Az előző hétvégi, szegedi verseny után csütörtöktől vasárnapig Brandenburgban folytatódik az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világkupa-sorozat. Pénteken hárman képviselték az FTC-MVM Kajak-kenu szakosztályát: fiatal sportolónk, Szegedi Angelina csapathajóban, K-4 500 méteren versenyzett, Adolf Balázs C-1 1000 méteren, míg Varga Ádám a K-1 500 m előfutamában volt érdekelt.
Szegedi Angelina Kiskó Réka, Decsi Dorina és Mészáros Anna társaságában újabb bravúrt ért el, az U23-as egység ugyanis Szeged után Brandenburgban is negyedik lett K-4 500 méteren! A lányok hatalmas szívvel, óriásit küzdve épp hogy lemaradtak az éremről, a dobogós helyeken végül kínai, spanyol, német sorrend alakult ki.
Férfi C-1 1000 méteren Adolf Balázs a B döntő hatodik helyén zárt, ezzel összesítésben 15. helyezett lett, Varga Ádám pedig kiváló pályát teljesítve megnyerte előfutamát.
A verseny szombaton és vasárnap további döntőkkel folytatódik.
A portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokság utolsó napján Varga Ádám K1-5000 méteren ült hajóba.
Szegedi Angelina és Varga Ádám is nagyot küzdött a kajak-kenu Európa-bajnokság döntőiben.
Az FTC versenyzője hozta a papírformát a kajak-kenu Európa-bajnokság pénteki napján.
Csütörtökön megkezdődött az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokság.
A világkupákon remekül teljesítő fradisták a portugáliai kontinensviadalon folytathatják.
Kenusunk egyéniben diadalmaskodott a brandenburgi világkupa-állomáson.
Varga K-1 500 méteren, Adolf C-1 5000 méteren lett második vasárnap a szegedi kajak-kenu világkupán.
Az idény első síkvízi kajak-kenu Vk-versenyének második napján a női K-4 500 méter hozott Fradi-sikert.