2022. május 21.
Balla Virág elődöntős Racicében
Az FTC-Rekontir versenyzője két távon indul vasárnap a Világkupán.

A szezon első gyorsasági kajak-kenu versenyén, a péntektől vasárnapig a csehországi Racicében zajló Világkupán a világbajnoki ezüstérmes és olimpikon kenus, Balla Virág képviseli a Ferencvárost. Az FTC-Rekontir versenyzője pénteken biztató formában kezdett, Takács Kincsővel az oldalán ugyanis megnyerte előfutamát NC-2 500 méteren. Az olimpiai ötödik egység ezzel automatikusan a szombat délelőtti döntőbe jutott.

A 11.21-kor kezdődő fináléban a fradista érdekeltségű magyar páros a négyes pályáról startolt. Az elrugaszkodás nem úgy sikerült, ahogy azt vártuk, féltávnál, 250 méternél ugyanis a legjobb négyen kívül jegyezték a Balla-Takács duót. A táv második felében sem sikerült javítani, Balla Virágék hajója 14.84 másodperces hátránnyal a 9. helyen ért célba.

A versenynap további programjában először C-1 200 méteren volt érdekelt Balla Virág, aki hetedikként ért célba a középdöntőben, így a B-döntőben folytathatja majd vasárnap. Ezt követően a C-2 mix középdöntőjében zárt ötödikként a Balla Virág és Fekete Ádám alkotta egység, amely ezen a távon a viadal harmadik napján az elődöntőben lesz érdekelt.

Fekete Dorina párosban ezüstérmes

Fekete Dorina szombaton, Csépe Pannával kiegészülve párosban második lett Győrben, a Kadler Gusztáv Maraton magyar bajnokság 26 kilométeres távján. Az FTC-Rekontir fiatal versenyzője pénteken női kajak egyesben is teljesítette ezt a távot, akkor negyedik lett, kevéssel lemaradva az élmezőny mögött.

A hétvégi verseny egyben már válogatóként is szolgált a július végi, silkeborgi Európa-bajnokságra.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.