2022. május 21.
Balla Virág elődöntős Racicében
Az FTC-Rekontir versenyzője két távon indul vasárnap a Világkupán.

A szezon első gyorsasági kajak-kenu versenyén, a péntektől vasárnapig a csehországi Racicében zajló Világkupán a világbajnoki ezüstérmes és olimpikon kenus, Balla Virág képviseli a Ferencvárost. Az FTC-Rekontir versenyzője pénteken biztató formában kezdett, Takács Kincsővel az oldalán ugyanis megnyerte előfutamát NC-2 500 méteren. Az olimpiai ötödik egység ezzel automatikusan a szombat délelőtti döntőbe jutott.

A 11.21-kor kezdődő fináléban a fradista érdekeltségű magyar páros a négyes pályáról startolt. Az elrugaszkodás nem úgy sikerült, ahogy azt vártuk, féltávnál, 250 méternél ugyanis a legjobb négyen kívül jegyezték a Balla-Takács duót. A táv második felében sem sikerült javítani, Balla Virágék hajója 14.84 másodperces hátránnyal a 9. helyen ért célba.

A versenynap további programjában először C-1 200 méteren volt érdekelt Balla Virág, aki hetedikként ért célba a középdöntőben, így a B-döntőben folytathatja majd vasárnap. Ezt követően a C-2 mix középdöntőjében zárt ötödikként a Balla Virág és Fekete Ádám alkotta egység, amely ezen a távon a viadal harmadik napján az elődöntőben lesz érdekelt.

Fekete Dorina párosban ezüstérmes

Fekete Dorina szombaton, Csépe Pannával kiegészülve párosban második lett Győrben, a Kadler Gusztáv Maraton magyar bajnokság 26 kilométeres távján. Az FTC-Rekontir fiatal versenyzője pénteken női kajak egyesben is teljesítette ezt a távot, akkor negyedik lett, kevéssel lemaradva az élmezőny mögött.

A hétvégi verseny egyben már válogatóként is szolgált a július végi, silkeborgi Európa-bajnokságra.

Magyar Kupát nyert az FTC kajakozója

Fölsz Eszter párosban arany-, négyesben ezüstérmet nyert a kajakozók Magyar Kupa döntőjében.

Balla Virág: arany, ezüst és bronz a Fradinak

Kajakozóink és kenusaink összesen négy éremmel zárták a szolnoki válogatót.

Kozák Danuta: „Türelmesnek kell lennem” – VIDEÓ!

Rehabilitációját töltő klasszis kajakozónk egy iskolai rendezvényen vett részt, a tanulók nagy örömére.

Medveczky Erika és Balla Virág halmozta az érmeket

Május 27. és 29. között Szegeden került sor a Felnőtt és U23-as válogató és Ifjúsági Tájékoztató...

Ezüst- és bronzérem Maraton Magyar Bajnokságon

A maratoni távokon induló kajakozóink két korosztályban, párosban és négyesben is dobogóra állhattak.

Balláék a negyedik helyen zártak Racicében

Háromszoros Európa-bajnok kenusunk, Balla Virág és társa végig versenyben voltak a bronzéremért.

Nyolc érem Dunavarsányból

Kajak-kenu szakosztályunk utánpótláskorú versenyzői remek eredményekkel tértek haza hétvégi versenyükről.