2022. november 2.
Továbbra is jönnek a jó eredmények
Utánpótlás jégkorongcsapataink a legtöbb korosztályban győzelmekkel zárták az elmúlt napokat.

U14
U14-es együttesünk az alapszakasz II. csoportjában a HKB Knights vendégeként lépett jégre a Tüskesátorban. Bár már az első harmadban 4-1-re vezettek a mieink, a vége szoros lett, a hazaiak a harmadik játékrész elejére ugyanis ledolgozták hátrányukat. A hajrában aztán dobbant a Fradi-szív, újabb két találattal a mieink 6-4-re megnyerték a meccset, ezzel háromból három győzelemmel állnak.

U16

Ebben a korosztályban a IV. csoportban szereplő B csapatunk volt érdekelt a mögöttünk hagyott egy hétben, méghozzá két találkozón is. Az első nem sikerült túl jól, a Székely Jégkorong Akadémia B csapata 10-0-s győzelemmel távozott az FTC Sátras Jégpályáról. Négy nappal később sikerült javítania Szécsi Roland csapatának, 9-1-re győztük le a Jégoroszlánokat. Az FTC-Telekom B így 2-2 győzelemmel és vereséggel áll csoportjában.

U21
Juniorcsapatunkra a korosztályos bajnokságában legközelebb november 12-én vár mérkőzés – éppen az U21-es bajnokság B csoportjának kevés mérkőzése miatt nevezett be az együttes az OB II-be, vagyis az Andersen Ligába is. Az ebben a bajnokságban Komáromy Botonddal és Szaller Márkkal is megerősített FTC-Telekom két győzelem és egy vereség után október 29-én Dunaújvárosban csapott össze a DAB-ASP csapatával. Erősen kezdtek a házigazdák, Kirill Nemcev góljával már az első harmadban megszerezték a vezetést. A szünetről visszatérve Gyenyisz Szinodkin is betalált a mieink kapujába, majd Tamás Tihamér emberhátrányos góljával már hárommal vezettek az újvárosiak. Erre már volt válaszunk László Márk révén, majd a második harmadban, bár több emberelőnyünk is adódott, nem sikerült közelebb zárkózni. Ez pedig döntőnek bizonyult, mert bár a harmadik húsz percben László Márk újabb góljával feljöttek egyre a mieink, a túloldalon Szabó Csaba kihasznált egy emberelőnyt, és ezzel lezárta a mérkőzést, a DAB-ASP 4-2-es győzelmet aratott.

Mégis ott lehetünk az Andersen Liga elődöntőjében!

Játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt elvették a DAB-ASP rájátszásbeli győzelmeit.

Újabb vereség, búcsúztunk az Andersen Ligától

A DAB-ASP 7-1-re legyőzte a Ferencvárost az Andersen Liga negyeddöntőjének harmadik, döntő mérkőzésén.

Két helyosztót és egy osztályozót játszottak csapataink

U16-osainknál vegyes eredmények születtek, míg U18-as együttesünk magabiztosan nyerte az osztályozó meccseket.

Vereség a visszavágón, jön a harmadik meccs

Andersen Ligás csapatunk 5-3-ra kikapott a DAB-ASP otthonában a negyeddöntő második mérkőzésén.

Nem a szezon legjobb hete volt

Öt mérkőzésből csupán egyet sikerült megnyernie az utánpótlás bajnokságokban szereplő csapatainknak.

Győzelem az Andersen Liga-negyeddöntő nyitányán

Andersen Ligás férfi jégkorongcsapatunk 7-4-re legyőzte a DAB-ASP csapatát a negyeddöntő első összecsapásán.

Három hazai meccset rendeztek az elmúlt héten

Andersen Ligás és U18-as csapatink még az alapszakaszban, az U16-osok már a helyosztó meccseken küzdenek.

Dupla meccsek az elmúlt héten

Összesen nyolc meccset játszottak utánpótlás hokicsapataink az elmúlt héten, vegyes eredmények születtek.