2025. január 22.
Vereség az alapszakasz utolsó hazai meccsén
OB I-es női jégkorongcsapatunk 14-0-ra kikapott a listavezető MAC Budapest együttesétől.

Nehéz ellenféllel találta szembe magát az OB I-es bajnokság negyedik meccsén női jégkorongcsapatunk, ugyanis azt a MAC Budapestet fogadtuk az FTC Sátras jégpályán, amely korábban a Kisstadionban 19-0-s győzelmet aratott felettünk.

Jó iramban kezdődött a találkozó, ahol a mieink nagyon sokáig tudták tartani a tempót a vendég MAC Budapest csapatával. A kilencedik percben azonban Jet Milders megkezdte a vendég találatok sorát (0-1). Nem sokkal később pedig kevesebb, mint három perc alatt három gólt is kaptunk, előbb Olivia Atkinson (0-2), majd Rónai Alexandra (0-3), végül Losonci Zsófia köszönt be Bauer Jázmin kapijába (0-4). Itt még azonban nem ért véget az első harmad gólzápora, hiszen egy perccel a szünet előtt Bieke van Nes lövése jutott át a védelmen (0-5). A folytatásban a vendégek kapust cseréltek, de ennek ellenére sem fogták vissza magukat, bár a harmad feléig szépen védekeztek a mieink, ismét gyors négy góllal tovább növelte az előnyét a MAC, sorban Katherine Birkby (0-6), Gondos Tamara (0-7), Tóth Enikő (0-8) és Lippai Isabel is feliratkozott a gólszerzők listájára (0-9). Társait látva pedig Sophie Ann Lupon is kedvet kapott a kapuralövéshez, ezzel pedig megszerezte a csapat 10. találatát (0-10). A második harmadszünet után Gondos nem csak önmaga második, de harmadik találatát is megszerezte, amivel 12-0-ra változtatta az állást. Ez azonban nem sokáig maradt így, mert Losonci is duplázott egyet a 45. percben (0-13). Ez után kétszer is szabálytalanok voltak a MAC-os lányok, de sem a kettős, sem a szimpla emberelőnyt nem tudtuk kihasználni, sőt, Atkinson emberhátrányban belőtte a csapat 14. gólját, ami végül a mérkőzés utolsó találata is volt.

A mieink ezzel megszerezték negyedik vereségüket a bajnokságban, és lejátszották az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését. Legközelebb majd csak február elején lépnek újra pályára az OB I-ben, akkor a BJA vendégeiként.

Női Jégkorong, OB I, alapszakasz

FTC-Telekom – MAC Budapest 0-14 (0-5, 0-5, 0-4)

FTC-Telekom: Bauer (Kaposvári) – Algács, Balogh, Veszelovszki, Sőléd, Maár – Keresztes, Nyers, Rácz, Hidasi, Wengrin – Timkó, Popov, Nemszilaj, Vezetőedző: Holzer Bernadett

MAC Budapest: Bogáti (Majoross) – Hrutka, Milders, Atkinson, van Nes, Gondos – Kornyilov, Lippai, Strobl, Rónai, Tóth – Fecske, Balog, Birkby, Lupone, Losonci, Vezetőedző: Fodor Zoltán

Gólok: Milders (09:42, van Nes, Gondos), Atkinson (15:05, van Nes), Rónai (16:42, Strobl, Bogáti), Losonci (17:16, Birkby, Lupone), van Nes (19:00, Hrutka), Birkby (29:30, Lupone, Fecske), Gondos (29:41, Atkinson), Tóth (30:22, Rónai), Lippai (30:43, Kornyilov), Lupone (37:52, Strobl, Losonci), Gondos (41:38, Tóth), Gondos (42:34, Rónai), Losonci (45:00, Strobl), Atkinson (55:25 EH, van Nes)

Kapura lövések: (1:24, 3:27, 1:22) 5:73
Védések: (19:1, 22:3, 18:1) 59:5
Kiállítás percek: (0:0, 0:0, 2:6) 2:6

Cikkajánló

Újabb tisztes helytállás az OB I-ben

Női jégkorongozóink 6-2-re kikaptak a Tüskesátorban a BJA együttesétől szerda este.

Idegenben lépünk jégre a BJA ellen

Női jégkorongcsapatunk szerdán ismét OB I-es mérkőzést játszik, a Tüskesátorban lépünk jégre.

Győzelem a veszprémiek ellen

Női jégkorongozóink 3-2-re legyőzték a Rampage Veszprém csapatát az osztrák bázisú DEBL-ben.

Dupla vereség az U25-ben

Női U25 A és B jégkorongcsapatunk is kikapott a szombati játéknapon.

Hazai pályán fogadjuk a MAC Budapest csapatát

Női OB I-es jégkorongozóink ezúttal az FTC Sátorban csapnak össze a tabella elsővel.

Vereség az osztrák EC-KAC ellen

Hazai pályán szenvedett 3-2-es vereséget női jégkorongcsapatunk az osztrák bázisú ligában.

Győzelemmel folytattuk hazai pályán

Női jégkorongcsapatunk hazai pályán 3-2-re legyőzte a HDK Maribor csapatát a DEBL-ben.

Újabb vereség hazai pályán

Női jégkorongozóink 6-0-ra kikaptak a Hokiklub Budapest csapatától az OB I-ben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin