archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. augusztus 15.
Világbajnoki kvóta
Európa-bajnok maratoni kajakosunk, Fekete Dorina kijutott a szeptemberi, portugáliai világbajnokságra.

Augusztus 13-án és 14-én Tolnán rendezték meg a felnőtt, U23-as és ifjúsági kajak-kenusok maraton világbajnoki válogatóversenyét, amelyen az FTC-Rekontir sportolói is indultak.

A legjobb eredményt az ifjúságiak mezőnyében az Európa-bajnok és világbajnoki ezüstérmes Fekete Dorina érte el, aki 18 kilométeren második lett, így kvalifikálta magát a szeptember 6. és 9. között a portugáliai Prado Vila Verdében rendezendő világbajnokságra.

„Fekete Dorina egyesben és párosban indult” – kezdte Szellák Dávid szakosztályvezető. „Utóbbi számban sokáig a harmadik helyen álltak, de az első két hajó nagyon meglépett, ezért azt láttam jónak, ha kiállítom őket a harmadik körnél, hogy rápihenjenek az egyéni versenyre. Ez pedig bevált, mert Dorina a második helyet megszerezve kijutott a portugáliai világbajnokságra. Nagyon nehéz verseny volt, sokáig az ötödik helyen állt, de egy jó futószakasz után felzárkózott a második helyen álló ellenfelére, akit aztán a hajrában megelőzött. Petró Erik párosban harmadik lett 30 kilométeren, de sajnos csak az első két helyen záró egység kvalifikálta magát. Testvére, Ádám számára sem úgy alakult a verseny, ahogy elterveztük. Nagyon meleg volt itt Tolnán, a víz is alacsony és kemény volt a holtágban, emiatt sokan kiestek, sajnos köztük ő is. Elkészült az erejével, nem jól osztotta be. A verseny vége felé már látta, hogy nem lesz kijutó pozícióban, így kiállt” – értékelte a válogatót Szellák Dávid.

KAJAK-KENU
Felnőtt, U23 és ifjúsági maraton világbajnoki válogató, Tolna
NŐI
Ifjúsági, K1, 18 km:
2. Fekete Dorina
FÉRFI
K2, 30 km: 3. Máthé Krisztián, Petró Erik (FTC)

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.