Rossz hírt kapott az orvosoktól férfi jégkorongcsapatunk szakmai stábja: David Booth sérülése az alaposabb vizsgálatok alapján súlyosabbnak bizonyult, mint arra az első diagnózis alapján számítani lehetett, felépülése legalább nyolc hetet vesz igénybe, így
számára véget ért a 2024/25-ös szezon.
A 40 éves amerikai klasszis, aki korábban az NHL-ben 535, a KHL-ben 77 mérkőzésen lépett jégre, az Újpest elleni OB I-es negyeddöntő első mérkőzésén szenvedett lábsérülést egy szabálytalan ütközés következtében. Az első diagnózis alapján Booth 1-2 héten belül készülhetett volna a visszatérésre, az MRI és az alaposabb szakorvosi vizsgálatok elvégzése után azonban kiderült, hogy a játékos sérülése súlyosabb a vártnál, felépülése legalább nyolc hetet vesz majd igénybe. Ez azt jelenti, hogy a támadó már nem tud jégre lépni a szezon hátralévő részében a Ferencváros színeiben, így a szakmai stábbal közös megegyezés alapján kedd reggel visszatért az Egyesült Államokba.
David Booth az Erste Ligában nyolc mérkőzésen 17 pontot szerzett, a Magyar Kupa négyes döntőjében az elődöntőben és a döntőben is duplával segítette a Fradit a szenzációs kupasiker elérésében. A játékosnak mihamarabbi teljes felépülést kívánunk!
Hadobás Zétény második ICEHL-szezonját kezdheti szeptemberben férfi jégkorongcsapatunknál.
A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.
Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.
Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.
Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.
Tovább erősödik az FTC-Telekom ICEHL-kerete, Dobos Bendegúz Finnországból érkezik a csatársor megerősítésére.
Újabb finn légióssal erősödik ICEHL-es csapatunk, Rasmus Heljanko személyében ponterős jégkorongozó érkezik.