2021. szeptember 19.
Nincs címvédés a vb-n, második lett a női kajaknégyes
Az olimpiai bajnok magyar egység Fehéroroszország mögött másodikként zárt vasárnap Koppenhágában.

A Dániában zajló kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján, K-2 500-as kategóriában történelmi vb-címet nyert Kozák Danuta vasárnap a Kozák, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Dóra Alida összeállítású női kajaknégyes tagjaként a K-4 500-as távon volt érdekelt. A hatszoros olimpiai bajnok és 15-szörös világbajnok FTC-sportoló irányította csapat kedvező előjelekkel várhatta a versenyt, hiszen a magyar egység 2009 óta csupán egyszer talált legyőzőre világversenyen.

Az ötös pályáról indult magyar hajó kissé beragadt a rajtnál, melyet a fehéroroszok kaptak el a legjobban. Féltávnál, 250 méternél 0.84 másodperces hátránnyal álltak Kozák Danutáék, akik ezt követően megindították a rájuk jellemző nagy hajrát. Végül azonban ez kevésnek bizonyult, a későbbi győztes Fehéroroszország ugyanis 16 századot megőrzött előnyéből, így Magyarországot megelőzve világbajnok lett. Harmadikként az oroszok futottak be.

Fotó: MTI

Történelmi vb-aranyérmet szerzett Kozák Danuta!

Hatszoros olimpiai bajnokunk előtt soha senki nem tudott egy naptári évben Eb-t, olimpiát és vb-t is nyerni.

„A hajrában éreztük, hogy az izmaink nem működnek"

Friss világbajnokunk, Kozák Danuta mesélt a nehéz körülmények között megnyert döntőről -INTERJÚ!

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.