2022. március 24.
VIDEÓ: így készült olimpiai bajnokunk szobra!
A Kozák Danutát megörökítő műalkotás elkészülte hosszú, több állomásból álló munkafolyamat eredménye – VIDEÓ!

2022. március 18-án eljött a rég várt, történelmi pillanat: 22 év után újabb szobor került az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban található Olimpiai Bajnokok Sétányára. Kozák Danuta a 2021-es tokiói nyári olimpián a női kajak négyes tagjaként 500 méteren ért fel a csúcsra, pályafutása során összesen hatodszor. Így a sétány szobrai közül a legújabb az ő arcmását örökíti meg az utókornak.

A szobor elkészülte ugyanis egy hosszú, több állomásból álló munkafolyamat eredménye, amelyet a Fradi TV kamerái is lépésről lépésre nyomon követtek. Tartsanak velünk ezen az úton, idézzük fel a fantasztikus sportteljesítménynek emléket állító mű alkotói folyamatát az első agyagminta kialakításától a bronzöntő műhelyen át az átadó ceremóniáig!

Megműtötték az FTC olimpiai bajnokát

Kozák Danuta bizakodó hangvételű posztot tett közzé.

Kajakozóink 22 érme anyák napjára

Az FTC kajakozói hat aranyat és nyolc-nyolc ezüst-, illetve bronzérmet nyertek a korosztályos versenyen.

„Párizsig mindenképpen folytatom!”

Az FTC olimpiai bajnok kajakozója céljairól is beszélt a szoboravató után – VIDEÓ!

Thaiföldön készül olimpiai ötödik kenusunk

Balla Virág január közepe óta a festői szépségű távol-keleti országban edz.

Újabb nagy igazolás! Nyolcszoros világbajnok a Fradiban

Az FTC-ben folytatja pályafutását a nyolc vb- és hat Eb-aranyat nyerő kajakozó, Medveczky Erika – VIDEÓ!

Háromszoros Európa-bajnok klasszissal erősített az FTC!

A Fradinál folytatja pályafutását a világbajnoki ezüstérmes és olimpikon kenus, Balla Virág – VIDEÓ!

Év Sportolója Gála: Kozák Danuta is a jelöltek között

Olimpiai bajnokunk mellett BL-ezüstérmes férfi pólósainkra és Sike Andrásra is szavazhatnak a sportújságírók.

Nagy hajrá után világbajnoki ezüstérmes lett a fradista

Eb-győztes kajakozónk, Fekete Dorina U23-as korosztályban nyert értékes érmet a romániai maraton vb-n.