2021. június 6.
Kozák Danuta egyesben Eb-ezüstérmes 500 méteren
Ötszörös olimpiai bajnokunk a szombati páros aranyérem után egyesben másodikként ért célba.

Amint arról korábban beszámoltunk, a Ferencváros és a magyar válogatott kajakosa, az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta (képünkön) szombaton Bodonyi Dórával párban K2 500 méteren aranyérmet szerzett a lengyelországi Poznanban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon, megszerezve ezzel pályafutása 18., ferencvárosi sportolóként pedig az első Eb-aranyérmét.

Klasszisunk vasárnap, az Eb zárónapján egyesben is rajthoz állt az 500 méteres döntőben, ahová előfutama győzteseként közvetlenül, középfutam nélkül kvalifikálta magát. Danuta nem rajtolt rosszul, 250 méterig rendkívül szorosan haladt együtt a mezőny. A táv második felében aztán sikerült leszakítani az előzetesen legnagyobb ellenfeleknek vélt szerb Milica Novakovicsot és a hazai pályán versenyző lengyel Helena Wisniewskát is, ám az egyébként sprintspecialista dán Emma Jörgensen rendkívül jól tartotta magát a 6-os pályán. Olyannyira jól, hogy Kozák hiába indított nagy hajrát, már nem tudta megelőzni, és 560 ezredmásodperccel lemaradva a második helyen ért célba.

Ötszörös olimpiai, tizennégyszeres világ- és tizennyolcszoros Európa-bajnokunk így a kontinensviadal zárónapján egy ezüstéremmel gazdagította gyűjteményét.

- Hiányoltam a robbanékonyságomat. A válogató után zsinórban a második komoly versenyen vagyok túl, két hétvége egyhuzamban talán már sok volt egy kicsit. Ráadásul ez az Eb egy eléggé elnyújtott, négynapos verseny volt. Sajnos nem tudtam úgy robbantani, ahogy terveztem és szerettem volna. Nem örülök, hogy megvert a dán lány, de ez most így jött ki. A rajtom úgy érzem, rendben volt, de utána nem jöttem úgy a mezőnnyel, ahogy akartam, és a hajrá, a végén az indítás nem volt az igazi. Az biztos, hogy az olimpiáig javítani kell ezt a pályát, fejben is van hová javulni, de van még két hónapunk, úgyhogy bízom benne, hogy ez sikerülni fog - nyilatkozta Kozák Danuta az M4 Sportnak közvetlenül a futam után.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.