2022. március 25.
Női jégkorongcsapatunk bejutott a bajnoki döntőbe!
Az ötödik mérkőzésen is győzött, így összesítésben 3-2-re nyert az FTC-Telekom a FOX elleni elődöntőben.

Női jégkorongcsapatunk, az FTC-Telekom az idény eddigi legfontosabb mérkőzését vívta péntek este a gyergyói illetőségű FOX ellen. Ez volt az U25A bajnokság elődöntőjének ötödik, azaz döntő jelentőségű mérkőzése, hiszen az előzetesen tudható volt, hogy a párharc az egyik fél három sikeréig tart. Az eredetileg március 19-re tervezett ötödik meccset ellenfelünk halasztási kérelme miatt játszották március 25-én, az FTC Sátras Jégpályán.

A nézők nélkül rendezett találkozót a vendégcsapat kezdte jobban, a FOX Fehér Nikolett góljával 44 másodperc elteltével megszerezte a vezetést (0-1). Az egyenlítésünk egészen a 30. percig váratott magára, akkor Maricsek Sára volt eredményes (1-1). Két harmad után döntetlenre álltak a felek, tehát teljesen nyílt volt a döntős szereplés kérdése.

Az állás percekkel a végéig tartotta magát, 57:48-nál azonban jött a fordulat, Hidasi Szabina is betalált, így már a Ferencváros vezetett 2-1-re! A vendégcsapatnak kockáztatnia kellett, hat másodperccel a vége előtt azonban csapatunk feltette a koronát az addigi teljesítményére: Papacsek Réka is gólt szerzett, ezzel kialakította a 3-1-es végeredményt! Sorozatban harmadik győzelmével az FTC-Telekom megfordította az elődöntős párharc állását, összesítésben 3-2-re nyert, így készülhet a bajnoki döntőre!

Pindák László együttese a MAC Marilynt négymérkőzéses párharcban legyőző KMH SE ellen lép jégre a fináléban.

Női jégkorong, U-25/A

FTC-Telekom–FOX 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)

Budapest, FTC Sátras Jégpálya. Játékvezető: Majzik-Gérnyi Katalin

Gólszerzők: Maricsek Sára (30.), Hidasi Szabina (58.), Papacsek Réka (60.), illetve Fehér Nikolett (1.),

Vereség az U25 B döntő harmadik meccsén

Női hokisaink U25 B csapata 4-1-re kikapott a Rampage-től a döntő harmadik meccsén, így ezüstéremmel zártunk.

Győzelem a döntő második meccsén

Női hokisaink 2-1-re megnyerték a Rampage elleni U25 B döntő második találkozóját, jöhet a harmadik meccs.

Vereség a döntő első meccsén

Női jégkorongozóink U25 B csapata 4-3-ra kikapott hazai pályán a Rampage együttesétől.

Megvan a második győzelem, irány a döntő

Női U25 B jégkorongcsapatunk idegenben 6-3-ra nyert a Debreceni Hoki Klub ellen, ezzel bejutott a döntőbe.

Vereség az elődöntő visszavágóján

A női U25B bajnokságban szereplő csapatunk hosszabbításban kikapott a DHK-tól, jön a harmadik meccs.

Megvan az elődöntő első meccse

Női U25 B hokicsapatunk 4-1-re behúzta a DHK elleni első elődöntős meccsét.

Döntetlen a visszavágón, kiestünk a DEBL-ből

Női hokisaink 1-1-et játszottak a Rampage Veszprém csapatával az osztrák bázisú liga negyeddöntőjében.

Negyedik helyen zártuk a női OB I-et

Női hokisaink a visszavágón is kikaptak a BJA csapatától a két nyert meccsig tartó párharcban.