2019. július 19.
Ötödik hely az Európa-kupán, versenyben Tokióért!
Ocelka Róbert és segítője előkelőhelyen végzett a parakerékpárosok Európa-kupa sorozatának puhói állomásán.

Az FTC parakerékpárosa, Ocelka Róbert és segítője, Nagy Gergely összesítésben az 5. helyen végzett a szlovákiai Puhóban rendezett parakerékpáros országúti Európa-kupa versenyen. A július 14-15-i viadal szombati napján az esőben rendezett időfutamon a 6. helyen ért célba a páros, a vasárnapi mezőnyversenyben pedig nagyot javítva a 4. helyen zártak. Ráadásul nagyon szoros volt a befutó, Ocelkáék az utolsó méterekig versenyben voltak a dobogóért, csak a végső sprint döntött.

Ezzel az eredménnyel a Ocelka Róberték jelenleg a világranglista 10. helyén állnak, amely a kvalifikáció szempontjából is igen biztató eredmény egy évvel a tokiói paralimpia előtt!

A tandem legközelebb a július 21-i magyar bajnokságon áll újra rajthoz a Hungaroringen, majd augusztus 31-én az Európa-kupa magyarországi állomásán, Tiszagyendán harcolnak tovább a világranglista-pontokért, és Tokióért.

Bár Liuék társa, de csak két keréken a Fradi klasszisa

A rövidpályás gyorskorcsolyázóként a szegedi klubot erősítő Jászapáti Petra az FTC-ben kerékpározik - VIDEÓ

„Elképesztő pár napot tudhatok magam mögött”

FTC-sportolók részvételével zajlottak a müncheni Eb pályakerékpáros versenyei.

Kiváló eredmény az U23-as pályakerékpáros Eb-ről

A ferencvárosi Drijver Bertold figyelemreméltó eredménnyel zárta az olimpiai omnium versenyszámot.

Három számban három ezüstöt nyert Kiss Kamilla az OB-n

Fiatal kerékpárosunk remekül szerepelt az Utánpótlás Országos Bajnokságon.

Párosunk szép eredményével világranglistán a Fradi

Három kerékpározónk indult a rangos, csehországi pályaversenyen, ahol értékes pontokat szereztek.

Kerékpáros arany és ezüst Szabadszállásról

Forgács Mátyás a fiú U13 kategóriában végzett az elsőhelyen a II. Kun Körön.

Két távon két bronz a Fradi kerékpárosától

Kiss Viktória a Hajdú Kupa U15-ös korosztályában egyaránt a harmadik helyen ért célba két távon.