2019. július 19.
Ötödik hely az Európa-kupán, versenyben Tokióért!
Ocelka Róbert és segítője előkelőhelyen végzett a parakerékpárosok Európa-kupa sorozatának puhói állomásán.

Az FTC parakerékpárosa, Ocelka Róbert és segítője, Nagy Gergely összesítésben az 5. helyen végzett a szlovákiai Puhóban rendezett parakerékpáros országúti Európa-kupa versenyen. A július 14-15-i viadal szombati napján az esőben rendezett időfutamon a 6. helyen ért célba a páros, a vasárnapi mezőnyversenyben pedig nagyot javítva a 4. helyen zártak. Ráadásul nagyon szoros volt a befutó, Ocelkáék az utolsó méterekig versenyben voltak a dobogóért, csak a végső sprint döntött.

Ezzel az eredménnyel a Ocelka Róberték jelenleg a világranglista 10. helyén állnak, amely a kvalifikáció szempontjából is igen biztató eredmény egy évvel a tokiói paralimpia előtt!

A tandem legközelebb a július 21-i magyar bajnokságon áll újra rajthoz a Hungaroringen, majd augusztus 31-én az Európa-kupa magyarországi állomásán, Tiszagyendán harcolnak tovább a világranglista-pontokért, és Tokióért.

Végső búcsú Bontovics Imrétől

Kerékpár szakosztályunk egykori technikai vezetőjét június 26-án helyezik végső nyugalomra.

Gyászol a Fradi-család

66 éves korában elhunyt az FTC kerékpár szakosztályának egykori technikai vezetője, Bontovics Imre.

Elhunyt 17-szeres bajnok kerékpározónk

Bürger Ferenc 66 esztendősen távozott közülünk.

A Kiss-lányok kibérelték a dobogót

Fiatal kerékpárosaink az első két helyen végeztek az Újbuda Kritérium Liga legutóbbi állomásán.

A Kiss-lányok megint érmeket nyertek

Fiatal kerékpárosaink ismét kitettek magukért az Újbuda Kritérium Liga legutóbbi futamában.

Két Fradi-aranyérem a Hungaroringről

A nőknél és a parakerékpárosoknál is fradista aranyérmet ünnepelhettünk a 24 körös kritériumverseny után.

Megtört a jég! Elitversenyzőnk először nyert OB-érmet

Az FTC kerékpározója, Matuz Etelka megnyerte az elitversenyt az országúti országos bajnokságon – KÉPEK!

Fradista testvérsiker a Kritérium futamon

Az FTC két fiatal kerékpározója, Kiss Viktória és Kiss Kamilla sikerével zárult a Kométa Kritérium futam.