2021. szeptember 19.
Nincs címvédés a vb-n, második lett a női kajaknégyes
Az olimpiai bajnok magyar egység Fehéroroszország mögött másodikként zárt vasárnap Koppenhágában.

A Dániában zajló kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján, K-2 500-as kategóriában történelmi vb-címet nyert Kozák Danuta vasárnap a Kozák, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Dóra Alida összeállítású női kajaknégyes tagjaként a K-4 500-as távon volt érdekelt. A hatszoros olimpiai bajnok és 15-szörös világbajnok FTC-sportoló irányította csapat kedvező előjelekkel várhatta a versenyt, hiszen a magyar egység 2009 óta csupán egyszer talált legyőzőre világversenyen.

Az ötös pályáról indult magyar hajó kissé beragadt a rajtnál, melyet a fehéroroszok kaptak el a legjobban. Féltávnál, 250 méternél 0.84 másodperces hátránnyal álltak Kozák Danutáék, akik ezt követően megindították a rájuk jellemző nagy hajrát. Végül azonban ez kevésnek bizonyult, a későbbi győztes Fehéroroszország ugyanis 16 századot megőrzött előnyéből, így Magyarországot megelőzve világbajnok lett. Harmadikként az oroszok futottak be.

Fotó: MTI

Történelmi vb-aranyérmet szerzett Kozák Danuta!

Hatszoros olimpiai bajnokunk előtt soha senki nem tudott egy naptári évben Eb-t, olimpiát és vb-t is nyerni.

„A hajrában éreztük, hogy az izmaink nem működnek"

Friss világbajnokunk, Kozák Danuta mesélt a nehéz körülmények között megnyert döntőről -INTERJÚ!

Balláék a negyedik helyen zártak Racicében

Háromszoros Európa-bajnok kenusunk, Balla Virág és társa végig versenyben voltak a bronzéremért.

Balla Virág elődöntős Racicében

Az FTC-Rekontir versenyzője két távon indul vasárnap a Világkupán.

Nyolc érem Dunavarsányból

Kajak-kenu szakosztályunk utánpótláskorú versenyzői remek eredményekkel tértek haza hétvégi versenyükről.

Megműtötték az FTC olimpiai bajnokát

Kozák Danuta bizakodó hangvételű posztot tett közzé.

Kajakozóink 22 érme anyák napjára

Az FTC kajakozói hat aranyat és nyolc-nyolc ezüst-, illetve bronzérmet nyertek a korosztályos versenyen.

VIDEÓ: így készült olimpiai bajnokunk szobra!

A Kozák Danutát megörökítő műalkotás elkészülte hosszú, több állomásból álló munkafolyamat eredménye – VIDEÓ!