2019. július 2.
Megtört a jég! Elitversenyzőnk először nyert OB-érmet
Az FTC kerékpározója, Matuz Etelka megnyerte az elitversenyt az országúti országos bajnokságon – KÉPEK!

A hétvégén két országos bajnokságot is rendeztek a kerékpározóknak. Pénteken Debrecenben az Időfutam Országos Bajnokságon az FTC szakosztálya két érmet szerzett, miután a női elitversenyzők mezőnyében Hajnal Adrienn ezüst-, míg Matuz Etelka bronzérmet szerzett.

Szombaton Ibrányban pedig az Országúti Országos Bajnokságot rendezték meg, ahol három fradista éremnek örülhettünk. Matuz Etelka az abszolút versenyben második lett, azonban a női felnőtt mezőnyt tekintve nem volt nála jobb, így pályafutása első aranyérmét nyerte a szakág magyar bajnokságán. A férfi U17-eseknél tanítványa, Pálfi Botond hatodik lett, míg az amatőrök viadalában Imre Zsolt a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

„Első érmem országúti bajnokságon, el sem hiszem! Sokat akcióztam és vezettem is, még szökésben is voltam, az előnyöm körülbelül 40 másodperc volt. Nagyon sokat tettem bele ebbe a szakaszba, ezért nem gondoltam volna, hogy a sprinterek között az enyém ér majd valamit, hiszen egyáltalán nem vagyok sprinter típus. Közel jártam az abszolút győzelemhez, de így is nagyon boldog vagyok, el sem tudom mondani, hogy mennyire. A női elitversenyt megnyertem, e mivel az U23-as lányokkal együtt indultunk, így a szabályok értelmében az abszolút győztes kapta a magyar bajnoki trikót” – mesélte a versenyről Matuz Etelka.

FTC-aranyak a záró futamon és összetettben

Az FTC kerékpározói parádéztak a Cyclo-cross Challenge-sorozat utolsó versenyén.

Remek eredmények a Cyclo-cross Magyar Kupán

AZ FTC nyolc versenyzővel képviselte magát a viadalon.

Szép eredmények a Cyclo-cross Magyar Kupán

Tisza Zoel aranyérmet szerzett a debreceni megmérettetésen.

A Fradiban van egy új sportág, ahol öröm, ha saras vagy

Bemutatjuk kerékpár szakosztályunk új, feltörekvő szakágát, a cyclo-crosst! - VIDEÓ

Három FTC-érem az egyik leglátványosabb szakágban

Fiatal kerékpárosaink remekeltek a UBM Cyclo-Cross Challenge 1. futamán.

Magyar bajnok az FTC kerékpárversenyzője!

Kiss Viktória 2000 méteren lett aranyérmes az U17-es és U19-es pályakerékpáros országos bajnokságon.

Két ezüstérem a GP Budapesten

Első alkalommal rendezték meg a GP Budapest nemzetközi kerékpár pályaversenyt a kőbányai Bringarénában.

Sikeresen szerepeltek kerékpárosaink az utánpótlás ob-n

Tamásiban rendezték a kerékpáros utánpótlás országos bajnokságot országúti és pálya szakágban.