archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. szeptember 6.
Világbajnoki ezüst!
Fiatal maratoni kajakozónk, Fekete Dorina óriási versenyben ezüstérmet szerzett a portugáliai világbajnokságon – VIDEÓ!

Szeptember 6. és 9. között a portugáliai Prado Vila Verdében rendezik meg a felnőtt, U23-as és ifjúsági kajak-kenu maraton világbajnokságot. Az FTC-Rekontir szakosztálya egyetlen a versenyzővel, Fekete Dorinával indult a versenyen.

Dorina már az első napon rajthoz állt az ifjúságiak 19 kilométeres futamában. Európa-bajnok és világbajnoki ezüstérmes kajakosunk a tavalyi, dél-afrikai vb után ismét nagyot csatázott a táv másik magyar versenyzőjével, Csikós Zsókával, végül 1:34:40.26-os idejével a második helyen végzett.

„Sokkal nehezebb és keményebb verseny volt, mint a tavalyi, dél-afrikai világbajnokság. Most nagy futamot ment velük a brit Európa-bajnok, Emma Russel és a dél-afrikai Caitlin Mackenzie is. A futószakaszok sokkal jobban sikerült Dorinának, mint korábban. Vízen a magyarok, futásban viszont a brit és a dél-afrikai versenyző volt az erősebb, így várható volt, hogy szoros lesz a befutó. Az utolsó kiskörben azonban Dorináék sikeresen leszakították magukról a vetélytársakat, végül néhány másodperc különbséggel Zsóka nyert, Dorina pedig fantasztikus teljesítménnyel második lett. Nagyon örült ennek az eredménynek, ez az ezüst neki most inkább fehérarany. Dorina jövőre is marad ebben a korosztályban, így bízhatunk a további jó eredményekben. Most következik a jól megérdemelt pihenőre, majd három hét után elkezdjük az alapozást 2019-re” – mondta Szellák Dávid szakosztályvezető.

Fekete Dorina az elmúlt évek sikereiről, a Fradiban eltöltött éveiről és a maratoni szakág érdekességeiről bővebben is mesél a jövő keddi Fradi TV legújabb adásában.

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.