2022. május 22.
Balláék a negyedik helyen zártak Racicében
Háromszoros Európa-bajnok kenusunk, Balla Virág és társa végig versenyben voltak a bronzéremért.

A pénteki és szombati megmérettetések után május 22-én utolsó napjához ért a csehországi Racicében megrendezett gyorsasági kajak-kenu Világkupa, ahol klubunkat a télen igazolt, háromszoros Európa-bajnok Balla Virág képviselte.

A szombaton elért eredmények alapján Balla Virág vasárnap a C1 200 méteres szám B-döntőjében, valamint a C2 mix 500-as számában volt érdekelt társával, Fekete Ádámmal. Klasszisunk előbbiben a nyolcas pályáról indulva, 49.60-as idővel a hatodik helyen ért célba. Az 500-as középdöntőben a Balla-Fekete páros nagyszerűen teljesített, csupán 48 századdal maradt le az első helyen beérő moldáv hajótól, de így is készülhettek a délutáni A-döntőre.

A fináléban Balláék az egyes pályáról indultak, és bár nem kapták el tökéletesen a rajtot, gyorsan felvették az élmezőny által diktált ritmust. Balla Virág és Fekete Ádám nagyot küzdött, ott voltak az ukrán és a kanadai hajóval szinte egy vonalban, de nem sikerült tökéletesen hajrázni, így végül 1:50.68-as idővel a negyedik helyen haladtak át a célvonalon.

(Fotó: kajakkenusport.hu)

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.