az állás, de pénteken és szombaton is volt pillanat, amikor vezettek a fehérváriak. Nem sokkal később mi is megkaptuk az emberelőnyös lehetőséget, Horváth ült ki a büntetőpadra testre ütésért. Sokáig nem igazán tudtunk felállni a vendégek harmadában, húsz másodperccel az előny vége előtt Nagy Gergő tüzelt. Ez még lejött Gyenesről, de a lecsorgót Tóth Adrián készítette vissza Tóth Richárdnak, aki villámgyorsan egyenlített (1-1). A Titánokhoz hasonlóan a Ferencvárosnak is sikerült kihasználnia az emberelőnyt, így ugyanolyan gyors gólváltáson voltak túl a csapatok, mint pénteken az első székesfehérvári mérkőzésen, igaz, ott fordított volt a gólok sorrendje. Jöttek az újabb kiállítások: vendég részről Császár, míg a hazaiaktól Nagy Gergő állt ki 2-2 percre, így négy a négy ellen folytatódott a játék. Igaz, kissé érthetetlen döntés volt kapitányunk kiküldése színészkedésért, miközben az ellenfélnél befújták a két percet, igazolva ezzel a szabálytalanság tényét. Nem sokszor láthatjuk Fodor Szabolcsot reklamálni, vezetőedzőnk a végletekig igyekszik higgadt maradni, és tényszerűen tudomásul venni a jégen történő eseményeket, rossz kimenetel esetén pedig elsőként a saját oldalunkon keresi a javítanivalót, ezúttal viszont ő sem tudta szó nélkül megállni az esetet... Ráadásul nem sokáig játszottunk egyenlő létszámban, ugyanis Tóth Adrián is csatlakozott a csapatkapitányhoz a büntetőpadon. Ezúttal is remekül állta a sarat a hátsó alakzat, négy a három ellen is, ezúttal sem húztuk ki viszont a hátrányt kapott gól nélkül, Balogh mattolta Aranyt (1-2). A kapott gól után nagyobb fokozatra kapcsoltunk, de nem sikerült igazán veszélyes helyzetet kialakítanunk. Két perccel a vége előtt Switzer is kapott egy két perces kiállítást, aki estében találta el bottal a támadó harmadban a meginduló ellenfelet - talán kissé könnyen szólt a síp... Ezúttal is odaszorultunk a kapunk elé, a Titánok pedig 49 másodperc után ismét eredményesek voltak emberelőnyből: Mihály elé került a korong, aki igazítás nélkül vágta a kapuba (1-3). A Ferencváros már az első játékrész végére igen nehéz helyzetbe került, ezen pedig az sem segített, hogy negyven másodperccel a harmad vége előtt Stipsicz szabálytalanságánál is kissé könnyen ítéltek kiállítást a játékvezetők. Nagyon közel jártunk a szépítéshez, ám a vége előtt két másodperccel Nagy Gergő a bal oldalon a kelleténél egy ütemmel többet várt, mielőtt keresztbe tette Switzernek, aki így hiába vágta a hálóba a korongot, az már a dudaszó után került Gyenes kapujába. A Ferencváros így hiába küzdött nagyot és támadott többet az első húsz percben, a vendégek kíméletlenül éltek az emberelőnyök nyújtotta lehetőségeikkel, így a Fradi kétgólos hátrányból várta a folytatást - a Titánok először vezettek két találatnyi különbséggel a párharc során.

A második harmad elején zúgott a „Mindent bele!” a lelátóról, jól is jött a támogatás a csapatnak, hiszen Stipsicz áthúzódó kiállítása miatt csaknem másfél perces emberelőnyben indítottuk a második húsz percet. Gyorsan ott is teremtünk a vendégek kapuja előtt, ahol valóságos sortüzet rendeztünk, de mégsem sikerült megtalálni Gyenes ellenszerét. Letelt a büntetés, így megvolt a meccs első kihasználatlanul maradt emberelőnye (igaz, az első vendéggól papíron már egyenlő létszámnál született, ám Kärmeniemi egyetlen másodperce volt a jégen, így technikailag még előnyös volt az a gól is). A kiegészülés után sem szűnt meg a ferencvárosi nyomás, a vendégek kapusának újabb két alkalommal kellett hárítania. Az ötödik perc végéhez közeledve ismét emberelőnybe került a címvédő, amikor Császár kapott két percet magas bottal való játékért. Hiába záporoztak a lövések a fehérvári kapu irányába, nem sikerült gólt szerezni. A harmad feléhez közeledve sem vett vissza a Fradi, küzdöttünk, hogy sikerüljön visszajönni a meccsbe, de olykor-olykor elkerülhetetlen volt a Titánok ellenakciója. A hazaiak többnyire sikerrel megállították őket, de a kilencedik percben Rantanen csak egy szabálytalanság árán tudott megálljt parancsolni a vendég támadónak. Ugyan a fehérváriaknak ezúttal is sikerült beszorítani a címvédőt saját kapuja elé, de veszélyes helyzetet nem tudtak kidolgozni, most jól működött végig a védekezés, és megvolt az első kivédekezett hátrány. A kiegészülés után ismét a Ferencváros kezében volt az irányítás, ráadásul egy korongszerzés után Switzer rohamozhatott, de végül mellé lőtt. Bő öt és fél perccel a vége előtt a hazaiak újfent létszámfölénybe kerültek Mangone kiállítása miatt, de ezt sem sikerült kihasználni. A második húsz percben így hiába küzdött a Fradi, nem sikerült bevennie a parádés napot kifogó Gyenes kapuját, így bár fogyott az idő, nem kerültünk közelebb a Titánokhoz - egyre nagyobb hegyet kellett megmásznunk...

