archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. június 18.
Ezredek döntöttek
Az FTC két kajakosa, Keresztes Kristóf és Gergő Bálint is kijutott az olaszországi U23-as és ifjúsági Európa-bajnokságra.

A hétvégén Szolnokon rendezték az Ifjúsági Kajak-Kenu Válogatót, amelyen az FTC-Rekontir népes csapattal indult. Az EYOF-győztes Keresztes Kristóf (a képen balról az első) K-1 200 méteren ezüst-, míg Gergő Bálint (a képen jobbról az első) ugyanezen a távon bronzérmet szerzett. Kristóf ezzel a remek eredményével kvalifikálta magát a júliusi Európa-bajnokságra ebben a versenyszámban.

K-4 500 méteren a szintén Bálinttal és Kristóffal felálló hajó a második helyen végzett, így versenyzőink ebben a számban is kijutottak a kontinensviadalra.

„Óriási eredmény, hogy két fradista kajakos volt a K-1 200 méter döntőjében, ráadásul mindketten a dobogóra állhattak, és a helyezésekről csak ezredek döntöttek. Nagyjából tíz percet vártunk arra, hogy a célfotó alapján kiderüljön, ki, hogyan végzett. Egyik szemünk sír, a másik viszont örül, mert bár nem jutott ki versenyzőnk a világbajnokságra, megmaradt a négyes, ugyanis Kristóf és Bálint is tagja a hajónak, amely 500 méteren második lett, így szintén Eb-résztvevő” – mondta a verseny után Szellák Dávid szakosztályvezető.

A válogatók alapján tehát négy ferencvárosi kajakos, Petró Erik, Keresztes Kristóf, Gergő Bálint és Kirkov Valentin indul majd a június 28. és július 1. között az olaszországi Auronzo di Cadoréban rendezendő U23-as és ifjúsági Európa-bajnokságon.

Ifjúsági Kajak-Kenu Válogató, Szolnok
FÉRFI
K-1, 200 m:
2. Keresztes Kristóf, 3. Gergő Bálint
K-4, 500 m: 2. Gergő Bálint (FTC), Szántó Milán, Keresztes Kristóf (FTC), Tomori Gergely, 5. FTC (Polgár Bertalan, Szuromi Márton, Lászlófalvi Dominik, Balla Levente Benedek)
NŐI
K-1, 1000 m:
8. Fekete Dorina
K-4, 500 m: 6. Szmrtyka Rebeka, Balázs Kata, Kákai Réka (FTC), Rekop Gyöngyvirág Kincső (FTC)

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.