Július 14-e és 19-e között a portugáliai Anadiában rendezték meg a junior és U23-as pályakerékpáros Európa-bajnokságot. A kontinensviadalon a Ferencvárosi Torna Club kerékpáros szakosztálya is képviseltette magát Drijver Bertold (képünkön) révén.
Az FTC és a magyar válogatott versenyzője az olimpiai omnium versenyszámban indult, ahol a kiváló, 12. helyezést szerezte meg. Bringásunk teljesítménye azért is figyelemreméltó, mert ezzel ő lett a legjobb elsőéves magyar az Eb-n. Drijver Bertold eredményével beverekedte magát a három héttel később Münchenben megrendezésre kerülő felnőtt pályakerékpáros Európa-bajnokságra utazó válogatott keretbe is.
A 109-szeres bajnok Pais Péter egykori bringája kiállításra került a Liget 2 területén - VIDEO
Versenyzőinknek a sárral és a csúszós talajjal is meg kellett küzdeniük – VIDEÓ!
Női kerékpározóink sikereitől volt hangos a Kőbányai BringAréna - VIDEÓ!
Klubunk kerékpározója, Kercsó-Magos Zsuzsanna mindkét versenyen aranyérmet szerzett.
Pályakerékpárosaink négy magyar bajnoki címet, három ezüst- és egy bronzérmet nyertek.
Ismerjék meg többszörös magyar bajnok pályakerékpározónkat, Lovassy Patrik Rómeót - VIDEÓ!
Egy szép bronzérmet és több negyedik helyet szereztek sportolóink.
Az FTC kerékpárosai nyolc éremmel tértek haza a háromnapos csehországi pályakerékpárversenyről.