archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. június 18.
Ezredek döntöttek
Az FTC két kajakosa, Keresztes Kristóf és Gergő Bálint is kijutott az olaszországi U23-as és ifjúsági Európa-bajnokságra.

A hétvégén Szolnokon rendezték az Ifjúsági Kajak-Kenu Válogatót, amelyen az FTC-Rekontir népes csapattal indult. Az EYOF-győztes Keresztes Kristóf (a képen balról az első) K-1 200 méteren ezüst-, míg Gergő Bálint (a képen jobbról az első) ugyanezen a távon bronzérmet szerzett. Kristóf ezzel a remek eredményével kvalifikálta magát a júliusi Európa-bajnokságra ebben a versenyszámban.

K-4 500 méteren a szintén Bálinttal és Kristóffal felálló hajó a második helyen végzett, így versenyzőink ebben a számban is kijutottak a kontinensviadalra.

„Óriási eredmény, hogy két fradista kajakos volt a K-1 200 méter döntőjében, ráadásul mindketten a dobogóra állhattak, és a helyezésekről csak ezredek döntöttek. Nagyjából tíz percet vártunk arra, hogy a célfotó alapján kiderüljön, ki, hogyan végzett. Egyik szemünk sír, a másik viszont örül, mert bár nem jutott ki versenyzőnk a világbajnokságra, megmaradt a négyes, ugyanis Kristóf és Bálint is tagja a hajónak, amely 500 méteren második lett, így szintén Eb-résztvevő” – mondta a verseny után Szellák Dávid szakosztályvezető.

A válogatók alapján tehát négy ferencvárosi kajakos, Petró Erik, Keresztes Kristóf, Gergő Bálint és Kirkov Valentin indul majd a június 28. és július 1. között az olaszországi Auronzo di Cadoréban rendezendő U23-as és ifjúsági Európa-bajnokságon.

Ifjúsági Kajak-Kenu Válogató, Szolnok
FÉRFI
K-1, 200 m:
2. Keresztes Kristóf, 3. Gergő Bálint
K-4, 500 m: 2. Gergő Bálint (FTC), Szántó Milán, Keresztes Kristóf (FTC), Tomori Gergely, 5. FTC (Polgár Bertalan, Szuromi Márton, Lászlófalvi Dominik, Balla Levente Benedek)
NŐI
K-1, 1000 m:
8. Fekete Dorina
K-4, 500 m: 6. Szmrtyka Rebeka, Balázs Kata, Kákai Réka (FTC), Rekop Gyöngyvirág Kincső (FTC)

Két szépen csillogó ezüst a szolnoki válogatóról

Paumann Dániel két második helyet szerzett az idei második szolnoki válogatóversenyen.

Túlszárnyaltuk az előző évet a Budapest Bajnokságon

Az FTC kajakosai összesen hat érmet szereztek a 2019-es Budapest Bajnokságon.

Ezüstérem a válogatóról

Pauman Dániel a második helyen végzett K1 5000 méteren a szolnoki válogatóversenyen.

Két dobogó a maraton OB-ról

Kajakosaink egy bronzéremmel tértek haza Győrből, a Maraton Magyar Bajnokságról.

Két döntő az új kajak párosunktól

Az FTC-Rekontir kajak-kenu szakosztálya három döntős helyezéssel zárta a szolnoki rangsoroló versenyt.

Két arany és egy bronz Mantovából

Kajakozóink három értékes éremmel tértek haza egy rangos olaszországi versenyről.

Megkezdődött a szezon

Kajak-kenu szakosztályunk versenyzői a hétvégén az A-HÍD Építő Kupán versenyeztek.

Kajak-kenu az Arénában

A hétvégi labdarúgó bajnoki mérkőzést megelőzően a kajak-kenu szakosztály települ ki a családi szektorba.