
A Szakosztályok az Arénában programsorozat részeként a Szombathelyi Haladás elleni találkozó előtt a kajak-kenu szakosztály mutatkozik be 16.00 órától a Groupama Aréna népes szurkolóhadának. A kitelepülések célja, hogy a labdarúgó-közönség is megismerje az FTC szakosztályainak sokszínűségét, ízelítőt kapjanak, akár kipróbálhassák az adott sportágat, és megismerjék azokat a sportolókat, edzőket, akik az év többi időszakában talán kevésbé kerülnek a reflektorfénybe. A program fontos pontja továbbá a toborzás, hogy szurkolóink értesüljenek róla: az FTC összes szakosztálya folyamatosan várja a sportolni vágyó fiatalokat!
Kajak-kenu
A Fradi sportolói 1899 óta szelik a Dunát, versenyszerűen azonban csak az 1909-es szakosztály-alapítástól teszik. A legsikeresebb időszak 1959 és 1973 közötti évek voltak, amikor is kajakosaink összesen 4 világbajnoki és 4 Európa-bajnoki címet szereztek, a legsikeresebb versenyzőnk, Hesz Mihály pedig 1968-ban, Mexikóban olimpiai bajnoki címet is szerzett. Azonban a szakosztály a korábbi sikerek és hagyományok ellenére 1988-ban megszűnt és egészen 2011-ig kellett várni az újjáalakulására. Az FTC-Rekontir kajak-kenu szakosztály az alapoktól épített újra mindent és a saját utánpótlás fejlesztésére koncentrál azóta is. A kitartó munka pedig már meg is hozta a gyümölcsét: Keresztes Kristóf 2017-ben ifjúsági olimpiai bajnok lett Győrben, míg 2018-ban Fekete Dorina szerzett ezüstérmet a portugáliai U23-as maratoni világbajnokságon. A klubrangsorban is remekül teljesít szakosztályunk, 2018-ban az összesített bajnoki pontversenyben már a 13. helyen végeztek, az ifjúsági korosztályban a hölgyeink pedig elsők lettek!
Kitelepülés
A kajak-kenusok kitelepülését a Családi-, azaz a D-szektor alatt kereshetik fel, a programok 16.00-tól a mérkőzés kezdetéig tartanak. Szakosztályunk kitelepülésén megismerkedhetnek kajak-kenusainkkal, és akár két ergométer segítségével még az erejüket is összemérhetik velük ajándékért cserébe!
Szakosztályok az Arénában
FTC–Haladás – a mérkőzés kezdési időpontja: 17.00
Kitelepülés helye: Groupama Aréna, Családi Szektor (D-szektor)
A kajak-kenu szakosztály Facebook-oldalát ITT találhatják meg, Instagramon pedig @ftcrekontir néven tudják követni.
A világkupákon remekül teljesítő fradisták a portugáliai kontinensviadalon folytathatják.
Kenusunk egyéniben diadalmaskodott a brandenburgi világkupa-állomáson.
Ezen a hétvégén Brandenburgban folytatódik a kajak-kenu világkupa-sorozat.
Varga K-1 500 méteren, Adolf C-1 5000 méteren lett második vasárnap a szegedi kajak-kenu világkupán.
Az idény első síkvízi kajak-kenu Vk-versenyének második napján a női K-4 500 méter hozott Fradi-sikert.
A Maty-éren rendezik a gyorsasági kajak-kenu szakág első idei Világkupa-versenyét.
Kenusunk mellett Szegedi Angelina bronzérmes lett K2 500 méteren a szegedi válogatóversenyen.
Kétszeres olimpiai ezüstérmes kajakozónk újabb érmet szerzett a szegedi válogatóversenyen.