2021. szeptember 17.
Kajak-kenu vb: Kozákék négyesben is egyből döntősök
A Tokióban is aranyérmes női négyes, soraiban a Fradi klasszisával magabiztosan nyerte előfutamát 500 méteren.

Amint arról korábban beszámoltunk, az FTC immáron hatszoros olimpiai bajnok kajakosa, Kozák Danuta remekül kezdte a szeptember 16-a és 19-e között megrendezésre kerülő koppenhágai világbajnokságot. Tokiói ötkarikás győztesünk K2 500 méteres Csipes Tamarával párban megnyerte előfutamát, így az egység automatikusan bejutott a szombat 12.41-kor sorra kerülő fináléba.

Kozák Danuta másik versenyszáma a világbajnokságon a K4 500 méteres táv, ahol Csipes Tamarával, Kárász Annával és Gazsó Dorkával közösen alkotják a négyest – egy helyen történt változás tehát a Tokióban olimpiai bajnoki címet szerzett egységhez képest, amelyből Bodonyi Dóra került ki. A magyar hajó a péntek délelőtti előfutamok során az első futamban volt érdekelt. A mieink nem kapták el rosszul a rajtot, de az olimpiai ezüstérmes beloruszok a táv jó kétharmadáig előttünk haladtak. Ekkor azonban a magyar hajó tovább tudta növelni a csapásszámot, és magabiztos futamgyőzelmet aratott.

Ez azt is jelenti, hogy a magyar négyes közvetlenül a döntőbe jutott, amelyet vasárnap 12.39-kor rendeznek majd.

A párosban és négyesben egyaránt döntős Kozák Danuta történelmet írhat a dániai vb-n, hiszen korábban még senkinek nem sikerült ugyanazon évben elhódítania legalább egy olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címet is. Klasszisunknak a világjárvány miatt összesűrűsödött versenynaptárban most erre is van lehetősége.

Balláék a negyedik helyen zártak Racicében

Háromszoros Európa-bajnok kenusunk, Balla Virág és társa végig versenyben voltak a bronzéremért.

Balla Virág elődöntős Racicében

Az FTC-Rekontir versenyzője két távon indul vasárnap a Világkupán.

Nyolc érem Dunavarsányból

Kajak-kenu szakosztályunk utánpótláskorú versenyzői remek eredményekkel tértek haza hétvégi versenyükről.

Megműtötték az FTC olimpiai bajnokát

Kozák Danuta bizakodó hangvételű posztot tett közzé.

Kajakozóink 22 érme anyák napjára

Az FTC kajakozói hat aranyat és nyolc-nyolc ezüst-, illetve bronzérmet nyertek a korosztályos versenyen.

VIDEÓ: így készült olimpiai bajnokunk szobra!

A Kozák Danutát megörökítő műalkotás elkészülte hosszú, több állomásból álló munkafolyamat eredménye – VIDEÓ!

„Párizsig mindenképpen folytatom!”

Az FTC olimpiai bajnok kajakozója céljairól is beszélt a szoboravató után – VIDEÓ!