2021. június 28.
Kozák Danuta Eb-győzteseink falán - videó
Ötszörös olimpiai bajnok klasszisunk neve újabb dicsőségtáblára került fel.

Kozák Danuta 2021 januárja óta a Ferencvárosi Torna Club sportolója. A legeredményesebb jelenleg is aktív magyar olimpikon – már fradistaként – Bodonyi Dóra oldalán K2 500 méteren lett aranyérmes a poznani kontinensviadalon, így – a hagyományoknak megfelelően – felkerült a neve a népligeti edzőközpontunkban található Eb-győztesek márványtáblájára.

- Nagyon fontos számunkra, hogy sportolóink érezzék, mennyire megbecsüljük őket. Danuta most az Európa-bajnokaink dicsőségfalára került fel, de remélhetőleg hamarosan az olimpiai bajnokok táblájára is felvéshetjük majd a nevét. Sok sikert kívánunk neki a tokiói játékokon! – mondta Nyíri Zoltán, az FTC ügyvezető alelnöke.

Kozák Danuta három számban áll rajthoz a tokiói ötkarikás játékokon: K1 500-on, K2 500-on és a női kajak négyes tagjaként – szintén félkilométeren. A klasszisunkkal készült hosszabb interjúnkat a Fradi TV 27., azaz jövő heti adásában nézhetik majd meg.

Európa-bajnokunk a Budapest Bajnokságon is remekelt

Az FTC kajakosa, Fekete Dorina a maratoni táv helyett ezúttal 1000 méteren diadalmaskodott.

Fradista aranyeső Békésszentandráson

Kajak-kenu szakosztályunk sportolói remekül szerepeltek az 50. Simon Fiala Emlékversenyen.

Európa-bajnok a Fradi kajakosa!

Fekete Dorina a moszkvai Maraton Európa-bajnokságon az U23-asok között K1 22,6 kilométeren ért fel a csúcsra.

Vidék mellett a fővárosban is fradista sikerek

Utánpótlás kajakosaink ezúttal is kitettek magukért.

Fradistáknak való vidék

A Ferencváros kajakosai három arany-, négy ezüst- és egy bronzéremmel zárták a Vidék Bajnokságot.

Magyar Kupa-arany és bronz kajakosunktól

Az FTC fiatal tehetsége, Főlsz Eszter egyéniben és csapatban is érmet nyert a sukorói versenyen.

Megvan! Kozák Danuta indul a tokiói olimpián!

Az is eldőlt, hogy az FTC klasszis kajakosa mely számokban szerepel majd az ötkarikás játékokon.

Kozák Danuta egyesben Eb-ezüstérmes 500 méteren

Ötszörös olimpiai bajnokunk a szombati páros aranyérem után egyesben másodikként ért célba.