2019. május 20.
Két dobogó a maraton OB-ról
Kajakosaink egy bronzéremmel tértek haza Győrből, a Maraton Magyar Bajnokságról.

Az elmúlt napokban Győrben rendezték meg a Graboplast Maraton Magyar Bajnokságot. A versenyen megmozdul a magyar kajak-kenu élet apraja-nagyja, így a megszerzett érmek és pontok nagyon sokat érnek, nagy sikert jelentenek mind az indulók, mind egyesületeik számára.

Az FTC-Rekontir kajak-kenu szakosztálya ezúttal is népes csapattal képviseltette magát a viadalon, és rengeteg kiváló pontszerző helyet gyűjtött, szinte minden versenyzőnk a nagylétszámú, sokszor 60-80 fős futamok első húsz helyének valamelyikén ért célba.

Közülük is kiemelkedik Főlsz Eszter és Fodor Ádám teljesítménye, előbbi MK1 leány gyermek U11 5 kilométeres távon állhatott fel a dobogó harmadik fokára, míg utóbbi K1 férfi kölyök U13 10 kilométeren ért célba az erős mezőnyben az ötödik helyen.

A fradista delegáció nem maradt aranyérem nélkül sem: a Masters versenyen a 35-39 éves korosztályban K2 10 kilométeren a Dombai András-Kovács Zoltán páros győzni tudott!

A Maraton Magyar Bajnokság fradista érintettségű futamainak eredményei ITT, míg a Masters verseny ferencvárosi eredményei ITT tekinthetőek meg részletesen.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.