2021. május 9.
Remek OB-bronzérem, Fekete Dorina ott lesz az Eb-n!
Maratonspecialista kajakosunk a legjobb U23-as korú versenyzőként kvalifikálta magát a kontinensviadalra!

Május 7-e és 9-e között Győrben rendezték meg a kajak-kenusok Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság és Ifjúsági és Felnőtt Európa-bajnoki válogató versenyét, amelyen az FTC-Rekontir sportolói is képviseltették magukat.

A ferencvárosi kajakosok közül a legjobb eredményt Fekete Dorina érte el, aki a K1 női felnőtt 26 kilométeres távon a harmadik helyen ért célba! Versenyzőnk eredménye azért is különösen értékes, hiszen egyben ő lett a mezőny legjobb U23-as korú tagja, így indulási jogot szerzett a korosztályos Európa-bajnokságon!

„A rajt után kialakult kettő négyfős csoport, Dorinának a másodikban sikerült megragadnia. A táv első felében nem volt nagy változás, egy-két perces lemaradásban követték csoportjával az élen haladókat. Nagyjából nyolc kilométerrel a vége előtt aztán két lány, ráadásul Dorina legnagyobb korosztályos ellenfelei az Eb-kvalifikációt illetően leszakadt az élmenőktől. Ekkor jeleztem Dorinának, hogy meglehet az Eb, iramot kell váltani! Az utolsó öt kilométeren aztán már ő volt az egész mezőnyben a leggyorsabb, fel is ért a 3-4. helyen állókra, akik nem tudtak válaszolni az iramváltásra, így le is maradtak. A hajrában még a második helyen haladót is megközelítette egy percre, de előzni már nem tudott. A mezőny legjobb U23-as korú tagjaként viszont így is megvan a biztos Európa-bajnoki részvétel!” – mesélte el a verseny izgalmas részleteit Szellák Dávid szakosztályvezető.

Fekete Dorinának és edzőjének, Glózer Gergelynek szívből gratulálunk!

A verseny részletes eredményei ITT nézhetőek meg.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.