archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. július 5.
Nemzetközi tapasztalatok
Az FTC kajak-kenu szakosztályának négy versenyzője is ott volt a mezőnyben az olaszországi U23-as és ifjúsági Európa-bajnokságon.

Hétvégén az olaszországi Auronzóban rendezték a kajak-kenusok U23-as és ifjúsági Európa-bajnokságát. A Ferencvárost Kirkov Valentin, Petró Erik, Gergő Bálint és az EYOF-győztes Keresztes Kristóf képviselték a versenyen.

Az U23-asoknál Kirkov Valentin egyesben szerzett indulási jogot 200 méteren, míg Petró Erik az 500 méteres négyes egység tagjaként szerepelt. Az ifjúsági mezőnyben Keresztes Kristóf 200 egyesben állt rajthoz, míg Gergő Bálinttal tagjai voltak a K-4 500 méteres magyar hajónak.

Az előfutamokból minden fradista érintettségű hajó továbblépett, majd a középfutamok során Keresztes Kristóf a B-döntőbe kvalifikálta magát, míg Petró Erik a négyessel bejutott a fináléba. Utóbbi egység a 6. helyen zárta a döntőt, míg Keresztes a 4. helyen végzett a B-döntőben. Eredményét azonban érdemes annak tükrében értékelni, hogy még mindig csak serdülő korú, így versenyez az idősebb ifjúsági mezőnyben.

„A verseny tökéletes volt arra, hogy a srácok nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek. Felmérhették, hogy nagyon erős az európai mezőny, és láthatták, hogy a jó eredményekért még keményebben kell edzeni. Ennek a tapasztalatnak a szellemében kezdtük meg a felkészülést az előttünk álló versenyekre” – értékelte az Európa-bajnokságot Szellák Dávid szakosztályvezető.

A szakosztály következő fontos eseménye a maraton Európa-bajnokság Fekete Dorinával és Petró Ádámmal a horvátországi Metkovicban.

Kajak-kenu, U23-as és ifjúsági Európa-bajnokság, Auronzo (Olaszország)
U23
K-1 200 m Kirkov Valentin 18.
K-4 500 m Magyarország (Petró Erikkel) 6.
Ifjúsági
K-4 500 m Magyarország (Gergő Bálinttal és Keresztes Kristóffal) 13.
K-1 200 m Keresztes Kristóf 14.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.