Szombat délután lépésnyi távolságról karnyújtásnyira közelíthetett a biztos dobogós helyezéshez az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. Ehhez azt a Csurgót kellett legyőznie, amellyel az ősszel idegenben és a legutóbbi hazai mérkőzésünkön is döntetlent játszott – de elnézve a mieink parádés formáját, a találkozó esélyesei voltunk, és joggal remélhettük, hogy az elmúlt hetekben látott játék két pontot érhet ezúttal is.
A múlt héthez hasonlóan szombaton is valamennyi játékosunk bevethető volt. Védekezésben most nem kezdtünk különösebben jól, elöl pedig a hét a hat elleni játékainkba csúszott a megszokottnál több hiba, így nem sikerült korán ellépni a vendégektől. A 18. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok (8-8), Pásztor István időkérése után azonban válasz nélkül szereztünk négy gólt, ami meghatározta a szünetig hátralévő időt.
Megvolt az esélyünk rá, hogy nagy előnyt alakítsunk ki az első félidő végén, vezethettünk volna héttel is, ám az addig három gólt szerző Győri Mátyás időn túli hétméterese kimaradt. Természetesen így sem bánkódtunk különösebben a „csak” hatgólos előnyünk miatt (19-13).
Nem törte meg a lendületünket a tizenöt perces pihenő, jöttek a védések Győri Kristóftól és a helyzetkihasználásunk is sokkal jobb volt, mint a találkozó elején – a 39. percben már kilencgólos Fradi-vezetésnél kért időt a Csurgó (25-16). A következő periódus a kihagyott hetesekről szólt: mi hármat rontottunk a Csurgó pedig négyet, ami azt is jelentette, hogy nem volt esélye felzárkózni.
A vártnál nyugodtabb végjátékban biztosítottuk be a végül 37-26-os sikert, ami azt is jelenti, hogy jövő héten Győrben egy győzelemmel már matematikailag sem lehetne letaszítani a dobogóról. S jegyezzük meg, a Szeged vasárnapi mérkőzéséig felléptünk a második helyre a tabellán.
K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
21. forduló
FTC-Green Collect – Csurgói KK 37-26 (19-13)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. április 5., 15:30
Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
Gólszerzők: Kovacsics 8, Füzi 6, Debreczeni 5, Tóth Á. 5, Győri M. 4, Csörgő 3, Ancsin 2, Nagy B. 2, Karai 1, Lékai 1, ill. Kiss B. 5, Szeitl 4, Gábor 3, Herceg 3, Tufegdzic 3, Bazsó 2, Zagar 2, Brajovic 1, Papp T. 1, Tóth P. 1, Weisinger 1
Beállónk nemcsak aranyat nyert az U20-as férfi kézi Eb-n, de még a torna All Star-csapatába is bekerült.
Interjú U20-as Európa-bajnok kézilabdakapusunkkal, aki a tornán többször, így a döntőben is nyerőember volt.
Legyőzte a svédeket a három FTC-játékossal felálló U20-as kéziválogatott az Eb-döntőben.
Változott együttesünk a 2026/2027-es idény előtt, de kulcsjátékosok is maradtak a Népligetben.
Balogh Ádám, Horváth-Garaba Ádám és Mészáros Máté is döntőt játszhat vasárnap az U20-as férfi kézi Eb-n.
A keddi fölényes siker után a csütörtöki negyeddöntőben Németország következik az U20-as férfi kézilabda Eb-n.
A legfontosabb csoportmérkőzésen kapusunk, Balogh Ádám volt a nyerőember az U20-as kézilabda Eb-n.
A junior férfi kézilabda-válogatottal Balogh Ádám és Horváth-Garaba Ádám is elutazott a romániai Eb-re.