2021. május 9.
Remek OB-bronzérem, Fekete Dorina ott lesz az Eb-n!
Maratonspecialista kajakosunk a legjobb U23-as korú versenyzőként kvalifikálta magát a kontinensviadalra!

Május 7-e és 9-e között Győrben rendezték meg a kajak-kenusok Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság és Ifjúsági és Felnőtt Európa-bajnoki válogató versenyét, amelyen az FTC-Rekontir sportolói is képviseltették magukat.

A ferencvárosi kajakosok közül a legjobb eredményt Fekete Dorina érte el, aki a K1 női felnőtt 26 kilométeres távon a harmadik helyen ért célba! Versenyzőnk eredménye azért is különösen értékes, hiszen egyben ő lett a mezőny legjobb U23-as korú tagja, így indulási jogot szerzett a korosztályos Európa-bajnokságon!

„A rajt után kialakult kettő négyfős csoport, Dorinának a másodikban sikerült megragadnia. A táv első felében nem volt nagy változás, egy-két perces lemaradásban követték csoportjával az élen haladókat. Nagyjából nyolc kilométerrel a vége előtt aztán két lány, ráadásul Dorina legnagyobb korosztályos ellenfelei az Eb-kvalifikációt illetően leszakadt az élmenőktől. Ekkor jeleztem Dorinának, hogy meglehet az Eb, iramot kell váltani! Az utolsó öt kilométeren aztán már ő volt az egész mezőnyben a leggyorsabb, fel is ért a 3-4. helyen állókra, akik nem tudtak válaszolni az iramváltásra, így le is maradtak. A hajrában még a második helyen haladót is megközelítette egy percre, de előzni már nem tudott. A mezőny legjobb U23-as korú tagjaként viszont így is megvan a biztos Európa-bajnoki részvétel!” – mesélte el a verseny izgalmas részleteit Szellák Dávid szakosztályvezető.

Fekete Dorinának és edzőjének, Glózer Gergelynek szívből gratulálunk!

A verseny részletes eredményei ITT nézhetőek meg.

Cikkajánló

Hofer Bianka felnőtt világbajnoki induló!

Szegeden a vb-re kvalifikáló női kajak pótválogatón Hofer Bianka Tölgyesi Flórával győzött K-2 500-on.

Hofer Bianka ifjúsági Európa-bajnok K2 500 méteren

Az FTC versenyzője nem lassít: a korosztályos világbajnoki címek után a kontinensversenyen is a legjobb lett.

Hofer Bianka: dupla továbbjutás Szegeden

Az FTC kajakozója mindkét számában továbbjutott csütörtökön az ifjúsági és U23-as Eb-n.

Egy animációs figura is kellett a vb-aranyakhoz!

Kajakozónk, Hofer Bianka két vb-aranyat nyert Kanadában, itthon pedig vízre szálltunk vele - VIDEÓ!

Adolf Balázs fölényes győzelmet aratott a világkupán

Az FTC kenusa utolérhetetlennek bizonyult C-1 5000 méteren.

Egyre közelebb a világelithez a Fradi fiatal kajakosa

Minden várakozást felülmúlóan alakul fiatal kajakosunk, Szegedi Angelina első teljes felnőtt idénye.

Szegedi Angelina lemaradt a dobogóról

Az FTC versenyzője négyesben döntőzött a kajak-kenu világkupa pénteki versenynapján.

Szegedi Angelina négyesben döntős a világkupán

A Kanadában zajló síkvízi kajak-kenu viadalon Szegedi mellett Adolf Balázs képviseli az FTC-t.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin