2022. december 8.
Győzelem és vereség is jutott utánpótlás-csapatainknak
Jégkorong utánpótlásunk csapatai négy győzelemmel és négy vereséggel zárták az elmúlt hetet.

U21
U21-es csapatunk a korosztályos bajnokságban és az Andersen Ligában is folytatta szereplését. A juniorligában a győrieket fogadta az FTC-Telekom szerda délután. Jól kezdtünk, 2-0-s első harmad után azonban jött a hidegzuhany, a vendégek a második húsz percben négy gólt is lőttek. A végén Borbás Gergely időt kért és lehozta kapusunkat, ám a vendégek is kikérték az idejüket, majd üres kapus góllal lezárták a meccset, 5-2-re nyertek.

Az Andersen Ligában nagyon nehéz mérkőzés várt fiataljainkra. A rutinos MAC Ikonok volt az ellenfél a Kisstadionban. Az első harmadban ennek ellenére sikerült vezetést szerezni, majd gól nélküli második húsz perc után a záró játékrészben jött az újabb Fradi-gól. Sajnos azonban ellenfelünk végül fordítani tudott és 4-2-re meg is nyerte a mérkőzést.

U18
Két nap különbséggel két mérkőzést is játszott U18-as együttesünk. Csütörtökön a Kárpáti Farkasokat fogadta a Fradi hazai pályán. Az első szünetre ferencvárosi vezetéssel mentek el a felek, ám hiába dupláztuk meg az előnyt a második harmadban, a vendégek előbb egyenlítettek, majd egy jól kihasznált emberelőnnyel a vezetést is átvették, majd a hajrában egy a kapusunk lehozatala utáni üres kapus góllal 5-3-ra meg is nyerték a találkozót. Ez volt U18-as csapatunk idei első veresége az alapszakasz B1 csoportjában.

Szombaton a Szombathelyi Pingvinek otthonában jött a heti második mérkőzés. Már a meccs elejétől a mieink domináltak, az első szünetre kétgólos előnnyel mehettünk. A második harmadban két emberelőnyt is sikerült értékesíteni, valamint egyenlő létszámnál is lőttünk kettőt, a hazaiak minden igyekezetük ellenére sem tudtak szépíteni. Az 53. percben szombathelyi időkérés után jött a Fradi hetedik gólja is, így az FTC-Telekom végül kapott gól nélküli, 7-0-s győzelmet aratott, és továbbra is rendkívül magabiztosan vezeti a B1 csoport tabelláját.

U16
U16-os A csapatunk pénteken folytatta szereplését Dunaújvárosban. Az első harmad gól nélkül telt, majd a második húsz percben mindkét fél betalált egyszer. Végül a Fradi a meccs utolsó öt percében a maga javára tudta billenteni az addig szoros találkozót gyors három góllal, így a vége 4-1 lett ide.

B csapatunk sem tétlenkedett, ők a Jégoroszlánokkal találkoztak idegenben. Fradi-góllal indult a meccs, ám a hazaiak egy emberhátrányos góllal egyenlítettek. A záró harmadban két zöld-fehér gól után egy hazai találat izgalmassá tette a hajrát, de a Jégoroszlánokon a kapuslehozatal sem segített, az FTC-Telekom 3-2-es győzelemmel térhetett haza.

U14
Az eddig veretlen FTC-Telekom a tabella második helyén álló HKB Knights ellen játszott rangadót szombaton, hazai pályán. A vendégek rögtön az elején elhúztak három góllal, és bár fiataljaink a második harmadban szépítettek, továbbra is az ellenfél értékesítette jobban a helyzeteit, így 6-1-es vendégvezetéssel mentek el a felek a második szünetre. A záró játékrészben hiába két Fradi-gól, a HKB-nak volt válasza, így végül 8-3-ra nyertek vendégeink.

Szerdán jöhetett a javítás Debrecenben, a DHK vendégeként. 0-0-s első harmad után kétszer is betaláltak a hazaiak, ám nemhogy sikerült fordítania a mieinknek, de végül 5-2-es győzelemmel térhettünk haza.

Mégis ott lehetünk az Andersen Liga elődöntőjében!

Játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt elvették a DAB-ASP rájátszásbeli győzelmeit.

Újabb vereség, búcsúztunk az Andersen Ligától

A DAB-ASP 7-1-re legyőzte a Ferencvárost az Andersen Liga negyeddöntőjének harmadik, döntő mérkőzésén.

Két helyosztót és egy osztályozót játszottak csapataink

U16-osainknál vegyes eredmények születtek, míg U18-as együttesünk magabiztosan nyerte az osztályozó meccseket.

Vereség a visszavágón, jön a harmadik meccs

Andersen Ligás csapatunk 5-3-ra kikapott a DAB-ASP otthonában a negyeddöntő második mérkőzésén.

Nem a szezon legjobb hete volt

Öt mérkőzésből csupán egyet sikerült megnyernie az utánpótlás bajnokságokban szereplő csapatainknak.

Győzelem az Andersen Liga-negyeddöntő nyitányán

Andersen Ligás férfi jégkorongcsapatunk 7-4-re legyőzte a DAB-ASP csapatát a negyeddöntő első összecsapásán.

Három hazai meccset rendeztek az elmúlt héten

Andersen Ligás és U18-as csapatink még az alapszakaszban, az U16-osok már a helyosztó meccseken küzdenek.

Dupla meccsek az elmúlt héten

Összesen nyolc meccset játszottak utánpótlás hokicsapataink az elmúlt héten, vegyes eredmények születtek.