2020. április 20.
Elhunyt 17-szeres bajnok kerékpározónk
Bürger Ferenc 66 esztendősen távozott közülünk.

Gyászol a Fradi-család. Elhunyt az FTC kerékpár-szakosztályának örökös tagja, a 17-szeres felnőtt, sokszoros junior (U23) bajnok Bürger Ferenc.

Bürger Ferenc 1954. február 13-án született. Klubunk a KSI-ből szerződtette a klasszis kerékpározót, aki 1973-ban nyerte első felnőtt bajnoki címét zöld-fehérben. Később még 16 felnőtt bajnoki aranyat, és számtalan junior első helyet szerzett a Ferencváros színeiben.

Bürger Ferenc az álló sorban, jobbról a harmadik

Pályán 4000 méteres üldöző csapatban, míg országútiban többek között hosszú távú  bajnokságon, hegyi bajnokságon, páros időfutam csapatversenyen, hármas csapat  időfutamon, valamint 100 km-es csapat időfutamon nyert aranyat.

Emlékét örökké megőrizzük. Nyugodjék békében.

Gyászolunk

87 éves korában elhunyt az FTC egykori magyar bajnok, olimpikon kerékpárosa.

Két ezüst és két bronz a Turul Kupáról

Kerékpárosunk, Marton Orsolya ezüst-, míg Kovács Bercel bronzérmet nyert a rangos tatabányai versenyen.

A Fradi tehetsége értékes ezüstöt nyert a Pilisben

Az FTC kerékpárosa, Pálfi Botond és Marton Orsolya is érmet szerzett a XIII. Pilis Kupán.

Meglepetésvendégek és érmek a pálya OB-ról

A kerékpárosok mellett gyorskorcsolyázók is rajthoz álltak a Pálya Országos Bajnokságon.

Éremhalmozó kerékpárosaink ismét dobogóra állhattak

Marton Orsolya a felnőtteknél, míg Kiss Viktória U15-ben lett második a hétvégi kerékpáros versenyen.

Fradista bronzérem a rangos országúti mezőnyversenyről

Kerékpárosunk, Marton Orsolya remek harmadik helyet szerzett a 81 kilométeres nemzetközi viadalon.

Kiss Viktória újabb rangos versenyt nyert meg

Az FTC tehetséges kerékpározója aranyérmes lett a 43. KSI Kupán.

Újabb remek siker: három OB-érem a Kiss-lányoktól!

Kiss Kamilla az U13-asoknál arany-, míg Kiss Viktória az U15-ösöknél ezüstérmes lett a kerékpáros pálya OB-n.