2020. január 17.
Az Eb-favorit ellen nem volt esélyünk
Sima vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda-válogatott Norvégiától az Eb középdöntőjében.

A világ élvonalába tartozó norvégok már az elején meg akarták mutatni, hogy ezen a mérkőzésen nem terem babér a magyar csapatnak. Villámrajtot vettek, elhúztak 4-0-ra, majd 6-1-nél kért időt Gulyás István szövetségi kapitány. A játék képe azonban semmit nem változott, a védekezésünk ezúttal finoman fogalmazva sem működött, ami kapura ment, abból gól lett, kapusteljesítményünk nem volt, támadásban pedig teljesen tanácstalanok voltunk. A norvégok egy teljesen más dimenzióban játszottak, gyorsan tízet tettek a két csapat közé. (15-5)

A Ferencváros játékosa, Nagy Bence az utolsó szűk tíz percre állt be az első félidőben, és lőtt két szép gólt, de így is nyolcgólos norvég előnyt mutatott az eredményjelző a szünetben. (20-12)

A második félidőre feljavult a védekezésünk, feljöttünk négyre (23-19), de innentől ismét nagyobb sebességi fokozata kapcsolt az Európa-bajnokság egyik favoritja, és végül magabiztos, 36-29-es győzelmet aratott.

Összefoglaló:

Nagy Bence viszont ismét üde színfoltja volt a mérkőzésnek, hiszen újra bátran játszott, öt gólt is lőtt (ezzel Ligetvárival együtt a magyar csapat legeredményesebb játékosa volt), és emellett volt két kapufája is.

Nagy Bence is nyilatkozott a mérkőzés után:

Következő mérkőzésünket az ugyancsak bombaformában menetelő Szlovéniával játsszuk vasárnap, 16.15-kor.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.

Pásztor István: A jövő hét lesz kulcsfontosságú!

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője a Szeged és a Veszprém elleni célokról beszélt.

Szegeden folytatódik az elképesztően sűrű menetelés

Három nappal a Tatabánya elleni rangadó után a BL-playoffot megjárt Szeged otthonába utaznak férfi kéziseink.

Már kedden érdemes belépőt venni a Veszprém-meccsre

Keddtől férfi kéziseink bajnoki meccse mellett az Olympiakosz elleni Ek-rangadóra is lehet jegyet vásárolni.