2022. május 22.
Balláék a negyedik helyen zártak Racicében
Háromszoros Európa-bajnok kenusunk, Balla Virág és társa végig versenyben voltak a bronzéremért.

A pénteki és szombati megmérettetések után május 22-én utolsó napjához ért a csehországi Racicében megrendezett gyorsasági kajak-kenu Világkupa, ahol klubunkat a télen igazolt, háromszoros Európa-bajnok Balla Virág képviselte.

A szombaton elért eredmények alapján Balla Virág vasárnap a C1 200 méteres szám B-döntőjében, valamint a C2 mix 500-as számában volt érdekelt társával, Fekete Ádámmal. Klasszisunk előbbiben a nyolcas pályáról indulva, 49.60-as idővel a hatodik helyen ért célba. Az 500-as középdöntőben a Balla-Fekete páros nagyszerűen teljesített, csupán 48 századdal maradt le az első helyen beérő moldáv hajótól, de így is készülhettek a délutáni A-döntőre.

A fináléban Balláék az egyes pályáról indultak, és bár nem kapták el tökéletesen a rajtot, gyorsan felvették az élmezőny által diktált ritmust. Balla Virág és Fekete Ádám nagyot küzdött, ott voltak az ukrán és a kanadai hajóval szinte egy vonalban, de nem sikerült tökéletesen hajrázni, így végül 1:50.68-as idővel a negyedik helyen haladtak át a célvonalon.

(Fotó: kajakkenusport.hu)

Magyar Kupát nyert az FTC kajakozója

Fölsz Eszter párosban arany-, négyesben ezüstérmet nyert a kajakozók Magyar Kupa döntőjében.

Balla Virág: arany, ezüst és bronz a Fradinak

Kajakozóink és kenusaink összesen négy éremmel zárták a szolnoki válogatót.

Kozák Danuta: „Türelmesnek kell lennem” – VIDEÓ!

Rehabilitációját töltő klasszis kajakozónk egy iskolai rendezvényen vett részt, a tanulók nagy örömére.

Medveczky Erika és Balla Virág halmozta az érmeket

Május 27. és 29. között Szegeden került sor a Felnőtt és U23-as válogató és Ifjúsági Tájékoztató...

Ezüst- és bronzérem Maraton Magyar Bajnokságon

A maratoni távokon induló kajakozóink két korosztályban, párosban és négyesben is dobogóra állhattak.

Balla Virág elődöntős Racicében

Az FTC-Rekontir versenyzője két távon indul vasárnap a Világkupán.

Nyolc érem Dunavarsányból

Kajak-kenu szakosztályunk utánpótláskorú versenyzői remek eredményekkel tértek haza hétvégi versenyükről.