A nyár beköszöntével kajak-kenuban is egyre magasabb hőfokra kapcsolnak a nemzetközi vizeken. Június 11. és 14. között Montemorben rendezik a Gyorsasági és Para Kajak-Kenu Európa-bajnokságot. A Magyar Kajak-Kenu-szövetség elnöksége szerdán jóváhagyta az induló csapat névsorát. Eszerint a világ egyik legszelesebb pályájának tartott portugáliai helyszínen összesen 34 magyar versenyző áll rajthoz, köztük az eddigi világkupa-versenyeken kiválóan teljesítő három ferencvárosi is.
Kajak 500 egyesben a háromszoros címvédő Varga Ádám szerepel, aki 5000-en is indul. A két világkupán egyaránt negyedikként végző, kizárólag U23-as korú versenyzőkből álló meglepetés női kajaknégyesünk is bizalmat kapott Tóth Dávid szövetségi kapitánytól. Így klubszíneinket is képviselve Szegedi Angelina is ott lesz Portugáliában Kiskó Rékával, Decsi Dorinával és Mészáros Annával egy hajóban. A kenusoknál 5000 méteren versenyzőnk, a szám 2024-es Európa-bajnoka, Adolf Balázs harcolta ki az indulás jogát.
A portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokság utolsó napján Varga Ádám K1-5000 méteren ült hajóba.
Szegedi Angelina és Varga Ádám is nagyot küzdött a kajak-kenu Európa-bajnokság döntőiben.
Az FTC versenyzője hozta a papírformát a kajak-kenu Európa-bajnokság pénteki napján.
Csütörtökön megkezdődött az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokság.
Kenusunk egyéniben diadalmaskodott a brandenburgi világkupa-állomáson.
Ezen a hétvégén Brandenburgban folytatódik a kajak-kenu világkupa-sorozat.
Varga K-1 500 méteren, Adolf C-1 5000 méteren lett második vasárnap a szegedi kajak-kenu világkupán.
Az idény első síkvízi kajak-kenu Vk-versenyének második napján a női K-4 500 méter hozott Fradi-sikert.