A záró játékrészt sokkal intenzívebben kezdte a Fradi, nyomás alá helyeztük a vendégek kapuját, megvoltak a helyzetek is. Ez azonban csak néhány percig tartott, hamarosan kiszabadultak a fehérváriak, sőt, a hatodik percben már veszélyes lövésük is volt. Maradtunk fölényben a mezőnyben, a Titánok viszont remekül megszervezték a védekezésüket, a kérdés már csak az volt, bírják-e végig ezt a játékot és tempót. Kontrákból ugyan veszélyesek tudtak lenni, de Arany mindenre odaért. A harmad feléhez közeledve Imre hibázott, és állt ki két percre, ezt pedig már nem hagytuk kihasználatlanul. Arany indította a jobb oldalon Nagy Gergőt, aki remek ütemben tálalt vissza a kékről érkező Pulli elé, úgy tűnt, finn védőnk kapura is bombázhatná, ő azonban meglátta a még jobb megoldást, és zseniálisan készítette le a korongot a balján érkező Hajósnak, aki a kapuba vágta a szépítő gólunkat - robbant a csarnok, volt még szűk tíz perc egyenlíteni! (2-3) A zöld-fehérek nagy erőfeszítések árán, de visszajöttek a meccsbe, így nem csoda, hogy a közönség folyamatosan hajtotta, nyomta előre a Ferencvárost, amely nem egyszer nagyon közel állt ahhoz, hogy egalizáljon, de Tóth Richárd lövését védte Gyenes, míg egy Tóth Gergőre rápattanó korong centikkel kerülte el a kaput, így maradt a vendég vezetés. Négy perccel vége előtt Aranynak kellett védenie Stipsicz lövését, majd az ezt követő korongbedobást Zion tette tovább Mangonénak, aki egy vasat érintő távoli, váratlan lövéssel visszaállította a kétgólos differenciát (2-4). Igazi hidegzuhany volt ez a jégen és a lelátón egyaránt, a Ferencváros ugyan minden erejét összeszedve folytatta a támadások sorát, de sehogy sem akart összejönni az újabb találat. Arany már két és fél percel a vége előtt folyamatosan kérdezte a kispadot, elinduljon-e lefelé, másféllel a vége előtt le is ment, majd Fodor Szabolcs időt is kért. Végül hat az öt ellen sem sikerült feltörni a Titánok védelmét.

A Ferencváros ugyan hatalmasat küzdött, mindent beleadott, de ezúttal a szerencse sem állt mellénk, és az újabb kiesők után három sorral nem bírtunk az életükért küzdő vendégek remek előnyös játékából adódó különbséggel, így a Fehérvári Titánok 4-2-re győzni tudtak Pesterzsébeten. Ez azt jelenti, hogy a zöld-fehérekre szerdán még biztosan vár egy székesfehérvári túra, a párharc hatodik mérkőzése. A feladat ugyanaz maradt: győzni kell, és azzal egyben lezárni a párharcot, az előny ugyanis, ha erre egy ilyen találkozó után nem sokkal még nehéz is gondolni, még mindig nálunk van.

Férfi jégkorong, Erste Liga, rájátszás, negyeddöntő, 5. mérkőzés
FTC-Telekom – Fehérvári Titánok 2-4 (1-3, 0-0, 1-1)
Pesterzsébet Jégcsarnok
FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Kärmeniemi, Sarcia, Nagy G., Pavuk, Tóth Ad. – Boros, Pulli, Németh, Switzer, Tóth Ri. – Jászai, Rantanen, Hajós, Roczanov, Tóth Gergő – Pozsár, Tóth Re. Vezetőedző: Fodor Szabolcs
Fehérvári Titánok: Gyenes (Szeles) – Imre, Mangone, Balogh, Mihály, Zion – Horváth, Kiss, Almási, Campbell, Péter – Stipsicz, Vas, Császár, Madácsi, Nagy Ákos – Erdély, Buzás, Kovács, Vincze Vezetőedző: Kiss Dávid
Kapura lövések: (9:12, 13:6, 14:7) 36:25
Védések: (9:8, 6:13, 6:13) 21:34 / 84.00% : 94.44%
Kiállítás percek: (8:6, 2:4, 0:2) 10:12
Emberelőny kihasználás: (5 / 2) 40.00% / (4 / 2) 50.00%
Emberhátrányos védekezés: (2 / 4) 50.00% / (2 / 5) 60.00%
Gólszerzők: Tóth Richárd (11:04, EE, Tóth Ad., Nagy G.), Hajós (50:16, EE, Pulli, Nagy G.) illetve Péter (09:14, Stipsicz), Balogh (15:17, EE, Mihály, Mangone), Mihály (18:52, EE), Mangone (56:03, Zion)

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.