2019. június 18.
Ballagásról a dobogó tetejére
Az FTC két kerékpárosa, Matuz Etelka és Vörös Ádám is aranyérmes lett a hétvégi Zoárd Napi Versenyen.

Vasárnap Vásárosnaményban rendezték meg a Zoárd Napi Kerékpárversenyt, amelyen az FTC szakosztálya egy felnőtt és két utánpótlás kerékpárossal indult. Rutinos női versenyzőnk, Matuz Etelka (a képen középen) az abszolút mezőnyben az első helyen zárta a 84 kilométeres versenyt. Két tanítványa, Vörös Ádám (a képen jobbról az első) az U19-esek korosztályában aranyérmet nyert, míg az U15-ösök között induló Ruttai Balázs ezüstéremmel térhetett haza.

„Mozgalmas nap volt, mert szombaton a fiam ballagását ünnepeltük, majd másnap hajnali ötkor indultunk el a versenyre. Remek hangulatban, de iszonyú nagy hőségben, nagyjából 40 fokban kezdődött a verseny, tanítványommal, Vörös Ádámmal kezdtünk a hosszútávon, 84 kilométeren. Ádám még az U19-esek között versenyez, de együtt indult velünk, viszont soha nem ment még ilyen távot. Kiválóan helytállt, végig néztem hogyan mozog a mezőnyben, mindent úgy csinált, ahogy megbeszéltük, aranyérmes is lett” – kezdte Matuz Etelka.

„Az U15-ös korosztályú Ruttai Balázs is kamatoztatta az edzéseken remekül elvégzett munkáját, minden megtett a legjobb helyezés érdekében és nagyot tekerve végül ezüstéremmel zárt. Én az országos bajnokságra készülök, ezért gondoltam, hogy nem a női ellenfeleket szeretném lehagyni, hanem a férfiakat. Lehetőleg pedig minél többet, mert kemények és erősek, így még nagyobb a kihívás és az edzés értéke is megsokszorozódik. Szerencsére meglett az eredménye, ugyanis a 84 kilométeres távon 41 km/h-s átlagot tekertem, abszolút első lettem a nők között, az elit férfiakkal pedig a legjobb 15 között értem célba” – emlékezett vissza az FTC kerékpárosa.

FTC-aranyak a záró futamon és összetettben

Az FTC kerékpározói parádéztak a Cyclo-cross Challenge-sorozat utolsó versenyén.

Remek eredmények a Cyclo-cross Magyar Kupán

AZ FTC nyolc versenyzővel képviselte magát a viadalon.

Szép eredmények a Cyclo-cross Magyar Kupán

Tisza Zoel aranyérmet szerzett a debreceni megmérettetésen.

A Fradiban van egy új sportág, ahol öröm, ha saras vagy

Bemutatjuk kerékpár szakosztályunk új, feltörekvő szakágát, a cyclo-crosst! - VIDEÓ

Három FTC-érem az egyik leglátványosabb szakágban

Fiatal kerékpárosaink remekeltek a UBM Cyclo-Cross Challenge 1. futamán.

Magyar bajnok az FTC kerékpárversenyzője!

Kiss Viktória 2000 méteren lett aranyérmes az U17-es és U19-es pályakerékpáros országos bajnokságon.

Két ezüstérem a GP Budapesten

Első alkalommal rendezték meg a GP Budapest nemzetközi kerékpár pályaversenyt a kőbányai Bringarénában.

Sikeresen szerepeltek kerékpárosaink az utánpótlás ob-n

Tamásiban rendezték a kerékpáros utánpótlás országos bajnokságot országúti és pálya szakágban.